کد خبر:43306
پ

رسمی | ساپینتو 4 جلسه محکوم شد فقط برای گفتن عبارت لعنت به تو!

سرانجام سناریوی طنز کمیته انضباطی پس از اعلام آرای کمدی بازی پرسپولیس و فولاد کامل شد و ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال به 4 جلسه محرومیت و پرداخت 10 درصد از اصل قراردادش با باشگاه استقلال بابت اتفاقات پایان بازی با پیکان محکوم شد. متن رای به شرح زیر است: در خصوص تخلف ریکاردو ساپینتو سرمربی […]

سرانجام سناریوی طنز کمیته انضباطی پس از اعلام آرای کمدی بازی پرسپولیس و فولاد کامل شد و ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال به 4 جلسه محرومیت و پرداخت 10 درصد از اصل قراردادش با باشگاه استقلال بابت اتفاقات پایان بازی با پیکان محکوم شد.

متن رای به شرح زیر است:

در خصوص تخلف ریکاردو ساپینتو سرمربی باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران مبنی بر نقض ماده ۷۱ مقررات انضباطی از طریق بکار بردن الفاظ توهین‌آمیز و تحقیرآمیز نسبت به جامعه فوتبال در مصاحبه بعد از بازی با تیم پیکان در تاریخ ۲۴/ ۱۱/ ۱۴۰۱ با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله مفاد مطالب ابرازی و تشبیهات به کار رفته از سوی ایشان در مصاحبه خود که قانوناً مصداق هتک حرمت و توهین محسوب می‌شود، دفاعیات بلاوجه باشگاه استقلال تهران و سایر قراین و امارات موجود در پرونده تخلف انتسابی به مشارالیه محرز و مسلم تشخیص و با عنایت به سوابق متعدد انضباطی نامبرده در فصل جاری و مستند به مواد ۷۱، ۹۱،۱۰۷، ۱۱۳ از مقررات انضباطی مصوب ۱۳۹۷، ریکاردو ساپیننتو با احتساب یک جلسه محرومیت تعلیقی موضوع دادنامه شماره ۳۱۵۳ این کمیته جمعاً به ۴ جلسه محرومیت از همراهی تیم خود در مسابقات رسمی (اعم از لیگ برتر و جام حذفی) با این توضیح که چنانچه نامبرده از طریق مجاری رسمی رسانه‌ای اقدام به عذرخواهی بابت مطالب خود نماید اجرای دو جلسه آن تا پایان فصل جاری به حالت تعلیق درخواهد آمد، محکوم شد.

وی به پرداخت جریمه نقدی معادل ریالی ۱۰ درصد از اصل مبلغ قرارداد تنظیمی در فصل ۱۴۰۲ -۱۴۰۱ با باشگاه استقلال تهران ثبت شده در سازمان لیگ محکوم می‌شود. ضمنا باشگاه در قبال پرداخت جریمه نقدی تعیینی دارای مسئولیت تضامنی می‌باشد.

رای صادره از حیث محرومیت صادره قابل اجرا و در تمامی موارد قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ می‌باشد.

همچنین با اعلام کمیته انضباطی، علی فیروزی، سرپرست تیم صنعت نفت آبادان به دلیل نشر اکاذیب و توهین به مقامات رسمی از طریق مصاحبه پس از بازی با پرسپولیس و محتویات پرونده از جمله مفاد مصاحبه نامبرده، تخلف انتسابی وی محرز و مسلم تشخیص داده شد و مستند به ماده ۷۱ مقررات انضباطی و با رعایت ماده ۹۴ قانون مقررات به دو جلسه محرومیت قطعی از همراهی تیم با احتساب محرومیت ناشی از دستور موقت و همچنین پرداخت مبلغ ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می‌شود.

این رای در بخش محرومیت ظرف مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر خواهی و در بخش جریمه نقدی قطعی و قابل اجرا است.

این رای از آن جهت طنز به حساب می آید که هیچ محرومیتی برای سرمربی هتاک پیکان که فیلم آن نیز منتشر شد در نظر گرفته نشده است!! این رای از آن جهت طنز است که صادرکننده آن بدون اطلاع از معنای واقعی کلمه فودس (Fodes) تنها بر اساس جریان سازی رسانه ای آن را صادر کرده است.

هر چه که هست همانطور که فصل گذشته فرهاد مجیدی با همه این کارشکنی ها مدعی شد او به اینها نمی بازد، همه این مسائل باعث تحکیم اتحاد بازیکنان استقلال در به دست آوردن قهرمانی این فصل خواهد شد چرا که سابقه نشان داده قهرمانی در اوج کارشکنی لذت دیگری دارد وگرنه قهرمانی سفارشی با ارسال کاپ توسط اسنپ هیچ لذتی ندارد.

هر چه که هست آتشی که ساپینتو بر قلب و آن عده ای در آن تیم خاص و حامیانش انداخته، بسیار سوزان تر از لرزه ای بود که استراماچونی بر تن و جانشان انداخته بود. با این تفاوت که ساپینتو مثل استراماچونی نیست و گردن کلفت تر از این حرف ها هست که با این مسائل مضحک شانه خالی کند. او برای اعاده اعتبار مربیگری اش به قهرمانی در لیگ و جام حذفی در ایران نیاز دارد و اگر عده ای فکر کرده اند با محرومیت های سریالی و عصبی کردن او باعث عدم بازگشت ساپینتو به ایران و فسخ یک طرفه قراردادش می شوند، سخت در اشتباه هستند. آنها فقط باید هر هفته حسرت ناکامی تیم محبوب خود و کسب 3 امتیاز توسط تیم ساپینتو باشند و تا پایان فصل با این کابوس زندگی کنند. چه با ساپینتو کنار خط چه بی او !!

در مطلب قبلی به بررسی دقیق معنای عبارت فودس به زبان پرتغالی پرداختیم که معادل لعنت به تو و مرگ بر تو است و فحش رکیک به حساب نمی آید که اگر فحش رکیک به حساب بیاید، میلیون ها نفر در راهپیمایی 22 بهمن، با فحش رکیک به استقبال چند کشور رفتند!!

پی نوشت: کمیته انضباطی در حالی سرپرست صنعت نفت آبادان را به دلیل نشر اکاذیب و توهین به مقامات رسمی دو جلسه محروم کرده که هیچ واکنشی به اتهامات سنگین سرمربی پرسپولیس علیه مجموعه عوامل برگزاری فوتبال و حتی حاکمیت نشان نداده است. این کمیته حتی اگر به جنگل خطاب کردن لیگ ایران توسط ساپینتو ورود کرده باشد، سوال اساسی پیش می آید که چرا وقتی سرمربی تیم محبوب آقایان (برانکو) لیگ ایران را سیرک خطاب کرد هیچ نهادی ورود نکرد و جریان رسانه ای علیه او به راه نیفتاد؟ شاید هم برانکو پس از سه قهرمانی که با پرسپولیس به دست آورد، بهتر از هر فردی می دانست که نتایج لیگ ایران خارج از زمین تعیین می شود و بازیگران فعال در فوتبال ایران به سان دلقک تنها برای سرگرم کردن یا انحراف افکار عمومی از مشکلات اقتصادی فعالیت می کنند و لاغیر! همانطور که ساپینتو به این نتیجه رسیده که لیگ ایران شبیه به جنگل است.

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • کیسه بی آبرو 17 فوریه 2023 / 11:35 ب.ظ

    نگران نباشید کمیته داوران براتون جبران میکنه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید