کد خبر:34755
پ

فرودگاه مالدیو

فرودگاه مالدیو در نزدیکی پایتخت ماله قرار دارد. این فرودگاه که به‌عنوان دروازه اصلی مالدیو شناخته شده است بسیار پرتردد است.علاوه بر این 4 فرودگاه بین‌المللی در مالدیو و 12 فرودگاه داخلی وجود دارد. فهرست زیر فرودگاه‌های اصلی بین المللی و داخلی مالدیو است فرودگاه بین المللی ولانا مالدیو فرودگاه بین‌المللی ولانا که به‌عنوان فرودگاه […]

بنر جام جهانی اپلیکیشن بتاکاپ

فرودگاه مالدیو در نزدیکی پایتخت ماله قرار دارد. این فرودگاه که به‌عنوان دروازه اصلی مالدیو شناخته شده است بسیار پرتردد است.علاوه بر این 4 فرودگاه بین‌المللی در مالدیو و 12 فرودگاه داخلی وجود دارد. فهرست زیر فرودگاه‌های اصلی بین المللی و داخلی مالدیو است

فرودگاه بین المللی ولانا مالدیو

فرودگاه بین‌المللی ولانا که به‌عنوان فرودگاه بین‌المللی ماله و گاهی فرودگاه بین‌المللی ابراهیم نصیر شناخته می‌شود، بزرگترین و شلوغ‌ترین فرودگاه مالدیو است و مالدیو را به تمام مقاصد در سراسر جهان متصل می‌کند. در حال حاضر، این شرکت توسط شرکت فرودگاه‌های مالدیو (MACL) اداره می‌شود و به‌عنوان مقر 2 شرکت هواپیمایی – ترانس مالدیو ایرویز، که هواپیماهای دریایی را اداره می‌کند و مالدیو که خطوط هوایی ملی کشور را اداره می‌کند عرضه می‌شود.

بلیط هواپیما مالدیو را می‌توانید از طریق سایت‌ها خرید کنید و اگر بلیط ارزان هواپیما و یا بلیط چارتر برای رفتن به مالدیو را دارید می‌توانید از  سایت‌های گردشگری تهیه کنید.

پایانه‌ها: فرودگاه دارای 3 ترمینال است. یک ترمینال بین المللی، یک ترمینال داخلی و دیگری گنبد آبی برای عملیات هواپیماهای دریایی.

مشخصات فرودگاه بین المللی ماله ولانا

یاتا : MLE

ایکائو : VRMM

کشور/منطقه : مالدیو

نام فرودگاه: Malé Velana International Airport

آدرس : فرودگاه مالدیو، هولولو،جمهوری مالدیو

همانطور که گفته شد فرودگاه بین‌المللی ولانا که قبلا با نام فرودگاه بین‌المللی ابراهیم نصیر شناخته می‌شد، دروازه بین‌المللی اولیه به مالدیو است. این فرودگاه که توسط شرکت فرودگاه‌های مالدیو  اداره می‌شود، مرکز 10 مقصد داخلی و مرکز خطوط هوایی ملی مالدیو است. این فرودگاه با بیش از 30 مقصد بین المللی ارتباط برقرار می‌کند و به بیش از 30 خط هوایی بین‌المللی خدمات رسانی می‌کند. ولانا نام خانوادگی دومین رئیس جمهور مالدیو، ابراهیم نصیر است.

حمل و نقل در فرودگاه مالدیو

جزیره هولولو پایتخت ماله در فاصله 1 کیلومتری فرودگاه قرار دارد و می‌توان به‌راحتی با کشتی یا قایق تندرو به آن رسید. کشتی‌ها ارزان‌ترین روش حمل و نقل هستند و در طول روز در فواصل زمانی 10 تا 15 دقیقه در دسترس هستند و حدود 15 MVR هزینه دارند، همچنین در شب هزینه اضافی به آن اعمال می‌شود.

با این حال، جمعه‌ها فقط تا نیمه‌شب در دسترس هستند. کشتی به سایر جزایر محلی از فرودگاه در دسترس نیست، بلکه فقط در جزیره ماله در دسترس است. اگر در یک هتل جزیره تفریحی اقامت دارید، قایق‌های تندرو یا هواپیماهای دریایی تنها راه‌های حمل‌ونقل هستند و اینها از خود فرودگاه در دسترس هستند.

خطوط هوایی در حال فعالیت

برخی از شرکت‌های هواپیمایی اصلی که در فرودگاه بین‌المللی ماله فعالیت می‌کنند عبارتند از: مالدیو، امارات، ایر آسیا، خطوط هوایی چین شرقی، خطوط هوایی سریلانکا و… خطوط هوایی مالدیو و سریلانکا حداکثر تعداد پرواز چارتر (https://www.alibaba.ir/charter-ticket) را دارند.

خدمات و امکانات‌

دتگاه‌های خودپرداز، شعبه بانک مالدیو، پیشخوان‌های فارکس، داروخانه و مرکز بهداشت، کیوسک‌های اینترنت رایگان، گزینه‌های انبار و صندوق چمدان، فروشگاه‌ها و رستوران‌ها.

کنار باند فرودگاهی که به تازگی تکمیل شده است، دفتری به نام “فرودگاه هولهول” در 12 آوریل 1966 افتتاح شد و از این رو فرودگاه به طور رسمی توسط ابراهیم نصیر نخست وزیر سابق افتتاح شد.

 

سال‌های بعد افزایش مداوم ترافیک را در نتیجه توسعه فناوری بین‌المللی و روابط نزدیک‌تر با دنیای خارج باعث توسعه فرودگاه شد. زمانی که گردشگری در اواخر دهه 1970 آغاز شد، فرودگاه مالدیو به شدت نیاز به گسترش و افزایش جریان مسافر داشت. زمان ارائه یک سیستم بهتر ترافیک هوایی فرا رسیده بود و در 11 نوامبر 1981 با زیرساخت‌های بهبود یافته فرودگاه بین‌المللی ماله به‌طور رسمی توسط رئیس جمهور سابق مأموم عبدالگیوم افتتاح شد.

در طول سال‌ها، پیشرفت‌های زیادی با زیرساخت‌ها و پیشرفت‌های فناوری مانند ساخت یک ترمینال خروجی اختصاصی و ایجاد وضعیت برج کنترل ترافیک هوایی در فاز چهارم صورت گرفته است و پیشرفت‌های جدیدی را در کنار سایر فرودگاه‌های بین‌المللی ایجاد کرده است.

پس از این پیشرفت‌ها این فرودگاه مجهز شد. این کشور به یک فرودگاه استاندارد بین المللی برای انتقال گردشگران بین المللی به جزایر تفریحی نیاز داشت. بنابراین، در 11 نوامبر 1981، فرودگاه به طور رسمی با نام جدید “فرودگاه بین المللی ماله” افتتاح شد.

بلیط هواپیما مالدیو را می‌توانید از طریق سایت‌ها خرید کنید و اگر بلیط ارزان هواپیما و یا بلیط چارتر برای رفتن به مالدیو را دارید می‌توانید از  سایت‌های گردشگری تهیه کنید. شرکت فرودگاه‌های مالدیو با مسئولیت محدود (MACL) در 1 ژانویه 1994 برای اداره و مدیریت فرودگاه بین‌المللی ماله تشکیل شد. MACL توسط هیئت مدیره منصوب شده توسط رئیس جمهور مالدیو اداره می‌شود.

اولین پرواز این فرودگاه با پرواز مانتا ایر آغاز شد. ترانس مالدیو ایرویز و هواپیمای دریایی مالدیو بعدا دنبال خواهند شد. برای اینکه باند فرودگاه جدید شروع به کار کند، تمام پایانه‌های هواپیمای دریا بسته شدند.

ترمینال مسافربری جدید در جنوب ترمینال بین المللی فعلی در حال توسعه است و مساحتی بالغ بر 78000 متر مربع دارد. ترمینال فعلی برای سرویس‌دهی به 1 میلیون مسافر طراحی شده است در حالی که ترمینال جدید ظرفیت سرویس دهی به 7.3 میلیون مسافر را دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید