کد خبر:42176
پ

اعلام فرمت برگزاری مراحل مقدماتی جام جهانی 2026 در آسیا

با اعلام فیفا، فرمت برگزاری مراحل مقدماتی جام جهانی 2026 در آسیا مشخص شد. 👈راه آسان تیم های مطرح آسیا برای حضور در جام جهانی 2026….! 🔺 رقابت های جام جهانی 2026 به طور مشترک در کشورهای آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار می شود. این برای نخستین بار خواهد بود که یک دوره از رقابت […]

با اعلام فیفا، فرمت برگزاری مراحل مقدماتی جام جهانی 2026 در آسیا مشخص شد.

👈راه آسان تیم های مطرح آسیا برای حضور در جام جهانی 2026….!

🔺 رقابت های جام جهانی 2026 به طور مشترک در کشورهای آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار می شود. این برای نخستین بار خواهد بود که یک دوره از رقابت های جام جهانی، با حضور 48 تیم برگزار خواهد شد. افزایش سهمیه کشورها برای حضور در این مسابقات، باعث انقلابی در نحوه برگزاری مسابقات انتخابی خواهد شد.

🔺در شرایطی که سهمیه هر قاره برای شرکت در جام جهانی اعلام شده است در حال حاظر فرمت اجرایی آن برای قاره آسیا نیز اعلام شد..

⚠️* قاره آسیا: دارای هشت سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف…!

1⃣ دور اول:

🔺تیم هایی که در رنکینگ فیفا در رتبه های 26-47 آسیا قرار دارند، در بازی های خانگی و خارج از خانه با یکدیگر بازی می کنند و برندگان به دور دوم راه پیدا می کنند.

2⃣ دور دوم:

🔺تیم های اول تا 25 آسیا به همراه یازده تیمی که در دور نخست برنده شده اند، به 9 گروه چهار تیمی تقسیم می شوند و در بازی های رفت و برگشت به مصاف هم می روند. تیم های اول و دوم هر گروه راهی دور سوم می شوند.

3⃣دور سوم:

🔺هجده تیمی که از دور قبل راهی این مرحله شده اند، در سه گروه 6 تیمی و به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می روند. تیم های اول و دوم هر گروه به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند تا 6 تیم آسیایی راه یافته به این مسابقات مشخص شود. تیم های سوم و چهارم هر گروه نیز راهی دور بعدی می شوند تا بر سر 2+1 سهمیه باقیمانده رقابت کنند.

4⃣ دور چهارم:

🔺در این مرحله، 6 تیمی که راهی دور چهارم شده اند، در 2 گروه سه تیمی تقسیم می شوند و در تک دیدارهایی که مسابقه برگشتی را در پی نخواهد داشت، با هم بازی می کنند. تیم های صدرنشین راهی جام جهانی می شوند و تیم های دوم راهی دور بعد خواهند شد.

5⃣ دور پنجم:

🔺در نهایت، 2 تیمی که راهی این مرحله شده اند، در تک مسابقه پلی آف با هم روبرو می شوند و برنده راهی پلی آف نهایی می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید