کد خبر:29527
پ

فیفا: بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 غیرمتمرکز برگزار شود

🔸گفته می شود به خاطر ویروس کووید 19 دیدارهای دور نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 در آسیا هم به صورت متمرکز برگزار می شود؛ به خصوص که فیفا هیچ فشاری در دوران کرونا روی فدراسیون فوتبال قاره ها و فدراسیون های ملی پیرامون برگزاری بازی ها نمی آورد و شیوه برگزاری بازی ها و حضور […]

🔸گفته می شود به خاطر ویروس کووید 19 دیدارهای دور نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 در آسیا هم به صورت متمرکز برگزار می شود؛ به خصوص که فیفا هیچ فشاری در دوران کرونا روی فدراسیون فوتبال قاره ها و فدراسیون های ملی پیرامون برگزاری بازی ها نمی آورد و شیوه برگزاری بازی ها و حضور یا عدم حضور تماشاگر را به فدراسیون فوتبال قاره ها و فدراسیون های ملی واگذار کرده است؛ اما شواهد نشان می دهد کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال برگزاری بازی ها در کشورها است و به دنبال برگزاری بازی های دور نهایی به صورت متمرکز نیست. به همین بهانه از 12 تیم صعود کننده به دور نهایی بازی ها تقاضا کرده است استادیوم های میزبان را معرفی کنند و اکنون فدراسیون های ملی از زمان سفر نمایندگانAFC هم به کشور خود خبر دارند.

🔸یکی از دلایلی که کنفدراسیون فوتبال آسیا را مجاب کرده که دیدارهای دور نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 را به صورت غیر متمرکز برگزار کند تاکید اسپانسرهاست. آنها تاکید دارند اگر بازی ها به صورت رفت و برگشت و در کشورها و با حضور تماشاگر برگزار شود سود بیشتری خواهند برد در حالی که برگزاری بازی ها به صورت متمرکز جغرافیای تبلیغ برندها را محدود خواهد کرد. هم چنین فیفا که برگزار کننده اصلی برگزاری بازی های مقدماتی جام جهانی در قاره ها است از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته در مشورت با کمیته اجرایی و هم چنین فدراسیون های ملی شرایط برگزاری بازی ها به صورت غیر متمرکز را بررسی کند و در صورت مهیا بودن شرایط به سمت برگزاری بازی ها به صورت غیر متمرکز برود.

🔸تاریخ برگزاری بازی های دور نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 در آسیا هم به صورت غیر متمرکز تدوین شده است و از سویی کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون های ملی خواسته استادیوم های میزبان را معرفی کنند که بر همین اساس فدراسیون فوتبال ایران استادیوم آزادی را به عنوان میزبان بازی های تیم ملی معرفی کرده است. در سفر نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به کشورها نه فقط استادیوم ها بلکه توانمندی کشورها در خصوص برگزاری بازی در شرایط کرونایی بررسی خواهد شد و هر کشوری این شرایط را نداشته باشد مجبور به برگزاری بازی در کشور دیگری می شود. برخی از کشورها هم به خاطر شرایط نا امن از میزبانی محروم شده اند که یکی از این کشورها سوریه است که استادیومی را در کشور اردن به عنوان میزبان برگزیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید