کد خبر:8881
پ

پنهان کاری فدراسیون فوتبال در عدم اعلام زمان نقل و انتقالات به فیفا کار دست پرسپولیس می دهد؟

به نظر می رسد اهمال عمدی یا سهوی فدراسیون فوتبال در عدم اعلام زمان رسمی نقل و انتقالات به فیفا، به عنوان سندی دال بر تخلف فدراسیون نشینان در موضوع مناقشه پرسپولیس و النصر است که فیفا احتمالاً بابت این موضوع و سابقه بد فدراسیون فوتبال ایران، آنها را بازخواست می کند.   پنهان کاری […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

به نظر می رسد اهمال عمدی یا سهوی فدراسیون فوتبال در عدم اعلام زمان رسمی نقل و انتقالات به فیفا، به عنوان سندی دال بر تخلف فدراسیون نشینان در موضوع مناقشه پرسپولیس و النصر است که فیفا احتمالاً بابت این موضوع و سابقه بد فدراسیون فوتبال ایران، آنها را بازخواست می کند.

 

پنهان کاری فدراسیون فوتبال در عدم اعلام زمان نقل و انتقالات به فیفا کار دست پرسپولیس می دهد؟

پنهان کاری فدراسیون فوتبال در عدم اعلام زمان نقل و انتقالات به فیفا کار دست پرسپولیس می دهد؟

به گفته بسیاری از کارشناسان شکایت النصر در نهایت به جایی نخواهد رسید. همچنین اینکه گفته می‌شود محرومیت از نقل‌ و انتقالات از طریق سیستم TMS مشخص می‌شود حرف درستی نیست و زمانی در این سیستم متوجه محرومیت می‌شوید که بازیکن خارجی جذب کنید و بخواهید برایش ITC درخواست کنید چرا که جذب و ثبت قرارداد بازیکنان داخلی نیاز به ثبت در سیستم TMS ندارند.

نکنه بسیار مهم دیگر ماجرا این‌جاست که همه فدراسیون‌ها موظف هستند از قبل تاریخ نقل‌ و انتقالات خود را به فیفا اعلام کنند تا فیفا آن را در سیستم TMS اعمال کند. بر اساس اطلاع خبرنگار ایسنا فدراسیون فوتبال ایران هم که معمولا هر سال تاریخ نقل و انتقالات خود را به فیفا اعلام می‌کرده، امسال این کار را نکرده است و فدراسیون خودش بدون اطلاع فیفا یک بازه زمانی برای نقل‌ و انتقالات را مشخص کرده است.

در حال حاضر آخرین بازه نقل‌ و انتقالات ایران در سیستم TMS برای بازه نقل‌ و انتقالات نیم فصل گذشته است.

درباره این موضوع و ارتباط آن با ثبت قانونی قرارداد بازیکنان پرسپولیس هم ممکن است در نهایت فیفا از فدراسیون فوتبال ایران بپرسد چرا تاریخ نقل‌ و انتقالات را رسما اعلام نکرده‌اید که فدراسیون به آن پاسخ خواهد داد و بعد سوال خواهد شد که تاریخ نقل‌ و انتقالات فوتبال ایران از چه زمانی بوده، که فدراسیون فوتبال ایران هم طبق اعلام سابق ۶ شهریور را اعلام خواهد کرد و فیفا هم متوجه خواهد شد که تا ٢١ شهریور که آخرین فرصت پرداخت مطالبات برانکو بوده، بازیکنان جدید جذب شده‌اند و بر این اساس مشکلی برای پرسپولیس پیش نخواهد آمد.

البته ممکن است که فیفا بپرسد، شما می‌دانستید که نمی‌خواهید مطالبات برانکو را بپردازید بنابراین قراردادها را سریع ثبت کرده‌اید تا چند ماه دیگر زمان بخرید. شاید این موضوع هم وجود داشته باشد اما ایراد قانونی ندارد.

البته در آخرین نامه فیفا هم نوشته شده که اگر تا تاریخ مشخص شده یعنی ٢١ شهریور مطالبات پرداخت نشود، از دوره نقل‌ و انتقالات بعدی محرومیت اعمال می‌شود. یعنی از نیم فصل بعد پرسپولیس محروم است بنابراین بازیکنان جدیدش قانونی به ثبت رسیده‌اند و شکایت النصر بلااثر خواهد بود.

منبع
ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید