کد خبر:5568
پ

4 علت بازی فوق العاده ضعیف احمد نوراللهی در دربی

احمد نوراللهی هافبک میانی پرسپولیس در دربی نتوانست همان بازیکن همیشگی که هواداران تیم و کادر فنی از او انتظار دارند باشد. در ادامه به 4 دلیلی که باعث افت فنی و عصبی شدن نوراللهی در دربی شد می پردازیم.   4  علت بازی فوق العاده ضعیف احمد نوراللهی در دربی   نبود زوج مکملی […]

احمد نوراللهی هافبک میانی پرسپولیس در دربی نتوانست همان بازیکن همیشگی که هواداران تیم و کادر فنی از او انتظار دارند باشد. در ادامه به 4 دلیلی که باعث افت فنی و عصبی شدن نوراللهی در دربی شد می پردازیم.

 

4  علت بازی فوق العاده ضعیف احمد نوراللهی در دربی

 

3 علت بازی فوق العاده ضعیف احمد نوراللهی در دربی

نبود زوج مکملی به نام کامیابی نیا

تصمیم اشتباه یحیی گل محمدی مبنی بر بیرون گذاشتن کمال کامیابی نیا از ترکیب اصلی پرسپولیس در دربی، بیشترین فشار را به احمد نوراللهی آورد به طوری که او تا پیش از این با خیال راحت و با علم به اینکه کمال، فضای پشتش را پوشش می دهد پیشروی می کرد و در بازیسازی تیمش به خطوط جلو کمک می کرد اما نبود کامیابی نیا در هافبک دفاعی، احمد نوراللهی را در میانه میدان سرگردان کرده بود به طوری که نه در کارهای دفاعی موفق بود و نه در فاز هجومی به تیمش کمک می کرد.

 

علی کریمی روی اعصاب احمد نور

در طرف مقابل هم پستی احمد نوراللهی یعنی علی کریمی در استقلال با خیال راحت در میانه میدان جولان می داد و در نبردهای تن به تن با احمد نوراللهی تقریباً در 90 درصد موارد برنده شد و این موضوع باعث افت شدید روحی هافبک میانی پرسپولیس شده بود به طوری که در بیشتر صحنه ها او را عصبی و در حال پرخاش به داور می دیدیم که همین عصبانیت بر روی کیفیت فنی او تاثیر منفی گذاشته بود.

 

توجه بیش از حد به دیاباته

به نظر می رسد کادر فنی پرسپولیس برای مهار شیخ دیاباته نسخه ای عجیب پیچیده بود به طوری که برای مهار او، عملاً 3 بازیکن از ساختار دفاعی پرسپولیس از جریان بازی خارج می شدند که یکی از آنها احمد نوراللهی بود. یحیی به بازیکنانش گفته بود که به محض صاحب توپ شدن دیاباته، سه بازیکن از جهات مختلف بلافاصله به او نزدیک شده و اجازه چرخش و یا شوت زنی به او ندهند. در بیشتر دقایق بازی این احمد نوراللهی بود که به واسطه قد و قامت بلندش با دیاباته حرکت می کرد و در چند نوبت نیز برای متوقف کردن او مجبور به خطا بر روی شیخ شد. دیاباته که با تیزهوشی و علم به یارگیری منطقه ای تیم پرسپولیس با او مدام حا عوض می کرد، تمرکز ساختار دفاعی پرسپولیس را به هم ریخته بود و با حرکتش در پشت محوطه جریمه، نوراللهی را با خود به نقاطی از زمین می کشاند تا فضا برای علی کریمی، مهدی قایدی و فرشید اسماعیلی در پشت محوطه جریمه پرسپولیس باز شود و در نیمه اول تا قبل از ورود کامیابی نیا به زمین شاهد این موضوع بودیم که استقلالی ها بارها و بارها بدون مزاحم در موقعیت شوتزنی در پشت محوطه جریمه پرسپولیس قرار گرفتند که این موضوع به نبود نوراللهی در سر پست خود باز می گشت چرا که او مامور مهار دیاباته در این بازی شده بود.

 

مصدومیت بدموقع مقابل سایپا

احمد نوراللهی جز بازیکنانی بود که به زور آمپول به این بازی رسید و تا 24 ساعت قبل از مسابقه هنوز حضور یا عدم حضور او در میدان به واسطه مصدومیتش در بازی مقابل سایپا در هاله ای از ابهام قرار داشت اما به سبب نیاز کادر فنی به او، به هر نحو ممکن به بازی رسید و بازی همراه با مصدومیت او نیز بر روی عملکرد فنی او تاثیر منفی گذاشته بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید