کد خبر:24621
پ

مشکل بازیهای داخلی پرسپولیس حل شد | انجام بازی در شرایط قرنطینه

معاون وزیر بهداشت درباره قرنطینه تیم پرسپولیس در بدو ورود به ایران، توضیح داد: «قرنطینه از قبل از شیوع ویروس کرونا هندی پیش بینی شده بود و کلیه بازیکنان تیم‌های ملی و لیگ برتر در هنگام ورود به اردو با تست منفی و در هنگام بازی و تمرین باید در محل اردو قرنطینه می‌شدند.»   […]

معاون وزیر بهداشت درباره قرنطینه تیم پرسپولیس در بدو ورود به ایران، توضیح داد: «قرنطینه از قبل از شیوع ویروس کرونا هندی پیش بینی شده بود و کلیه بازیکنان تیم‌های ملی و لیگ برتر در هنگام ورود به اردو با تست منفی و در هنگام بازی و تمرین باید در محل اردو قرنطینه می‌شدند.»

 

مشکل بازیهای داخلی پرسپولیس حل شد | انجام بازی در شرایط قرنطینه

سیما سادات لاری در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره شیوه قرنطینه و این‌که امکان تمرین وجود خواهد داشت یا خیر، اظهار داشت: «این موضوع (قرنطینه) شامل همه همراهان تیم‌ها نیز می‌شد. البته در هنگام قرنطینه، بازی و تمرین منعی ندارد. ولی اگر در اردو ۲۵ درصد افراد تست مثبت داشته باشند، باید اردو متوقف شده و بازی هم لغو شود. این در قالب پروتکل و تفاهم به وزارت ورزش هم اعلام شده است.»

او در پایان صحبت هایش با اشاره به نامه سعید نمکی وزیر بهداشت، گفت: «وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در مورد تیم پرسپولیس در نامه‌ای به معاون بهداشت اعلام کرده که کلیه افراد این تیم و همراهان به محض بازگشت باید تحت قرنطینه کامل و انجام تست‌های مربوطه قرار گیرند.»

با این توضیح به نظر می‌رسد که مشکلی در راه برگزاری دو بازی حساس پرسپولیس مقابل سپاهان و استقلال وجود نخواهد داشت. البته باید دید که در بازگشت به ایران نتایج تست بازیکنان پرسپولیس به چه شکلی خواهد بود و آیا بیش از ۲۵% تست مثبت کرونا در اردوی این تیم وجود خواهد داشت یا خیر؟ تیم پرسپولیس پس از برگزاری دو بازی، آخر این هفته به ایران بازخواهد گشت. آن‌ها تاکنون شش تست کرونا را در هند انجام دادند که نتیجه همگی منفی بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید