کد خبر:1659
پ

14 دلیل رشد بورس و استمرار رکوردشکنی شاخص

یکی کارشناس بازار سرمایه از دلایل رشد بورس در ماههای اخیر و تداوم رکوردشکنی در آینده خبر داد.   14 دلیل رشد بورس و استمرار رکوردشکنی شاخص ❤️ ۱- هموطنان عزیز ما، دیگر مثل دهه‌های گذشته تمایل به سپرده‌گذاری در بانک نخواهند داشت. هوش مالی ایشان افزایش پیدا کرده، آگاه‌تر خواهند شد و درخواهند یافت […]

یکی کارشناس بازار سرمایه از دلایل رشد بورس در ماههای اخیر و تداوم رکوردشکنی در آینده خبر داد.

 

14 دلیل رشد بورس و استمرار رکوردشکنی شاخص

14 دلیل رشد بورس و استمرار رکوردشکنی شاخص

❤️ ۱- هموطنان عزیز ما، دیگر مثل دهه‌های گذشته تمایل به سپرده‌گذاری در بانک نخواهند داشت. هوش مالی ایشان افزایش پیدا کرده، آگاه‌تر خواهند شد و درخواهند یافت بیشترین بازدهی سرمایه‌گذاری، مربوط به بورس است و این مساله باعث چرخش اقتصاد کشور عزیز ما، از بانک محوری به بورس محوری خواهد شد.

?? ۲- در کشورهای مختلف؛ بیشتر از ۵۰٪ جمعیت در بورسهای چند صد ساله، سهامدار فعال هستند. این عدد در کشور ما حدود ۳٪ است و عمر بازار ما حدود ۵۰ سال!
بورس ایران از نظر عمر و تعداد سهامداران فعال؛ کودکی نوپا با آینده درخشان محسوب می‌شود. انتظار می‌رود تعداد سهامداران روز به روز بیشتر شود و با افزایش تعداد سهامداران، بورس ما هم بزرگتر و عمیقتر شده، رشد بیشتری تجربه کند.

⚔️ ۳- در شرایط جنگ اقتصادی که دشمنان؛ کشور عزیز ما را ظالمانه و ناجوانمردانه تحریم کرده‌اند، متاسفانه تورم خواهیم داشت و این تورم موجب افزایش قیمت سهام و رشد بورس خواهد شد.

? ۴- افزایش نرخ ارز بر اثر تورم، موجب افزایش حاشیه سود شرکتها می‌شود و به عبارتی هزینه شرکتها مخصوصا صنایع مادر، به ریال ولی درآمدشان به دلار خواهد بود!

? ۵- ورود کالاهای خارجی به خاطر تورم و تحریم کاهش چشم‌گیری خواهد داشت و از طرفی افزایش نرخ ارز و گرانی کالاهای خارجی، باعث خواهد شد هموطنان ما به مصرف کالاهای ایرانی روی بیاورند و این امر باعث افزایش فروش و درآمد شرکتها و کارخانه‌های ایرانی می‌شود.

? ۶- دولت برای کنترل قیمت ارز و جلوگیری از تورم افسار گسیخته، از بورس حمایت خواهد کرد و نقدینگی را به سمت بازار سرمایه هدایت خواهد نمود.
در اقتصاد بحران زده و متورم؛ ورود نقدینگی سنگین و سرگردان به بورس، رشد ارزش سهام را تضمین خواهد کرد.

? ۷- با رشد و افزایش معاملات در بورس، مالیات بیشتری توسط سهامداران پرداخت می‌شود و دولت می‌تواند مقداری از کسری بودجه خود را در شرایط تحریمی فعلی، با دریافت این مالیاتها تامین کند.

? ۸- دولت برای کسب درآمد، قصد دارد سهام شرکتهای خود را وارد بورس کند، پس باید این بازار را پر رونق نگهدارد تا بتواند از فروش سهام شرکتهای دولتی، سود خوبی کسب کند.

? ۹- اخیرا برای جلوگیری از تقاضای کاذب، پیشگیری از اغتشاش در بازار و کسب درآمد برای دولت، مالیاتهای سنگینی بر معاملات خانه، خودرو، طلا و … وضع شده.
افرادی که در بازارهای موازی با خرید و فروش کسب سود می‌کردند، حال دستشان خالی شده و جایی بهتر از بورس برای فعالیت سراغ ندارند!

? ۱۰- محدودیت جابجای پول در بانک‌ها توسط دولت، سرعت گردش را کاهش داده و خرید فروش ارز در مقیاس بزرگ عملی نیست.
نگهداری ارز هم مشکل ساز هست و خروج از کشور در اندازه بزرگ (به علت محدودیت‌های بانکی) عملا امکان پذیر نیست.
این‌ مساله موجب خروج نقدینگی از ارز و ورود آن به بورس شده.

? ۱۱- سود بانکی روز به روز کاهش و متاسفانه تورم روز به روز افزایش می‌یابد.
عدم توجیه سپرده‌گذاری در بانک، نقدینگی را از بانکها خارج و راهی بازار سرمایه می‌کند؛ چرا که بورس بسیار بیشتر از بازارهای موازی مانند دلار و ارز، خودرو، ملک، کالا و طلا بازدهی دارد.

? ۱۲- نامگذاری سال ۹۹ ‌به نام جهش تولید، رونق تولید و حمایت از کالای داخلی را در پی خواهد داشت و موجب جهش بورس خواهد شد.

? ۱۳- بورس تنها بازاری هست که ما با کمترین مبلغ (۵۰۰ هزار تومان) می‌توانیم سرمایه‌گذاری کرده، وارد خرید و فروش شویم. بازارهای دیگر نیاز به مبالغ هنگفتی برای سرمایه‌گذاری دارند.

??۱۴- بورس نقدشوندگی بالایی دارد، شفاف و قانونی بوده، دارای سود حلال، عالی و مطمئن ( در صورت انتخاب سهام مناسب و سهامداری بلندمدت) است و به راحتی و با فشردن چند دکمه می‌توان در این بازار فعالیت کرد.

? طی سالهای آینده به امید خدا سهام شرکتها، رشدهای بالای چند ده هزار درصدی ثبت خواهند کرد و این رشدهای شگفت‌انگیز، طی سالهای آتی ادامه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید