کد خبر:26914
پ

فهرست تعداد قهرمانی های پرسپولیس از ابتدا تاکنون

باشگاه پرسپولیس که در سال ۱۳۴۲ تأسیس شده با کسب 34 جام از تیم‌های پرافتخار ایران است.در ادامه توجه شما را به لیست فهرست تعداد قهرمانی های پرسپولیس از ابتدا تاکنون در لیگ برتر و مسابقات داخلی و حارجی جلب می نمائیم.   فهرست تعداد قهرمانی های پرسپولیس از ابتدا تاکنون مالک باشگاه پرسپولیس قبل […]

باشگاه پرسپولیس که در سال ۱۳۴۲ تأسیس شده با کسب 34 جام از تیم‌های پرافتخار ایران است.در ادامه توجه شما را به لیست فهرست تعداد قهرمانی های پرسپولیس از ابتدا تاکنون در لیگ برتر و مسابقات داخلی و حارجی جلب می نمائیم.

 

فهرست تعداد قهرمانی های پرسپولیس از ابتدا تاکنون

فهرست تعداد قهرمانی های پرسپولیس از ابتدا تاکنون
لیست کاپ های قهرمانی پرسپولیس

مالک باشگاه پرسپولیس قبل از انقلاب علی عبده بود. باشگاه پرسپولیس موفق به دستیابی سیزده قهرمانی در لیگ فوتبال ایران شده‌ است. این تیم شش بار نیز موفق به قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران و سه بار نیز قهرمان سوپرجام فوتبال ایران و شش بار قهرمان جام باشگاه‌های تهران و دو بار قهرمان جام حذفی تهران و یک بار قهرمان جام اسپندی و یک بار قهرمان مسابقات انتخابی اسیا شده‌است. پرسپولیس همچنین با یک قهرمانی ۱۹۹۰_۱۹۹۱ و یک نایب قهرمانی ۱۹۹۲_۱۹۹۳ در جام در جام باشگاه‌های آسیا پرافتخارترین تیم ایرانی و سومین تیم پرافتخار در مسابقات جام در جام باشگاه‌های آسیا به‌شمار می‌رود.این باشگاه دو نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ را با کمک برانکو ایوانکوویچ و یحیی گل محمدی به دست آورده‌است.و باشگاه پرسپولیس در جام باشگاه‌های آسیا به سه عنوان سومی و یک مقام چهارمی دست یافت.تیم پرسپولیس ۹ باردرمرحله نیمه پایانی تورنمنت‌های آسیایی (۳ بار لیگ قهرمانان آسیا، ۲ بار جام در جام آسیا، ۴ بار جام باشگاه‌های آسیا) حضور داشته‌است.و هم چنین پرسپولیس با ۴ بارحضور درفینال آسیا (۲ بار لیگ قهرمانان، ۲ بار جام در جام) از تیم‌های پرافتخار ایران در آسیا می‌باشد.و تیم پرسپولیس با ۲ بارحضور درفینال و ۱ بارحضور در نیمه نهایی موفق‌ترین تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا است. هم چنین پرسپولیس با ۷ بارحضور در مرحله نیمه نهایی (۳ بار لیگ قهرمانان آسیا، ۴ بار جام باشگاه‌های آسیا) از تیم‌های پر افتخار ایران در آسیا می‌باشد.باشگاه پرسپولیس دردهه ۹۰ موفق به کسب ۴ قهرمانی متوالی (پوکر) در لیگ برتر شده‌است.و نخستین تیم در لیگ برتر می‌باشد که موفق شده به‌طور همزمان قهرمان لیگ و جام حذفی (دبل) در طول یک فصل شود. باشگاه پرسپولیس هشت بار در فینال جام حذفی حضور داشته‌است. و پرسپولیس دارای سریع‌ترین قهرمانی در لیگ برتر بوده (۴ هفته زودتر) قبل از پایان مسابقات به مقام قهرمانی رسیده‌است.و باشگاه پرسپولیس با ۳ قهرمانی بیشترین قهرمانی را سوپرجام دارد. و پرسپولیس با ۱۳ قهرمانی دارای بیشترین قهرمانی در لیگ‌های سراسری می‌باشد.تیم پرسپولیس موفق به کسب سه قهرمانی متوالی در سوپرجام شده‌است.باشگاه پرسپولیس موفق به کسب پنج قهرمانی متوالی در جام باشگاه‌های تهران شده‌است.و هم چنین با ۶ قهرمانی بیشترین قهرمانی را در لیگ برتر کسب کرده‌است.

 

کلیدواژه : پرسپولیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید