کد خبر:32063
پ

بررسی عملکرد 4 بازیکن استقلال مقابل هوادار | رضاوند و مرادمند در حد محلات!

همانطور که دیدید، استقلال روز گذشته توانست با یک گل از سد تیم تازه صعود کرده به لیگ برتری هوادار بگذرد تا اولین گام در لیگ بیست و یکم را با پیروزی پشت سر گذاشته باشد.؛ اما در پس این پیروزی ارزشمند، نکات فنی بر جای ماند که بدون شک سرمربی استقلال نیز آنها را […]

همانطور که دیدید، استقلال روز گذشته توانست با یک گل از سد تیم تازه صعود کرده به لیگ برتری هوادار بگذرد تا اولین گام در لیگ بیست و یکم را با پیروزی پشت سر گذاشته باشد.؛ اما در پس این پیروزی ارزشمند، نکات فنی بر جای ماند که بدون شک سرمربی استقلال نیز آنها را دیده که در کنفرانس خبری خود به عدم رضایتش از بازی بازیکنان استقلال اشاره کرد. در ادامه به بررسی عملکرد ضعیف ترین بازیکنان استقلال مقابل هوادار می پردازیم.

 

نمرات بازیکنان استقلال مقابل هوادار

 

بررسی عملکرد 4 بازیکن استقلال مقابل هوادار | رضاوند و مرادمند در حد محلات!

بررسی عملکرد 4 بازیکن استقلال مقابل هوادار | رضاوند و مرادمند در حد محلات!

استقلال در این بازی با سیستم 1-6-3 به میدان رفت و سعی کرد از قدرت انرژیک امیرحسین حسین زاده در خط میانی و خط حمله استفاده کند که تا حد زیادی نیز در این امر موفق بود و اگر بی دقتی بازیکن جوان آبی ها نبود، شاید تعداد گلهای استقلال در این بازی، افزایش پیدا می کرد. جدای از اینکه ساختار هجومی استقلال در این بازی با مشکل مواجه بود و ارتباط منطقی بین خط هافبک و خط حمله این تیم ایجاد نمی شد اما در فاز دفاعی همچنان شاهد ضعف در عملکرد این تیم بودیم.

 

سیدحسین حسینی که احتمالاً برای بازی بعدی جای خود را به رشید مظاهری بدهد، روز خوبی را سپری نکرد؛ از مجموع 3 توپ خطرناکه که روی دروازه او آمد، وی در دو صحنه باز هم در خروج از دروازه اشتباه کرد تا مشخص شود این ضعف حسینی حل نشدنی است و فرهاد مجیدی نمی تواند حساب چندانی روی او برای محافظت از دروازه استقلال باز کند. خطرناک ترین موقعیت تیم هوادار در دقیقه 93 رقم خورد که سید حسین حسینی بی مورد از دروازه خارج شد و اگر مهاجم هوادار کمی با تجربه تر بود، به سادگی دروازه خالی استقلال را در ثانیه های پایانی بازی باز کرده بود.

 

محمدحسین مرادمند از ابتدای حضورش در استقلال تاکنون هنوز نتوانسته یک بازی با صلابت و بدون اشتباه را به نمایش بگذارد؛ او که مدافعی کند محسوب می شود در بازیخوانی دچار اشتباه است و در بازیهای قبلی استقلال نیز این مورد را نشان داده بود. مرادمند نیز در چند صحنه در بازی روز گذشته دچار اشتباه شد که مهمترین آن، خطای بی مورد بر روی بازیکن هوادار، پشت محوطه جریمه استقلال بود که اگر توپ آقاخان از دیوار دفاعی عبور کرده بود، بدون شک گل تساوی به ثمر رسیده بود. مرادمند نیز علی رغم هیاهوی زیاد برای پیوستنش به استقلال از کیفیت پائینی برخوردار است و حتی در زدن ضربات سر اول نیز دچار مشکل است و هرگز مدافعی در حد و اندازه های بازی در تیم بزرگ استقلال به حساب نمی آید.

 

اما ضعیف ترین بازیکن استقلال در بازی مقابل هوادار بدون شک آرش رضاوند بود که اگرچه پاس گل به جعفر سلمانی را او صادر کرد اما در مابقی دقایق بازی نشان داد پیراهن شماره 7 استقلال برای او گشاد است. رضاوند که پس از پیوستنش به استقلال هرگز نتوانسته نمایش های خوبش در سایپا را تکرار کند، یکی از بازیکنان محبوب فرهاد مجیدی در میانه میدان است. او قرار بود جای خالی علی کریمی را برای استقلالی ها پر کند اما پاس های اشتباه کمرشکن او در میانه میدان آن هم در بزنگاه های حساس بازی، ریتم بازی را به ضرر استقلال و به سود حریف می کند. آرش رضاوند در حال حاضر جز بازی فیزیکی و درگیرانه از هیچ یک از ویژگی های یک هافبک میانی توانمند بهره مند نیست و نه در شوت زنی نه در سانتر و نه دریبل زنی توانایی برجسته ای ندارد و کندی ذاتی بازی اش به سبب قامت بلندش از او یک بازیکن متوسط رو به پائین در ترکیب استقلال ساخته که یکی از مهمترین پست های میانه میدان استقلال را عقیم کرده است.

بررسی عملکرد 4 بازیکن استقلال مقابل هوادار | رضاوند و مرادمند در حد محلات!

وریا غفوری نیز در ردیف چهارم ضعیف ترین بازیکن استقلال در بازی مقابل هوادار به حساب می آید که بدون توجه به منافع تیم و شرایط بازی هنوز در حال و هوای فوتبال خیابانی و لایی انداختن به حریف قرار دارد. نرخ بالای اقدام به لایی انداختن او به بازیکن حریف حتی برای لیونل مسی با آن تکنیک ناب هم قفل است و مشخحص نست، در ذهن غفوری چه میگذرد که در هر صحنه تک به تک با بازیکن حریف، ابتدا به سمت بازی کردن تونل از لای پاهای او می افتد که در اکثر موارد نیز توپ به سادگی لو رفته است. وریا غفوری که از فصل قبل تاکنون روند نزولی طی کرده، با روزهای اوج خود فاصله زیادی دارد به طوری که نه نفوذ موثری از او دیده می شود نه سانتر با کیفیت و نه پاس گل. تنها اتکای او برای ماندن در صدر اخبار، زدن گل با ضربات پنالتی بوده که به واسطه 50-50 بودن پنالتی هایش، بسیاری از پنالتی های استقلال در چند فصل اخیر توسط او خراب شده است. به نظر می رسد با حضور یامگا در سمت راست خط دفاعی استقلال، وریا غفوری باید بیشتر به نیمکت نشینی فکر کند تا بازی فیکس در ترکیب اصلی استقلال.

 

 

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • رضا 22 اکتبر 2021 / 7:08 ق.ظ

    استقلال با حضور دستیار ایتالیایی مجیدی یک تیم شده و مهم نیست رضاوند باشه یا نیک نفس. مراد مند باشه یا روزبه .مهم ساختار بازی گروهی است که نیمه دوم درخشان بود این موضوع. رضاوند هم به نسبت پارسال راه افتاده. وریا هم بدنبود جز پنالتی اش. حتی پنالتی اول با اون قدرت و عصبیت پنالتی خوبی نبود. پنالتی زن باید مطمین و آرام باشه

  • SS 22 اکتبر 2021 / 12:21 ق.ظ

    صددرصد موافق

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید