کد خبر:34914
پ

واکاوی تجمع امروز هواداران پرسپولیس | مگر وزیر گل می زد؟

صبح امروز جمعی از هواداران پرسپولیس با تجمع مقابل ساختمان مجلس و شعار دادن علیه حمید سجادی وزیر ورزش، از سرمربی خود حمایت کردند و خواستار استیضاح سجادی شدند.   حمله تند علی کریمی علیه یحیی گل محمدی   واکاوی تجمع امروز هواداران پرسپولیس | مگر وزیر گل می زد؟ این اتفاق در حالی رخ […]

صبح امروز جمعی از هواداران پرسپولیس با تجمع مقابل ساختمان مجلس و شعار دادن علیه حمید سجادی وزیر ورزش، از سرمربی خود حمایت کردند و خواستار استیضاح سجادی شدند.

 

حمله تند علی کریمی علیه یحیی گل محمدی

 

واکاوی تجمع امروز هواداران پرسپولیس | مگر وزیر گل می زد؟

واکاوی تجمع امروز هواداران پرسپولیس | مگر وزیر گل می زد؟

این اتفاق در حالی رخ داد که در چند سال گذشته، بارها و بارها هواداران تیم رقیب با اعتراض به رویکردهای رنگی و جانبدارانه وزیر ورزش وقت (سلطانی فر) خواستار برقراری عدالت و بهبود وضعیت تیم خود بودند اما سلطانی فر و باند او گوششان به این حرفها بدهکار نبود و هواداران پرسپولیس نیز سرمست از قهرمانی ها و موفقیت های تیم خود که تصور میکردند در زمین رخ می دهد، با کنایه به تیم رقیب اینطور می گفتند که مگر وزیر در زمین گل میزند؟ بهتر است به جای بهانه برای ناکامی های خود در زمین مسابقه بجنگید و …

آنطور که از گفته های مسئولین و هواداران تیم رقیب پرسپولیس بر می آید، سلطانی فر در چند سال گذشته با حمایت مستقیم و غیرمستقیم از تیم پرسپولیس، زمینه قهرمانی های پیاپی این تیم را فراهم آورد و هر بار با لابی توانست از زیر بار استیضاح فرار کند. نکته جالب اینکه امروز داد و فغان هواداران و مربیان و بازیکنان پرسپولیس دقیقاً همان مواردی است که در چند سال گذشته هواداران استقلال فریاد می زدند و اکنون این سوال مطرح است که آیا مرگ خوب است اما برای همسایه ؟

آن روزهایی که برخی چهره های موجه ورزشی هشدار دادند به قیمت چند قهرمانی بی ارزش، ورود سیاست در فوتبال را مزین نکنید، هواداران پرسپولیس باور نداشتند که این قهرمانی ها نه صرفاً به خاطر قدرت کادر فنی و بازیکنان این تیم بلکه به خاطر حمایت های مادی و معنوی پشت پرده ای بوده که از این تیم شده بود. امروز نیز با توجه به سابقه این تجمع ها، این اعتراضات ره به جایی نخواهد برد، همانطور که اعتراضات هواداران استقلال در چند سال گذشته راه به جایی نبرد تا اینکه دولت تغییر کرد.

برخی معتقدند مسعود سلطانی فر در واقع مامور به قهرمانی پرسپولیس بود چرا که هواداران تیم پرسپولیس پس از ده سال ناکامی در کسب قهرمانی لیگ برتر، به نوعی سرخورده شده بودند و او آمده بود تا شرایط را تغییر دهد و امروز سیاستی دیگر در مهندس نتایج لیگ برتر شکل گرفته و تیم پرسپولیس مثل دورانی که استقلال به امان خدا رها شده بود، رها شده و سرمربی این تیم نیز که به خوبی می داند در این شرایط قهرمان شدن غیرممکن است، با پیش دستی، استعفا داد تا توپ را در زمین وزارت ورزش بیاندازد که یا خواسته های او با فشار هواداران عملیاتی شود و یا اینکه تیم را در اوج تحویل دهد و در پایان غم انگیز پرسپولیس در فصل جاری حضور نداشته باشد.

 

هر چه که هست، اتفاقاتی که امروز در پرسپولیس رخ داده، نتیجه انتخاب هواداران این تیم است که در چند سال گذشته به جای همسویی با هواداران واقعی فوتبال در خارج کردن سیاسیون از فوتبال، تنها چند صباحی مشعوف از موفقیت های ساختگی، خوشحال و شاد بودند و به نظر می رسد از حالا به بعد تا پایان دوران ریاست جمهوری رئیسی دوباره باید فوتبال اروپا را دنبال کنند چرا که در سالهای پیش رو با فرمول قبلی که برای فوتبال تجویز کرده اند، خبری از قهرمانی پرسپولیس نخواهد بود و قهرمانی ها بین تیمهای استقلال و سپاهان و احتمالاً گل گهر تفسیم خواهد شد.

 

اینجاست که به سخن گران بهای امام حسین (ع) باز می گردیم که اینطور عنوان کردند که حق را بگوئید حتی اگر به ضرر شما باشد… شاید اگر طرفداران هر دو تیم، در دورانی که مدیران دست نشانده سلطانی فر در یک تیم به تقویت و در تیم دیگر پایتخت به تضعیف می پرداختند را زودتر از این تیم ها بیرون کرده بودند، امروز هیچ یک از این دو تیم از آسیا حذف نشده بود و شاهد اینگونه تنش ها در بین جمعیت هواداری یک تیم نبودیم چرا که هیچ سمتی تبعیض را بر نمی تابد و نسبت به آن واکنش نشان می دهد. امروز دود اتفاقات دوران سلطانی فر به چشم هواداران این تیم می رود و احتمالاً تاوان های سنگین تری نیز با صدور حکم CAS و AFC علیه تیم پرسپولیس خواهد بود که نتیجه مدیریت سیاسیون بر این تیم بوده است.

 

مسائلی  مثل نبود زمین تمرین مناسب، مشکلات مالی، عدم جذب بازیکنان مدنظر و حمایت وزیر از تیم مقابل و … همگی در سالهای گذشته از زبان کادر فنی و هواداران استقلال نیز بیرون آمده بود و امروز عیناً همان موارد از دهان کادر فنی و هواداران پرسپولیس خارج می شود! آیا هواداران پرسپولیس و کادر فنی این تیم و به طور خاص حمید مطهری فراموش کرده اند که روزگاری معتقد بودند مگر وزیر گل می زند؟ امروز همین عزیزان با تمام وجود درک می کنند که وزرا چطور گل می زدند و مهندسی لیگ را بر عهده داشتند. حال چه اشکالی دارد 5 سال از الطاف چند وزیر لذت بردید و سایرین را متهم به فرافکنی کردید، یک سال هم سایر تیم ها در شرایط برابر رقابت کنند و به معنای واقعی کلمه در درون زمین با هم مسابقه دهند؟ آیا رقابت در شرایط برابر سخت شده است و امیدی به قهرمانی نیست که اینطور بهانه تراشی می کنید؟

 

پی نوشت: در شرایط فعلی رفتار خنثی حمید سجادی نسبت به دو تیم و رفتار یک طرفه سلطانی فر در برخورد با مشکلات دو تیم تفاوت بسیار دارد چرا که اگر سجادی قصد داشت همان رویه های سلطانی فر را در تضعیف پرسپولیس در پیش بگیرد، امروز نه طلب کالدرون پرداخت شده بود نه طلب اوساگونا و این در حالیست که سلطانی فر پیشتر نشان داده بود هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت طلبهای خارجی استقلال احساس نکرده و این تیم مجبور به فروش ستاره های خود از جمله صیادمنش و قایدی شد اما در طرف مقابل در خصوص پرداخت طلب برانکو، مساعدت ویژه ای به عمل آورد! نکته اینجاست که مجموعه ارکان مختلف باشگاه پرسپولیس در چند سال گذشته به الطاف وزارت ورزش به باشگاه خود عادت کرده بودند و امروز بدون کمک وزارت ورزش قادر به ایستادن روی پای خود نیستند و این در حالیست که استقلالی ها در همه این سالها، ایستادن روی پای خود را آموختند و امروز در مسیر درآمدزایی پایدار قدم بر می دارند تا وابستگی شان به وزارت ورزش را به حداقل برسانند. در واقع سجادی کار اشتباهی در این بین مرتکب نشده و دید عادلانه و خنثی نسبت به دو تیم دارد اما ظاهراً یک تیم در چند سال گذشته به مساعدت های وزارت ورزش به شدت عادت کرده بود و امروز وقتی این مساعدت ها را در کنار خود نمی بیند، احساس ظلم می کند در حالی که در چند سال گذشته این ظلم و نگاه ویژه به آن تیم، به تیم های دیگر روا داشته شده بود.

دیدگاه کاربران 33 دیدگاه
  • علی 31 ژانویه 2022 / 9:14 ق.ظ

    اگه پیزوری حمایت مافیا رو از دست بده و قرار باشه خودش و با زحمت خودش ( درست مثل استقلال ) بازی کنه حتی تو 5 تیم اول هم نخواهد بود . دارو دسته سلطانیفر بخوبی به این حقیقت واقفند و سعی دارن با انواع حیله ها جلوی این آبروریزی رو بگیرند ولی هیچکس نمیتونه با اراده پروردگار یکتا مبارزه کنه .

  • هیوا 30 ژانویه 2022 / 7:01 ب.ظ

    به روباه میگن شاهدت کیه میگه دمم . الان محمد تقوی شده کارشناس و همه چیز دان ؟ کسیکه به طور علنی دشمن فرهاد مجیدی ه چون قرار بود اون سرمربی استقلال بشه ولی مجیدی شد . معلومه همه کارشناسیاش علیه مجیدی و استقلال ه . دوست دارید از سوشا مکانی به عنوان یه کارشناس خبره مسائل پرسپولیس استفاده بشه ؟ خخخخخخخ جوک نگید اساتید تو زمین بجنگید و قوی تر از بهونه هاتون باشید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید