کد خبر:16246
پ

۳ اشتباه کمرشکن کادر فنی استقلال در بازی مقابل گل گهر

سایت بتاکاپ -بازی استقلال و گل گهر به هر ترتیبی که بود با نتیجه ۲ بر ۱ و به سختی به سود استقلال به پایان رسید اما در این بازی نیز نمی توان از اشتباهات کادر فنی استقلال مقابل گل گهر امیر قلعه نویی گذشت. در ادامه به مرور این اشتباهات می پردازیم.   برنامه […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

سایت بتاکاپ -بازی استقلال و گل گهر به هر ترتیبی که بود با نتیجه ۲ بر ۱ و به سختی به سود استقلال به پایان رسید اما در این بازی نیز نمی توان از اشتباهات کادر فنی استقلال مقابل گل گهر امیر قلعه نویی گذشت. در ادامه به مرور این اشتباهات می پردازیم.

 

برنامه بازی های استقلال

 

آمار و اطلاعات بازی استقلال و گل گهر سیرجان

 

۳ اشتباه کمرشکن کادر فنی استقلال در بازی مقابل گل گهر

3 اشتباه کمرشکن کادر فنی استقلال در بازی مقابل گل گهر

کادر فنی استقلال به درستی با آنالیز نقاط قوت و ضعف حریف نیمه اول این بازی را طبق برنامه خود پیش برد به طوری که استقلالی ها می دانستند اگر از این بازی پیروزی می خواهند می بایست در همان نیمه اول، کار را تمام کنند چرا که در نیمه دوم از لحاظ بدنی و تنفسی، بازیکنانشان به خاطر اختلاف ارتاع سیرجان و تهران با مشکل مواجه خواهند شد و روند بازی نیز طبق برنامه کادر فنی استقلال در نیمه اول پیش رفت به طوری که حضور مقتدرانه دانشگر در جناح چپ ، شوکی برای نقطه قوت گل گهر یعنی جناح راست با حضور بهنام برزای بود که تقریباً اجازه هیچ حرکت مثبتی به برزای در نیمه اول نداد و در طرف مقابل نیز نفوذ های وریا غفوری به پشت فضای میلاد ذکی پور زمینه ساز چند موقعیت باری استقلال شد که با همین موقعیت ها نیز در نهایت به برتریی رسیدند.

 

۴۵ دقیقه سمت چپ استقلال اتوبان شد

اما ورق بازی در نیمه دوم این دیدار نفسگیر برگشت و در کمال حیرت کادر فنی استقلال تدیر خاصی برای خارج شدن از زیر فشار پرس گل گهر انجام نداد. گل گهر که آمده بود در نیمه دوم با استفاده از پرس بازیکنان استقلال و افت بدنی آنها، کامبک بزند فشار زیادی روی دروازه استقلال آورد و تنها کاری که بازیکنان استقلال توانستند در این بازی انجام دهند، زیر توپ زدن و ضد حملات کور بود.

کادر فنی استقلال در نیمه دوم چند اشتباه داشت که منجر به قدرتنمایی گل گهر شد. در نیمه دوم با اضافه کردن یار به سمت راست گل گهر، محمد دانشگر بدون حمایت سایر مدافعین و مسعود ریگی به سادگی دور می خورد و وقتی قلعه نویی متوجه این مسئله شد با آوردن محسن کریمی گریزپا، فشار مضاعفی به نقطه ضعف استقلال در نیمه دوم یعنی دفاع چپ آورد که چندین و چند موقعیت مسلم گلزنی برای گل گهر از همین جناح خلق شد اما کادر فنی استقلال بدون تغییر در تاکتیک تیمی برای ترمیم آن منطقه تا پایان دقیقه ۹۵ به کار خود با همان شیوه ادامه داد.

 

تعویض هایی که هرگز انجام نشد

نکته دیگری که ضعف کادر فنی استقلال در نیمه دوم را عیان کرد، عدم تعویض های به موقع این تیم در بزنگاه های حساس بازی بود چرا که آنها می دانستند بازیکنانشان در نیمه دوم از لحاظ قوای جسمانی با افت مواجه می شوند اما فکری یک تعویض همزمان در دقیقه ۶۵ انجام داد و فرشید باقری  و فرشید اسماعیلی را به میدان فرستاد و سبحان خاقانی را خیلی دیر به جای قایدی وارد زمین کرد و تعویض متین کریم زاده در دقیقه ۹۰ نیز اجباری بود. در واقع فکری از پتانسیل نیمکت خود در این بازی استفاده لازم را نبرد تا بازیکنان خسته استقلال به طور مداوم پاس اشتباه دهند و تنها به دفع توپ با زیر توپ زدن فکر کنند.

 

به جای بازی تاخیری به بازی سرعت دادند

اما اوج اشتباه کادر فنی استقلال در نیمه دوم به دقایقی بر می گردد که فرشید باقری و فرشید اسماعیلی وارد زمین شدند؛ آنها که بازی سرعتی گل گهر را می دیدند خود نیز در ضد حملات بهبازی سرعت می دادند و به واسطه عجله و بازی نمایشی فرشید اسماعیلی و سایر بازیکنان خط جلوی این تیم، به سرعت مالکیت توپ را از دست می دادند تا همچنان فشار بر روی دروازه استقلال حفظ شود. کادر فنی استقلال می توانست با شرح وظایف خاصی به فرشید اسماعیلی از او بازی تاخیری و حفظ توپ را بخواهد اما هرگاه اسماعیلی صاحب توپ شد به سادگی توپ را از دست داد تا همچنان فشار بر روی دروازه استقلال حفظ شود و موج جدید حملات گل گهر روی دروازه استقلال را شاهد باشیم. در این بازی که استقلال با ۲ گل اختلاف جلو بود نیازی به سرعت دادن به بازی نداشت اما در کمال حیرت، هافبک های این تیم به جای بردن توپ به کناره ها و مجبور کردن بازیکنان گل گهر به بازگشت به زمین خودشان، خیلی زود توپ را از دست می دادند و همین مسئله باعث خستگی بیشتر بازیکنان استقلال در این دیدار شده بود.

 

بازی در نیمه دوم چه با حضور رضاوند و ریگی و چه با حضور باقری و اسماعیلی به طور کامل در اختیار گل گهر بود و هافبک های میانی استقلال نتوانستند توپ های برگشتی را جمع کنند یا با حفظ توپ مانع از ادامه فشار گل گهر بر روی دروازه استقلال شوند.

 

علت تعویض نکردن محمود فکری در این بازی برای تجدید قوای تیمش نیز از نکات مبهمی است که هنوز کسی پاسخ ان را نمی داند چرا که واضح و آشکار بود که تیم استقلال از دقیقه ۶۰ تا ۷۰ به بعد از لحاظ قوای جسمانی با مشکل مواجه خواهد شد و این اتفاق نیز در نهایت رخ داد اما تعویض های فکری کمکی به ترمیم ساختار استقلال نکرد و در روزبد خط دفاعی استقلال، این رشید مظاهری بود که ۳ امتیاز برای استقلال به ارمغان آورد.

دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
  • مهدی 11 دی 1399 / 7:35 قبل از ظهر

    استقلال با محمود فکری هیچی نمیشه این رو مدیریت هم میدونه ولی چون مددی دشمن استقلال هست دوست نداره عوضش کنه من نمیدونم این فکری چه عشقی به باقری داره که هر موقع تو زمینه بازی رو خراب میککه

  • اس اس 10 دی 1399 / 10:32 بعد از ظهر

    ساکت شو بزار استقلال نفس بکشه همین شما ها نزاشتید استقلال قهرمان بشه لنگیییییییییییییی

  • ولی اله زمانیان 10 دی 1399 / 8:12 بعد از ظهر

    سلام ضمن عرض خسته نباشید خواستم ببینم آوردن بازیکنی مثل اسماعیلی که فوق‌العاده تنبل و کم کار هست با چه هدفی بود ؟آقای فکری به اسم ها توجه نکن تیم خوب بازی میکرد اما با تعویض اشتباهی که کردی نزدیک بود نتیجه را واگذار کنید. دست رشید واقعا رشید بود .چرا از میلیچ استفاده نمی کنید ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید