کد خبر:20842
پ

4 دلیلی که علی کریمی را بازنده انتخابات فدراسیون فوتبال می کند

علی کریمی با شجاعتی که به خرج داد و از اعتبارش برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال مایه گذاشت نشان داد که عزمی جدی برای مبارزه با فساد سازمان یافته در بدنه فوتبال ایران دارد اما به چند دلیل ساده او از حالا بازنده این رقابت لقب گرفته است.   4 دلیلی که علی کریمی […]

علی کریمی با شجاعتی که به خرج داد و از اعتبارش برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال مایه گذاشت نشان داد که عزمی جدی برای مبارزه با فساد سازمان یافته در بدنه فوتبال ایران دارد اما به چند دلیل ساده او از حالا بازنده این رقابت لقب گرفته است.

 

4 دلیلی که علی کریمی را بازنده انتخابات فدراسیون فوتبال می کند

4 دلیلی که علی کریمی را بازنده انتخابات فدراسیون فوتبال می کند

 

وزارت ورزش

پیشتر نیز اعلام کرده بودیم که پست ریاست فدراسیون وتبال یک پست کاملاً سیاسی است و فردی انتخاب می شود که فرمانبردار وزیر ورزش باشد و رد مورد نظر کیومرث هاشمی است که در هیچ انتخاباتی بازنده نبوده است! علی کریمی با رویکرد اعتراضی که نسبت به فساد در وزارت ورزش دارد، شانسی برای برنده شدن در مقابل مافیای فوتبال ایران ندارد چرا که اصولاً آدم بله قربان گویی نیست و علاقه ای به لابی های پشت پرده ندارد.

 

عدم اعلام برنامه

بزرگترین اشتباه علی کریمی در کمپین انتخاباتی اش عدم اعلام برنامه هایش به مجمع م عدم حضور در مناظره تلویزیونی بود. او که به تعبیر خود با این حرکتش مخالفتش را با رسانه ملی و سانسور نشان داد اما فراموش کرد که وقتی اعضای هیئت های فوتبال استان های مختل برنامه های او را ندانند چطور می توانند به او رای بدهند؟ د رحال حاضر تصور بر این است که همه توجه او به دو باشگاه محبوب پایتخت و تیم ملی خواهد بود و کریمی با این رویکرد طبیعتاً آرای مهمی را از جانب بسیاری از استان ها از دست خواهد داد.

 

فن بیان ضعیف

بسیاری معتقدند علی کریمی به واسطه دستپاچه شدن و عجله در صحبت کردن قید حضور در برنامه مناظره را زده است چرا که او پیشتر در مناظره با ساکت نشان داده بود که در مناظره بعضاً عصبی می شود و کنترلی روی رفتار و گفتار خود ندارد. منتقدین علی کریمی معتقدند نبود رزومه مدیریتی و دارا نبودن مدرک تحصیلی مناسب برای تصدی پست ریاست فدراسیون فوتبال، از جمله مواردی است که به سادگی کریمی را از رینگ رقابت خارج خواهد کرد.

 

فساد فقط مالی نیست

در صحبتهایی که روز گذشته از علی کریمی در آن برنامه اینترنتی پخش شد، به وضوح مشخص بود که علی کریمی اهم برنامه هایش بر روی مبارزه با فساد مالی در فوتبال ایران است و این در حالیست که به قدری دامنه تخلفات در وتبال و فدراسیون فوتبال و زیرمجموعه هایش گسترده است که فساد مالی تنها یکی از آنها به شمار می رود. کریمی مدام به پرداخت حقوق داوران و حق و پاداش بانوان در فوتبال پرداخت تا حمایت این طیف را از آن خود کند اما شاید اگر او در خصوص اعتراض تیمها به سازمان لیگ و کمیته داوران ورود می کرد، می توانست رای بیشتری از استان های مختلف جمع کند چرا که عملکرد رنگی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در سالهای اخیر به قدری واضح  بوده که صدای همه تیمها را در آورده است و اگر کریمی برنامه ای برای مبارزه با این نوع فساد نداشته باشد و همچنان چشمانش را بر روی برخی تخلفات رنگی دوستان ببندند، عملاً اتفاق جدیدی در فدراسیون وتبال نیفتاده است چرا که روسای قبلی نیز با هماهنگی وزیر ورزش همینگونه عمل کرده بودند.

 

پی نوشت: اینکه شخصیت های مشهور از علی کریمی حمایت کرده اند جای خود اما مهم شخصیت هایی هستند که حق رای دارند و کریمی با عدم اعلام برنامه هایش به طور شفاف، عملاً شانس خود را برای پیروزی در انتخابات پیش رو کم کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید