کد خبر:33946
پ

مهدوی کیا در آستانه برکناری از تیم ملی امید | پرچم اسرائیل روی قلب کیا!

عکس های منتشر شده از بازی ستارگان عرب و ستارگان جهان که با حضور مهدی مهدوی کیا برگزار شد، از یک بازی نمادین یک جنجال بزرگ ساخته است.   مهدوی کیا در آستانه برکناری از تیم ملی امید | پرچم اسرائیل روی قلب کیا! جمعه 26 خرداد بازی میان تیم اساطیر عرب و ستارگان جهان […]

عکس های منتشر شده از بازی ستارگان عرب و ستارگان جهان که با حضور مهدی مهدوی کیا برگزار شد، از یک بازی نمادین یک جنجال بزرگ ساخته است.

 

مهدوی کیا در آستانه برکناری از تیم ملی امید | پرچم اسرائیل روی قلب کیا!

مهدوی کیا در آستانه برکناری از تیم ملی امید | پرچم اسرائیل روی قلب کیا!

جمعه 26 خرداد بازی میان تیم اساطیر عرب و ستارگان جهان در حاشیه عرب کاپ برگزار شد. این بازی که با حضور افتخاری مهدی مهدوی کیا در تیم اساطیر عرب همراه بود، حواشی خاص خود را داشته است.
به گزارش طرفداری، بازی دوستانه میان اساطیر عرب و ستارگان جهان به مناسب ورود جام عرب به تقویم فیفا و تبلیغات بیشتر برای این جام در کشور قطر که میزبان تورنمنت بود برگزار شد. از همان روزی که بازی برگزار شد و فوتبال دوستان ایرانی متوجه شدند مهدوی کیا در تیم اساطیر عرب حضور داشته، انتقاداتی متوجه بازیکن اسبق تیم ملی و سرمربی حال حاضر تیم ملی امید شد. در فضای مجازی برخی به حضور مهدی مهدوی کیا در تیم اساطیر عرب معترض بودند اما با انتشار تصاویر بیشتر از بازی دیده شد که افراد مطرح دیگری مثل اینفانتینو هم عضو افتخاری تیم اساطیر عرب بودند و تنها مهدوی کیا با ملیت غیر عرب عضو افتخاری این تیم نبوده است.
حال با گذشت دو روز از برگزاری بازی مساله دیگری حاشیه ساز شده است. روی پیراهن های ستارگان جهان و اساطیر عرب، پرچم تمامی کشورهای عضو فیفا نقش بسته و در این بین پرچم اسراییل نیز به چشم می خورد. تعدادی از بازیکنان عرب حاضر در این مسابقه، پرچم اسراییل روی پیراهن را خط خطی کردند و بعد این لباس را پوشیدند اما این تنها اتفاق نبود. آورام گرانت، مربی سابق تیم ملی فوتبال اسراییل و همچنین مربی سابق چلسی در این بازی دوستانه هدایت تیم ستارگان جهان را بر عهده داشت و به همین خاطر سه بازیکن سابق الجزایری حاضر به حضور در این بازی نشدند.
حتی سرمربی تیم ملی فوتبال الجزایر پس از قهرمانی در عرب کاپ، جام را تقدیم به مردم فلسطین و ساکنان غزه کرد. الجزایری ها در این بازی ها همچنین بعد از قهرمانی با پرچم فلسطین شادی کردند و یک بار بازیکنان تیم ملی تونس نیز بعد از گلزنی این کار را انجام دادند.
اما چرایی پرداختن به مساله فلسطین در عرب کاپ را باید مربوط به حضور اینفانتینو در این رقابت ها دانست. اینفانتینو قصد دارد میزبانی جام جهانی را مشترکا به اسراییل و یک یا چند کشور عرب بدهد و مخالفان این تصمیم از فرصت حضور او در عرب کاپ برای اعتراض استفاده کردند. همچنین مردم برخی کشورهای عربی ریاست فیفا را مرتبط با لابی صهیونیستی می دانند و به این موضوع معترض هستند.

هر چه که هست، شنیده می شود حراست وزارت ورزش نسبت به این اتفاق حساس شده و در حال بررسی زوایای مختلف حضور غیرمنتظره مهدوی کیا در تیم منتخب ستارگان عرب است و شاید حکم به برکناری او در هفته های آتی صادر شود.

کلیدواژه : مهدی مهدوی کیا

دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
  • شهبازی 28 دسامبر 2021 / 3:07 ق.ظ

    ریامه نام قیافه مهدوی کیای خائن وطن فروش،گوی ده ریشه مهدوی کیای صهیونیست

  • علی 21 دسامبر 2021 / 1:39 ب.ظ

    چوب خدا صدانداره !!!!

  • خائنین را بیرون کنید 19 دسامبر 2021 / 4:04 ب.ظ

    ‏میخواستیم به اسرائیل موشک بزنیم، به موشکمون اسرائیل زدن.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید