کد خبر:40829
پ

سیستم و ترکیب آرژانتین در جام جهانی 2022

لیونل اسکالونی سرمربی موفق تیم ملی آرژانتین که تیمش را قهرمان کوپا امریکا کرده، خود را آماده حضور موفق در جام جهانی 2022 می کند. با وجود ستارگان زیاد در بین بازیکنان تیم ملی آرژانتین، کار او برای انتخاب سیستم و ترکیب آرژانتین در جام جهانی 2022 بسیار سخت خواهد بود. در ادامه مروری بر […]

لیونل اسکالونی سرمربی موفق تیم ملی آرژانتین که تیمش را قهرمان کوپا امریکا کرده، خود را آماده حضور موفق در جام جهانی 2022 می کند. با وجود ستارگان زیاد در بین بازیکنان تیم ملی آرژانتین، کار او برای انتخاب سیستم و ترکیب آرژانتین در جام جهانی 2022 بسیار سخت خواهد بود. در ادامه مروری بر ترکیب احتمالی آرژانتین در جام جهانی داشته ایم.

آرژانتین در گروه C جام جهانی با تیم های مکزیک، عربستان سعودی، لهستان هم گروه است. مصاف لیونل مسی با جانشینش در بارسلونا یعنی رابرا لواندوفسکی از تقابل های جالب این گروه محسوب می شود. انتظار می رود، آرژانتین و لهستان از گروه این گروه به مرحله بعد صعود کنند.

سیستم و ترکیب آرژانتین در جام جهانی 2022

تیم ملی آرژانتین ، قهرمان کوپا آمریکا اسامی 26 نفره خود را برای حضور در جام جهانی فوتبال در قطر اعلام کرد. در ترکیبی که لیونل اسکالونی انتخاب کرد، بارزترین غایب جووانی لوسلسو است که به دلیل پارگی عضله پا در جام جهانی غایب خواهد بود. قهرمان دو دوره جهان در حال حاضر 35 بازی بدون شکست را پشت سر می گذارد و تنها دو بازی با رکورد ایتالیای روبرتو مانچینی فاصله دارد.

با غیبت لو سلسو، اسکالونی می تواند به جای 4-2-3-1 به ترکیب 4-3-3 متوسل شود، جایی که لوسلسو نقش شماره 10 سنتی را بازی می کرد.

سیستم و ترکیب آرژانتین در جام جهانی 2022
شماتیک ترکیب آرژانتین

دروازه بان

امیلیانو مارتینز بدون شک دروازه بان اصلی آرژانتین در جام جهانی خواهد بود. او یکی از مهم ترین بازیکنان در روند قهرمانی آرژانتین در کوپا آمریکا 2021 بود. مارتینز با حضور مقتدر در دروازه، استحکام زیادی بر خط دفاعی خود داده و به ارتباط کلامی مداوم با خط دفاعی خود مشهور است. او همچنین در پوشش پشت دفاع در توپ های عمقی مهارت دارد. مارتینز هم شوت گیر است و هم دروازه بان روی خط و به ندرت از او اشتباه فاحش دیده ایم.

مدافعان

نیکلاس اوتامندی و کریستین رومرو پس از جلب اعتماد اسکالونی به احتمال زیاد به عنوان دو مدافع میانی در ترکیب اصلی آرژانتین در جام جهانی 2022 به میدان خواهند رفت. اسکالونی همچنین لیساندرو مارتینز را در بین بازیکنان خود دارد که یکی از بهترین بازیکنان منچستریونایتد در این فصل بوده است. مارتینز برخلاف تمام انتقادها در خصوص ضعفش در توپ های هوایی به منتقدین ثابت کرد که یک مدافع با کیفیت است. او اگرچه قد کوتاهی برای بازی در دفاع میانی دارد اما به سبب حدس درست نقطه فرود توپ و پرش های به موقع، نبردهای هوایی موفقی را تجربه می کند.

انتظار می رود اسکالونی برای مدافعان کناری از نیکلاس تاگلیافیکو و ناهوئل مولینا در ترکیب آرژانتین استفاده کند. اگرچه بسیاری معتقدند اکونیا در این پست بازی خواهد کرد. تاگلیافیکو میل هجومی بیشتری دارد و با دوندگی زیاد می تواند به کارهای هجومی تیم نیز کمک کند. مولینا ممکن است به اندازه تاگفلیو در کارهای هجومی موفق نباشد اما تکل های بی نقص او یک مزیت برای او محسوب می شود. مولینا با قدرت بازیخوانی بالا این توانایی را دارد تا در زمان ضدحملات حریف یا زمانی که تیمش صاحب توپ نیست، خیلی سریع توپ را پس بگیرد.

هافبک

مصدومیت لوسلسو ضربه سنگینی به ترکیب اسکالونی و تیم ملی آرژانتین وارد کرد اما بازیکنان جانشین هم کیفیت خوبی دارند. به نظر می رسد اسکالونی از رودریگو دی پائول به جای لوسلسو در خط میانی تیمش استفاده کند او یک بازیکن در حدمت تیم است، موتوری است که اسکالونی می تواند به آن تکیه می کند تا تیم را به حالت حمله در بیاورد. چابکی او در پوشش مناطق خالی زمین و ارسال پاس های دقیق از ویژگی های برجسته دی پائول محسوب می شود. . ناگفته نماند که آرژانتین با پاس گل او به دی ماریا بود که به عنوان قهرمانی کوپا آمریکا 2021 دست پیدا کرد.

عکس مک آلیستر
انتظار می رود اسکالونی سه هافبک میانی تیمش را با نفراتی همچون با دی پائل، لئاندرو پاردس و انزو فرناندز جوان که برای بنفیکا بازی می کند، بچیند. پاردس با تجربه در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا به میدان می‌آید و حضور او به فرناندز کمک می‌کند در هنگام حرکت به سمت دروازه حریف به عنوان یار اضافی در حمله، جسورانه عمل کند. فرناندز در این فصل 3 گل و 4 پاس گل برای بنفیکا به ثمر رسانده است که به این معنی است که او در فاز هجومی به اندازه کافی توانایی دارد. اگرچه درخشش اخیر مک آلیستر در برایتون باعث شده تا او هم شانس زیادی برای حضور در ترکیب اصلی آرژانتین در جام جهانی داشته باشد.

مهاجمان

بدیهی است که داشتن یکی از بهترین بازیکنان جهان در لیونل مسی مزایای خود را به همراه دارد، اما یکی از بهترین کارهایی که اسکالونی در دوران مدیریت خود انجام داده این است که آرژانتین را از «رویکرد مسی محور» دور کند و همه را به بازی بگیرد.

مسی+لوتارو+ دی+ماریا

مسی، آنخل دی ماریا و لائوتارو مارتینز سه بازیکن ترکیب اصلی آرژانتین هستند. مسی و دی ماریا در کناره ها،حرکات مفیدی برای مهاجم گلزنی مثل لوتارو  انجام خواهند داد.  جدا از توانایی مسی در مشغول کردن بازیکنان حریف و گلزنی، در طول سال ها، او سبک بازی خود را با توجه به نقاط قوت خود شکل داده و به یکی از بهترین بازیسازان فوتبال جهان تبدیل شده است. او در این فصل 14 پاس گل برای پاری سن ژرمن به ثبت رسانده است که نشان دهنده توانایی او در خلق موقعیت است.

لائوتارو مارتینز که در وسط خط سه قرار دارد باید ارتباط مستمر با وینگرهای خود را حفظ کند. او این توانایی را دارد که یار مستقیم خود را دریبل بزند و گل بزند. حضور لوتارو در محوطه جریمه حریفان بوی گل می دهد.

اگرچه دی بالا 100 درصد آماده نیست اما اسکالونی او را همراه تیم به قطر برده است. دیبالا، در زمان خودش، می‌تواند هر دفاعی را با مشکل مواجه کند، اما او اغلب در بازی های ملی موفق نبوده است. با این حال، او بازیکن مهمی است.

کلیدواژه : تیم ملی آرژانتین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید