کد خبر:17074
پ

گل محمدی نشست قبل از دربی: 40 روز است نبرده ایم اما …

سرمربی پرسپولیس معتقد است رمز پیروزی در مسابقه ای مانند دربی،حفظ تمرکز و استفاده از موقعیت های گلزنی است.گل‌محمدی در مورد موضوعات مختلف پیرامون تیمش هم حرف زد. گل‌محمدی که چند هفته ای بود در کنفرانس‌های خبری غیبت داشت، ۲۴ ساعت قبل از شهرآورد تهران در سالن نشست مطبوعاتی سازمان لیگ حاضر شد و به […]

سرمربی پرسپولیس معتقد است رمز پیروزی در مسابقه ای مانند دربی،حفظ تمرکز و استفاده از موقعیت های گلزنی است.گل‌محمدی در مورد موضوعات مختلف پیرامون تیمش هم حرف زد.

گل‌محمدی که چند هفته ای بود در کنفرانس‌های خبری غیبت داشت، ۲۴ ساعت قبل از شهرآورد تهران در سالن نشست مطبوعاتی سازمان لیگ حاضر شد و به سوالات پرتعداد خبرنگاران در مورد شرایط این روزهای سرخپوشان پایتخت پاسخ داد.

* به کادر پزشکی تسلیت می‌گویم
یحیی گل‌محمدی ابتدا حرف هایش را به کادر درمان اختصاص داد و گفت: « قبل از این که بخواهیم درباره دربی صحبت کنیم، جا دارد از این فرصت استفاده کنم و یک خسته نباشید به کادر درمان بگویم. در این یک سال اخیر خیلی زحمت کشیدند و با جان فشانی آن ها سلامت جامعه تضمین می‌شود.»

* باید تمرکز کنیم و گل بزنیم
او سپس در مورد دربی حرف زد و اینطور دیدگاه خود را در مورد این مسابقه مطرح کرد: « ما یک بازی حساس را پیش رو داریم، دربی همیشه حساسیت خاص خود را دارد و طرفداران دو تیم با این بازی خاطرات خوب و بد زیادی دارند. امیدوارم فردا بتوانیم یک خاطره خوب از خودمان به جای بگذاریم. بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود. در بازی های دربی مهم ترین چیز حفظ تمرکز و استفاده از موقعیت است.»

* به سه امتیاز دربی نیاز داریم
سرمربی پرسپولیس سپس با اشاره به استقلال حریف تیمش اضافه کرد: « آنالیز خوبی روی حریف داشتیم. روی نقاط ضعف و قوت آن ها کار کردیم. امروز هم یک جلسه تمرینی داریم و امیدوارم فردا با روحیه خوب و جنگندگی بالا بتوانیم سه امتیاز را بگیریم، چون از نظر جدولی برایمان مهم است. هدف ما در بازی فردا گرفتن این سه امتیاز است. بازیکنان شرایط خوبی از نظر تمرینی و بدنی دارند. فردا فرصت خوبی برای تیم پرسپولیس است که نشان دهد چه تیم بزرگی است و انشالله عملکرد خوبی داشته باشیم.»

* هدف ما کسب سه امتیاز است
او راجع به نمایش نامطلوب تیمش در چند بازی اخیر گفت: « ما فقط نیمه دوم بازی با ذوب آهن خوب نبودیم. همه بازی ها برای ما ارزش زیادی دارد. در همه بازی‌ها برای گرفتن سه امتیاز تلاش می‌کنیم و تفاوتی نخواهد داشت.»

* مدیران نباید تنش به وجود بیاورند
سوال بعدی از یحیی گل‌محمدی در مورد تنش‌های زیادی است که میان هواداران دو تیم وجود دارد و او در واکنش به این سوال گفت:« احترام متقابل چیزی است که دو رقیب باید رعایت کنند. اصل احترام لازمه یک رقابت است و هر دو باشگاه هم باشگاه های بزرگی هستند. مدیرانی که در این دو باشگاه کار می‌کنند، شناخته شده هستند. امیدوارم این فضا فضای احترام باشد و هواداران و مدیران باشگاه ها به یکدیگر احترام بگذارند. اگر مدیران اینطور صحبت کنند، به بقیه هم شیوع پیدا می‌کند. دربی به اندازه کافی حساسیت خاص خود را دارد و اگر بخواهیم درباره مسائل حاشیه ای چیزی بگوییم شاید درست نباشد و تمرکز بازیکنان را به هم بزند. امیدوارم احترام متقابل وجود داشته باشد. همیشه به بازیکنان گفته ام که اولین چیز این است که به رقیب احترام بگذارید اما برای سه امتیاز باید بجنگید، مثل یک سرباز بجنگید و حقتان را بگیرید. با صحبت و کری خوانی چیزی تغییر نمی‌کند.»

* عجله نکنید؛ تا فردا صبر کنید
از یحیی گل‌محمدی پرسیده شد که آیا در بازی روز آینده برخلاف بازی با سپاهان به مهاجمان تیمش اعتماد خواهد کرد یا خیر که او پاسخ روشنی به این سوال نداد و عنوان کرد: «تا فردا صبر کنیم خیلی چیزها مشخص می‌شود و نباید عجله داشته باشیم. این صحبت ها یک مقدار تکراری شده. تمام بازیکنان ما که در تیم هستند شایستگی حضور در این تیم را دارند و همه بازیکنان باید با تمام وجود از این فرصت استفاده کنند. فکر کنم خود بازیکنان هم به این نتیجه رسیده اند و اگر فرصتی باشد می‌توانند توانایی خود را به نمایش بگذارند.»

* چهل روز نبرده ایم اما…
گل‌محمدی در پاسخ به سوال بعدی که در مورد ناکامی تیمش برای کسب پیروزی در 40 روز اخیر بود، اینطور واکنش نشان داد:« درست است که 40 روز نبرده ایم اما بازی هایی که انجام دادیم برای پیروزی مقابل رقبا کافی بود. نمی‌دانم بدشانسی بوده یا استفاده نکردن از موقعیت ها. اما این مسئله ما را اذیت نمی‌کند و این فرصت را در بازی فردا داریم و انشالله بردها را از فردا ادامه خواهیم داد.»

* نباید به جدایی بازیکنان فکر کنیم
سوال دیگری از سرمربی پرسپولیس در  مورد جدایی ادامه دار بازیکنان تیمش بود و او گفت:« ترکیب ما هر ماه تغییر کرده اما نباید به این چیزها فکر کنیم و باید از آن برای پله و جهشی برای پیشرفت استفاده کنیم. نمی‌خواهم مسائل جدایی و… به ذهن بازیکنان و مربیان رسوخ کند و باید آن ها را پشت سر بگذاریم، اما واقعا دوران سختی را پشت سر گذاشتیم. پرسپولیس در 4 سال اخیر موفقیت های زیادی را کسب کرده و فکر کنم باشگاهی بوده ایم که بیشترین درآمدزایی را ثبت کردیم، اما مشکلات زیادی هم داشته ایم. الان نباید به مشکلات فکر کنیم و هرروزی که برایمان سپری می‌شود، باید به بازی های بعدی فکر کنیم و برای پنجمین قهرمانی مبارزه کنیم.»

* برای عبدی و رمضانی تمرینات اختصاصی داشتیم
سرمربی پرسپولیس با اشاره به برنامه اش برای گلزنی مهاجمان گفت: « ما تمرینات اختصاصی خوبی داشتیم و فکر می‌‌کنم بازیکنان می‌توانند از موقعیت استفاده کنند. باید خودمان را در موقعیت قرار دهیم. باید دوندگی خوبی داشته باشیم و در بین مدافعان استقلال موقعیت سازی کرده و از آن استفاده کنیم.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید