کد خبر:2177
پ

امیر عابدزاده جانشین بیرانوند در پرسپولیس می شود؟

جدایی علیرضا بیرانوند در پایان این فصل از پرسپولیس قطعی است و اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، او برای ادامه فوتبال خود راهی آنتورپ بلژیک خواهد شد. با توجه به همین مسئله مربیان پرسپولیس به دنبال یک جانشین مناسب برای این دروازه‌بان هستند. در این میان چند دروازه‌بان نامدار نیز برای پیوستن به پرسپولیس یا […]

جدایی علیرضا بیرانوند در پایان این فصل از پرسپولیس قطعی است و اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، او برای ادامه فوتبال خود راهی آنتورپ بلژیک خواهد شد. با توجه به همین مسئله مربیان پرسپولیس به دنبال یک جانشین مناسب برای این دروازه‌بان هستند. در این میان چند دروازه‌بان نامدار نیز برای پیوستن به پرسپولیس یا بازگشت به این تیم اعلام آمادگی کرده‌اند، اما آنچه مشخص است، تصمیم نهایی در این مورد را یحیی گل‌محمدی اتخاذ خواهد کرد.

 

امیر عابدزاده جانشین بیرانوند در پرسپولیس می شود؟

امیر عابدزاده جانشین بیرانوند در پرسپولیس می شود؟

ابتدا اسم پیام نیازمند گلر ملی‌پوش سپاهان مطرح شد، اما این دروازه‌بان کم‌اشتباه رسماً اعلام کرد یک فصل دیگر با تیم اصفهانی قرارداد دارد و اگر هم بنا بر جدایی باشد ترجیح می‌دهد لژیونر شود و به اروپا برود! بنابراین پرونده مذاکره با پیام نیازمند باز نشده در پرسپولیس بسته شد.

در ادامه شنیده شد سعید جلالی‌راد که پیش از این شاگرد گل‌محمدی در شهر خودرو بود، یکی از جدی‌ترین گزینه‌ها برای جانشینی بیرانوند است. این دروازه‌بان برای گذراندن دوران خدمت سربازی راهی فجرسپاسی شد. گفته می‌شود او هم به دلیل خدمت سربازی نمی‌تواند به پرسپولیس ملحق شود و….

اما اسم یک گزینه جالب‌تر به گوش ما خورد؛ امیر عابدزاده! پسر ۲۷ ساله عقاب سابق آسیا (احمدرضا عابدزاده) فوتبال خود را از آکادمی باشگاه پرسپولیس آغاز کرد و پس از چند سال حضور در آکادمی باشگاه‌های انگلیسی و بازی در آمریکا به ایران برگشت و زمان سرمربیگری مانوئل ژوزه به تیم بزرگسالان پرسپولیس پیوست.

جالب آنکه در آن دوران یحیی گل‌محمدی ابتدا دستیار ژوزه و سپس سرمربی پرسپولیس شد، اما فرصت بازی در دیدارهای رسمی به عابدزاده جوان نرسید. پسر عقاب آسیا در ادامه به راه‌آهن رفت و سپس راهی پرتغال و تیم ماریتیمو شد. امیر عابدزاده در لیگ پرتغال خوش درخشید تا توسط کارلوس کی‌روش برای اولین بار به تیم ملی ایران دعوت شود و حتی به بازی هم گرفته شد. عابدزاده همواره از کارلوس کی‌روش به نیکی یاد کرده و می‌گوید: «کی‌روش یک جنتلمن واقعی است که دانش زیادی از فوتبال دارد. بعد از هشت سال کار در تیم ملی فوتبال ایران جای خالی او احساس می‌شود. او تأثیر زیادی روی فوتبال ایران داشت. کی‌روش باعث بالا رفتن انتظارات از تیم ملی ایران شد. همان‌طور که دیدید جانشین او نتوانست در این شرایط دوام بیاورد و ثبات او را داشته باشد. من خودم افتخار می‌کنم که شاگرد او بودم و باید بگویم چیزهای زیادی از کی‌روش یاد گرفتم.»

حالا شنیده می‌شود به پرسپولیسی‌ها و یحیی گل‌محمدی پیشنهاد شده امیر عابدزاده را زیر نظر بگیرد. در حال حاضر پرسپولیس بوژیدار رادوشوویچ را در اختیار دارد که سه ساله قراردادش را تمدید کرده و یحیی گل‌محمدی هم اعتقاد زیادی به او دارد، اما می‌خواهد کنار این گلر کروات یک رقیب گردن‌کلفت هم داشته باشد. آیا این رقیب گردن‌کلفت پسر عقاب سابق آسیا خواهد بود؟ باید منتظر ماند و دید!

منبع
خبرانلاین

دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
  • سروش حاتمی 17 مه 2020 / 8:15 ق.ظ

    بین اینو علیرضا حقیقی دعوا نشه صلبات چون اونم داره خودشو جر میده بیاد پرسپولیس چون هر دو میدونن که برای تیم ملی باید بیشتر دیده بشن

  • ابن فوتبال 17 مه 2020 / 8:14 ق.ظ

    ینی میشه بیاد خداااااااا

  • مهران 17 مه 2020 / 8:14 ق.ظ

    بعیده بیاد ولی احتمالاً برای اینکه فیکس تیم ملی بشه باید بیاد چون مسیر فیکس تیم ملی شدن از دروازه بان بودن توی پرسپولیس می گذره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید