کد خبر:24729
پ

بیانیه تند باشگاه پرسپولیس علیه سازمان لیگ بعد از دستور به برگزاری دربی

به گزارش رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، سازمان لیگ عصر امروز در اقدامی سوال‌برانگیز، برنامه دیدارهای معوقه از هفته‌های بیستم و بیست‌ویکم را اعلام کرد که طبق این برنامه، پرسپولیس مجبور است در یک شرایط نابرابر وارد مسابقات شود. این اتفاق در زمانی رقم می‌خورد که طی یک ماه گذشته، مدیریت باشگاه بارها نسبت به برگزاری […]

به گزارش رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، سازمان لیگ عصر امروز در اقدامی سوال‌برانگیز، برنامه دیدارهای معوقه از هفته‌های بیستم و بیست‌ویکم را اعلام کرد که طبق این برنامه، پرسپولیس مجبور است در یک شرایط نابرابر وارد مسابقات شود.

این اتفاق در زمانی رقم می‌خورد که طی یک ماه گذشته، مدیریت باشگاه بارها نسبت به برگزاری دربی با شرایط برابر برای هر دو تیم و انجام دیدار معوقه استقلال مقابل صنعت نفت در آبادان به مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هشدار داده بود. اصرار تیم مدیریتی باشگاه دو دلیل داشت؛ در ابتدا اینکه عدالت رعایت شود و در ثانی، سازمان لیگ و کمیته مسابقات فرصتی برای اثبات بی‌طرفی خود داشته باشد اما متاسفانه بار دیگر شاهد آن بودیم که بدون توجه به خواسته باشگاه‌ها، تصمیمات کلان در امر برنامه‌ریزی بازی‌ها اتخاذ می‌شود.

این موضوع، شائبه‌های مختلفی از جمله حمایت زیرکانه برخی عوامل در سازمان لیگ از چند باشگاه‌ را در اذهان متبادر می‌سازد؛ موضوعی که عبور از آن، بدون داشتن دلایل عاقلانه هرگز میسر نیست.

مدیریت باشگاه پرسپولیس باید به میلیون‌ها هواداران خود گزارش بدهد و از اتفاقات رقم خورده با آنها سخن بگوید. موضوع برنامه‌ریزی برای دربی به حدی مهم بود که حتی در کوران رقابت‌های آسیایی نیز به آن پرداختیم و بارها مصاحبه کردیم تا شاید مسئولان سازمان لیگ، صدای باشگاه پرسپولیس را هم بشنوند و جلوی یک بی‌عدالتی را بگیرند. این پیام را با دو نامه جداگانه به مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گوشزد کردیم اما متاسفانه گوش آنها به این موضوع بدهکار نبود و کار خودشان را انجام دادند.

حالا این افراد باید پاسخگوی تصمیمات خود باشند و به طرفداران پرشور پرسپولیس بگویند بر اساس چه متر و معیاری، یک تیم را در شرایط نابرابر وادار به حضور در دربی می‌کنند؟ چرا چنین تصمیماتی در زمان دربی رفت رقم نخورد؟ دوستانی که علاقه خاصی به مصاحبه دارند، آیا به یاد می‌آورند در واکنش به فشار شدید از سوی مدیر برکنار شده باشگاه رقیب، چطور واکنش نشان دادند و برنامه دیدارهای پرسپولیس را شبانه تغییر دادند؟ آیا به یاد می‌آورند که بارها وعده دادند دربی پس از مساوی شدن تعداد دیدار هر دو تیم برگزار شود؟ دلیل این همه تبعیض چیست؟ وقتی مدیران باشگاه مصاحبه کردند و از مسئول کمیته مسابقات خواستند تا پاسخگو باشد، مصاحبه‌ای انجام داد و گفت که در رسانه‌ها جواب باشگاه پرسپولیس را نمی‌دهد و نامه‌نگاری می‌کند؛ پس چرا از پاسخگویی به موقع طفره رفت؟ این مسائل چه معنایی دارد؟

امیدواریم مسئولان سازمان لیگ بتوانند با دلایل روشن و منطقی، به صورت شفاف بگویند که چه مسائلی در میان است تا قبل از برگزاری هر دربی، پرسپولیس را تحت فشار بگذارند و برای باشگاهی که چهار بار قهرمان لیگ شده، چالش‌های روحی و روانی بسازند. آنها باید بابت تصمیماتی که اتخاذ می‌کنند، جوابگو باشند و بدون ترس و واهمه از حواشی، حقایق را بگویند؛ در غیر این صورت، چه نیازی به وجود تشکیلات عریض و طویل سازمان لیگ داریم؟

متاسفانه تصمیم‌گیران و برنامه‌ریزان سازمان لیگ تخصص مرتبط و تجربه لازم را در بحث فوتبال و ورزش ندارند و به همین دلیل اظهاراتی از قول آنها می‌بینیم که با هیچ شاخه‌ای از علومی چون ورزش، مدیریت و فیزیولوژی همخوانی ندارد.

جدا از بحث دربی، کاش مدیران ارشد سازمان لیگ به این سوالات جواب دهند:

-چطور تیمی که شش روز در قرنطینه است، در روز هفتم باید در لیگ بازی کند؟

-آیا عجله سازمان لیگ برای پایان دادن به فصل بیستم، به موضوع درآمدزایی ارتباط دارد؟ اصولا وقتی دریافتی قهرمان چهار دوره لیگ از درآمدهای فوتبالی، صفر ریال است، این پول‌ها کجا خرج می‌شود؟

کلیدواژه : پرسپولیس
دیدگاه کاربران 4 دیدگاه
 • Rezaya 9 اردیبهشت 1400 / 11:52 قبل از ظهر

  خخخخخخ ببین چقدر لی لی به لالاشون گذاشتن که دم دراوردن پنجاه متر خب لنگی کیسه کش چطور چند ساله تا نیم فصل همیشه چندتا بازی عقب افتاده داشتین حالا دنبال عدالتین چطور وقتی خواستین برین فیناب طی ۴۵ روز فقط یه فینال بازی کردین که اونم ری…..دین بعد برگشت هم که با ۲ ماه نبودنتون تو لیگ ری….دین به لیگ این چندساله هرچی گفتین گفتن باشه حالا دارین میسوزین لنگی کیسه کش چطور همیشه اخر فصل بازی های شما آخرین بازی میشه ؟ چطور وقتی بازی برگشت دربی برگزار شد دوسه تا بازی عقب افتاده داشتین حالا خودتون و رسانه های لنگیتون دنبال عدالتین خواهشن با زبون خرابتون اسم عدالت رو هم کثیف نکنین خخخخخخ همه دنیا میدونن فسپولیس حکومتیه بعد یه جایی که بعد ۵ سال یه کاری میخوان بکنن و محل به حرفتون نزارن بقیه تیم ها شدن حکومتی خخخخخ فسپولیس چاه های نفت ایران رو تموم کرده هنوز خودشونو میزنن به خری و بقیه رو حکومتی میدونن خخخخخخ هرچند مکتب شما مکتب فریب و کثیفه خخخخخخخ وجدانن همه پرسپولیسی های دوروبرم وقتی این کامنت ها رو میخونن از خنده غش میکنن میگن یعنی هنوز کسایی هستن که اینقدر عقب مونده باشن که ندونن کل بیت المال خرج پرسپولیس میشه و سیرک ایران برگزار میشه که بهمون جام بدن بعد خخخخخخ عدالت خخخخخخ دمت گرم ناشناس که باعث خندمون شدی راستی سوختگی ایجاده شده ؟ بایا کنین پماد میاد براتون خخخخخخ

 • ناشناس 9 اردیبهشت 1400 / 9:26 قبل از ظهر

  فساد تو خون کیسه هاست

  • ابی 9 اردیبهشت 1400 / 10:08 قبل از ظهر

   نبابا؟ عه پس چرا هرچی خبر فساد و فرافکنی از باشگاه کثیفتون بیرون میاد لااقل چیزی بگو آدم خندش نگیره لنگیای بی منطق

   • ناشناس 9 اردیبهشت 1400 / 10:35 قبل از ظهر

    ببند دهنتو کیسه بازی های شما لغو میشه به پرسپولیس میرسه زمین و آسمان رو بهم می ریزید می‌رید جلوی درب مجلس تضاهرات میکنید یه عده فاسد کیسه تو فدراسیون هستند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید