کد خبر:32096
پ

پشت پرده مخالفت سازمان لیگ با درخواست تبلیغات محیطی استقلال

پس از عدم موافقت با درخواست باشگاه استقلال مبنی بر در اختیار گرفتن تبلیغات محیطی در استادیوم آزادی، حرف و حدیث های زیادی به وجود آمده که به نظر می رسد پشت پرده این اتفاق، ریشه در تضاد منافع آقایان با باشگاه ها دارد.   🔹گفته می‌شود علت اصلی مخالفت سازمان لیگ فوتبال با پیشنهاد […]

پس از عدم موافقت با درخواست باشگاه استقلال مبنی بر در اختیار گرفتن تبلیغات محیطی در استادیوم آزادی، حرف و حدیث های زیادی به وجود آمده که به نظر می رسد پشت پرده این اتفاق، ریشه در تضاد منافع آقایان با باشگاه ها دارد.

 

🔹گفته می‌شود علت اصلی مخالفت سازمان لیگ فوتبال با پیشنهاد باشگاه استقلال مبنی بر برخورداری از امتیاز تبلیغات محیطی بازی‌های خانگی در رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی توسط کارگزار جدید این باشگاه، ناکامی در عقد قرارداد با یک شرکت تبلیغاتی برای بهره‌برداری از تبلیغات محیطی مسابقات لیگ بیست و یکم بوده است. یک مقام آگاه در سازمان لیگ عنوان کرده پس از آنکه این سازمان در پروسه واگذاری تبلیغات محیطی برای مسابقات لیگ بیست و یکم ناکام ماند، طبیعی است که حالا با این پیشنهاد به راحتی موافقت نشود! این عضو ارشد سازمان لیگ که تمایلی به ذکر نامش ندارد، عنوان کرده مسئولان لیگ اعتقاد دارند اگر قرار به پرداخت ۱۵۰ میلیارد توسط این شرکت به باشگاه استقلال است، سازمان لیگ حاضر است با ۱۸۰ میلیارد امکان بهره‌برداری از کل مسابقات را به این شرکت واگذار کند به این شرط که قرارداد به جای باشگاه استقلال با سازمان لیگ منعقد شود.

🔹این مقام آگاه مدعی شده است، اگر باشگاه استقلال چنین کاری را انجام دهد، طبیعتاً پرسپولیس نیز چنین فرمولی را در پیش خواهد گرفت از این رو دیگر کسی حاضر نیست برای سایر مسابقات فوتبال با سازمان لیگ وارد مذاکره شود به همین دلیل با این درخواست مخالفت می‌شود! وی در ادامه با اشاره به ناکامی سازمان لیگ در دوره گذشته در موضوع تبلیغات محیطی به واسطه شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی حاکم بر بازار تبلیغات عنوان کرده که اگر سازمان لیگ با این موضوع موافقت می‌کرد جای تعجب داشت! با استناد به سخنان این مسئول در سازمان لیگ، سخنان صادق درودگر مبنی بر غیر واقعی بودن رقم پیشنهاد کارگزار باشگاه استقلال بابت استفاده از امتیاز تبلیغات محیطی به نظر می‌آید پای مسائل دیگری در میان است که قاعدتاً چالش به وجود آمده میان باشگاه استقلال و سازمان لیگ را بیشتر از قبل افزایش خواهد داد.

 

صادق درودگر که ابتدایی ترین اصول اقتصادی و تفاوت اسپانسر و کارگزار را هم نمی دانست، در یک برنامه تلویزیونی به تمسخر از ثبت سرمایه 1 میلیون تومانی شرکت طرف قرارداد استقلال صحبت کرد اما فراموش کرد که برای ثبت یک شرکت با 100 هزار تومان هم می توان اقدام کرد کما اینکه شرکتی که فدراسیون فوتبال برای واردات VAR با آن وارد قرارداد شده، سرمایه ثبتی 1 دلاری در هنگ کنگ دارد!

 

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • کوروش 24 اکتبر 2021 / 8:42 ق.ظ

    قانون فیفا میگه درآمد تبلیغات محیطی 80 % باشگاهها 20 % سازمان لیگ که بنابه گفته مسئولان تیم تو سالیان گذشته باتوجه به حضور گماشته های وزارت در تیم هیچ پرداختی به استقلال نشده و این حرومیها صداشم در نیاوردن الان سه مسئله بسیار بوداره 1- باتوجه به به نفع بودن گرفتن حق تبلیغات برای باشگاهها صدایی از مسئولین همیشه در صحنه تیم پیروزی تهران در نمیاد (معلومه 8 ساله با سازمان لنگ کاسه ای زیر نیم کاسست) 2- جناب دروغگر لنگی میگه کارگزار استقلال 150 میلیارد فقط به استقلال نده بیاد براکل تیما 180 به ما بده ،خیانت به فوتبال و باشگاهها جهت دزدی از این واضحتر که خودش میگه ؟؟؟ 3- قرارداد نبستن با کارگزار تبلیغاتی جهت چپاول پولهای نامشخص و بی حساب و کتاب ، این وسط معلوم نیست مجلس و نهادهای نظارتی کجا هستن ، باید باشگاه یا هوادارا فیفا رو از این مسئله آگاه کنن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید