کد خبر:4960
پ

پیشکسوت استقلال: پرسپولیس با همین داوری های ناپاک 4 سال قهرمان شد!

سعید لطفی، مدافع پیشین استقلال که سابقه بازی در باشگاه پیکان را نیز در کارنامه خود دارد، معتقد است بازی استقلال و پیکان به دلیل متفاوت بودن شرایط دو تیم از اهمیت خاصی برای سرمربیان برخوردار است. با هم صحبت‌های سعید لطفی را درخصوص دیدار استقلال و پیکان و همچنین دربی پیش رو می‌خوانیم. استقلال […]

سعید لطفی، مدافع پیشین استقلال که سابقه بازی در باشگاه پیکان را نیز در کارنامه خود دارد، معتقد است بازی استقلال و پیکان به دلیل متفاوت بودن شرایط دو تیم از اهمیت خاصی برای سرمربیان برخوردار است. با هم صحبت‌های سعید لطفی را درخصوص دیدار استقلال و پیکان و همچنین دربی پیش رو می‌خوانیم.

استقلال پس از عبور از سپاهان در جام حذفی این بار در قالب بازی‌های لیگ به مصاف پیکان می‌رود. از بازی پیش روی پسران آبی بگویید.
شرایط جدولی باعث شده استقلال و پیکان در وضعیتی متفاوت با هم دیدار کنند. از سویی پیکان به دنبال سقوط نکردن است و این مهم انگیزه‌ای است برای امتیاز گرفتن پیکان از آبی‌پوشان، اما از سوی دیگر استقلال با توجه به روند رو به رشدی که پیدا کرده می‌خواهد فصل را با نایب‌قهرمانی به اتمام برساند. امیدوارم مصدومان تیم برای این بازی و دیدار جام حذفی با پرسپولیس برسند تا دست فرهاد مجیدی خالی از سرمایه‌های فنی خود نباشد.

به بازی دربی اشاره داشتید. از آن بازی بگویید.
بی‌شک بازی قشنگی در پیش است، اما نکته‌ای که استقلال باید به آن توجه داشته باشد این است که نباید در این دیدار رو به بازی مستقیم بیاورد که اگر چنین شود شانس زیادی برای برنده شدن دارد. استفاده از نقاط کور و فضای بین مدافعان میانی با مدافعان کناری می‌تواند باعث آسیب رساندن به پرسپولیس باشد و مجدداً تأکید دارم باید از روی آوردن به بازی مستقیم پرهیز شود.

پرسپولیسی‌ها معتقدند برای این دیدار بهتر است از داور خارجی استفاده شود. نظرتان در این خصوص چیست؟
عجب. حالا که استقلال در حال دست یافتن به مقام نایب‌قهرمانی در لیگ و قهرمانی در جام حذفی شده فوتبال ناپاک شده است؟! اگر داوری مشکل دارد پس قهرمانی پرسپولیس نیز زیر سؤال خواهد رفت. به اعتقاد من بیان مشکلات داوری در آستانه این دیدار کاری زشت است. جالب اینجاست کسانی دم از فوتبال پاک می‌زنند که خود معلوم‌الحال هستند. برای ما داور خارجی و ایرانی تفاوتی ندارد و ما نیز از حریف باکی نداریم. حالا که بحث حضور داور خارجی مطرح است برای بازی‌های لیگ برتر نیز داور خارجی بیاورند تا مشخص شود کدام تیم قهرمان می‌شود. اگر فوتبال و داوری ما مسئله‌دار است چطور شما ۴ سال است قهرمان می‌شوید؟ این حرف‌ها بیشتر از آنکه فوتبالی باشد یک فرار به جلو است که نمی‌دانم چرا از سوی بعضی افراد مطرح می‌شود.

عملکرد فرهاد مجیدی را در این فصل چگونه ارزیابی می‌کنید؟‌
نمی‌شود گفت فرهاد خوب بوده و یا بد عمل کرده است. شخصاً نتایج خوب و بد استقلال را به پای استراماچونی می‌نویسم، اما باید به فرهاد زمان داد. اگر قرار به ماندن فرهاد در استقلال است باید از او حمایت کامل شود تا بتواند اندیشه‌های خود را به درستی در تیم پیاده کند. نه تنها فرهاد مجیدی بلکه هر سرمربی دیگری نیز که سکاندار هدایت استقلال می‌شود باید از او حمایت شود البته نباید از یاد برد فرهاد عملکرد قابل قبولی از خود در استقلال به نمایش گذاشته است و امیدوارم این سیر صعودی برای پسران آبی با تداوم همراه باشد تا دل هواداران پس از چند فصل از نتایج و بازی‌های قابل قبول تیم شاد شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید