کد خبر:1431
پ

طلا همچنان در مسیر نزولی

در هفته گذشته هر اونس طلا ریزش بیش از ۸۰ دلاری را تجربه کرد با اینحال وضعیت شکننده بازارهای بورس سبب شد تا افت قیمت فلز زرد محدود باشد. این اتفاق درحالی افتاد که پس از گزارشها درباره موثر واقع شدن یک داروی آزمایشی برای درمان بیماران کرونا بازارهای سهام عملکرد خوبی داشتند و شاخص […]

در هفته گذشته هر اونس طلا ریزش بیش از ۸۰ دلاری را تجربه کرد با اینحال وضعیت شکننده بازارهای بورس سبب شد تا افت قیمت فلز زرد محدود باشد. این اتفاق درحالی افتاد که پس از گزارشها درباره موثر واقع شدن یک داروی آزمایشی برای درمان بیماران کرونا بازارهای سهام عملکرد خوبی داشتند و شاخص داوجونز آخرین بار رشد چشمگیری پیدا کرد.

روند ریزشی طلا با آغاز این هفته نیز از سر گرفته شد و امروز قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۶۸۵ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا امروز با ۱.۱۸ درصد رشد به ۱۷۰۷ دلار و ۷۰ سنت رسید. در جلسه قبل قیمت طلا شاهد افت ۲ درصدی بود زیرا به دلیل افت قیمت نفت و زیان های وارده به سرمایه گذاری ها در سایر دارایی ها، سرمایه گذاران تلاش کردند با نقد کردن دارایی های طلای خود زیان هایشان را جبران کنند.

قیمت طلا در هفته ای که گذشت چقدر پایین آمد؟

تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که قیمت طلا پس از بازگشایی مرزها و آغاز احیای اقتصاد جهانی رشد چشمگیری پیدا کند. و بسیاری از تحلیلگران عقب نشینی اخیر قیمت طلا را مثبت و برای تحکیم قیمت ارزیابی کردند.

کلیدواژه : طلا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید