کد خبر:46240
پ

پشت پرده اشتباهات سریالی داوری به سود پرسپولیس | پای لوگوی دو ستاره در میان است؟

در حالی که با وجود لیگ پرستاره و با کیفیت عربستان در منطقه، لیگ بی کیفیت ایران با مافیایی که آن را مهندسی میکنند، کمترین اهمیتی برای مخاطبین واقعی فوتبال ندارد اما اشتباهات داوری سریالی به سود پرسپولیس و به ضرر رقبایش دیگر از حد گذشته و به نظر می رسد، پازلی که آقایان چیده […]

در حالی که با وجود لیگ پرستاره و با کیفیت عربستان در منطقه، لیگ بی کیفیت ایران با مافیایی که آن را مهندسی میکنند، کمترین اهمیتی برای مخاطبین واقعی فوتبال ندارد اما اشتباهات داوری سریالی به سود پرسپولیس و به ضرر رقبایش دیگر از حد گذشته و به نظر می رسد، پازلی که آقایان چیده اند، پای یک ستاره در لوگوی این تیم در میان باشد.

پشت پرده اشتباهات سریالی داوری به سود پرسپولیس | پای لوگوی دو ستاره در میان است؟

پس از از اینکه سالها هواداران استقلال با تعداد قهرمانی های بیشتر خود و البته دو ستاره روی لوگوی تیم استقلال به نشانه دو قهرمانی در آسیا برای حریف کری خوانی می کردند، یک جریان فرافوتبالی و فاسد وارد گود شد تا به هر نحو ممکن همه فاصله های ممکن در رکوردها و آمار را به سود پرسپولیس تغییر دهد که البته تا این لحظه علی رغم اهدای کاپ های سریالی به این تیم، هنوز از حیث تعداد کسب جام رسمی، این استقلال است که پر افتخارترین تیم ایران محسوب می شود و دوستان تنها توانسته اند در این 5-6 سال، فاصله زیاد تعداد کاپ های تیم خود با تعداد جام های استقلال  کم کنند.

دیگر کمتر کسی پیدا می شود که به حمایت های پشت پرده از تیم پرسپولیس اشراف نداشته باشد. حمایت هایی که در انتهای فصل گذشته علنی شد و مدام عبارت “به دستور نهادهای بالادستی” فلان قانون نقض شد را شنیدیم.

در فصل جاری نیز علی رغم نمایش بی کیفیت پرسپولیس در بساری از بازی ها اما این کمک های داوری بوده که به داد یحیی گل محمدی و تیمش رسیده و شاید بتوان امروز به این نتیجه رسید که چرا در طول این 5-6 سال، VAR به فوتبال ایران نیامده و امسال نیز خبری نخواهد بود.

با مرور اشتباهات داوری در سال های گذشته به سادگی می توان به این نتیجه رسید که کدام تیم بیشترین امتیاز تاثیر گذار را از اشتباهات داوری به دست آورده است و به نظر می رسد پس ریشه این اشتباهات داوری که در دربی ها با عدم اعلام پنالتی به سود استقلال به اوج خود رسیده، در رساندن تعداد قهرمانی های این تیم خاص به عدد 20 و درج یک ستاره دیگر بر روی لوگوی این تیم می باشد.

مسئولین ارشد سیاسی کشور که در چند سال گذشته ابایی از بیان علائق رنگی و البته عقده های کودکی خود نداشته اند، پس از ناکامی در تجهیز تیم محبوب خود برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا(دو فینال ناکام) امسال با ایده حذف استقلال از آسیا و جایگزین کردن تیم محبوب خود پای به میدان گذاشتند اما به یکباره با پدیده کوچ ستاره های فوتبال جهان به تیم های عربستانی مواجه شدند و به نظر می رسد، از قهرمانی تیم محبوب خود در آسیا ناامید شده اند و اکنون تنها راه چاره برای دو ستاره ای کردن لوگوی تیم محبوب خود، رساندن تعداد قهرمانی های این تیم به عدد 20 است که این مهم با وجود ضعف کادر فنی پرسپولیس به جز یاری کمیته داوران و فدراسیون فوتبال میسر نمی شد.

نکته جالب اینکه مهدی تاج با پرونده های باز فساد مالی به یکباره دوباره به فوتبال بازگشت و دوباره همان اتفاقاتی رخ داد و می دهد که در سالهای حضور او در راس فدراسیون فوتبال رخ می داد: قهرمانی های عجیب و جنجالی پرسپولیس که از دید هواداران سایر تیم ها ارزشی ندارد.

در فصل گذشته خطای مهاجم مس یک متر بیرون محوطه بر روی مهاجم پرسپولیس را پنالتی می گیرند و در دیدار این تیم مقابل گل گهر توپی که به طور واضح کامل از خط دروازه بیرانوند عبور کرده را گل اعلام نمی کنند، می بایست به سهوی بودن این اشتباهات شک کرد و تاسف خورد که حتی با وجود VAR هم افراد بی شرفی وجود دارند که دیده را نادیده کنند.

وقتی در سه هفته پایان فصل گذشته همه اشتباهات داوری به سود پرسپولیس و ضرر رقبایش رقم خورد و دوستان بابت سکته ناقصی که بابت گل دقیقه 100 استقلال به تیم محبوبشان در جام حذفی، چاره ای جز اخراج بی مورد ساپینتو ندیدند، باید هم جشن قهرمانی برای دیدار سوپرکاپی که هرگز انجام نشد، بگیرند چرا که به گفته باشگاه استقلال، تا همین چند وقت پیش آقایان به جای کاپ قهرمانی از بطری در ویترین افتخارات خود استفاده می کردند و هنوز هواداران فوتبال فراموش نکرده اند که تا در یک دوره ده سال، کدام تیم حسرت قهرمانی در لیگ را داشت و بازیکنانش برای ماندن در لیگ برتر سجده بقا به جا می آوردند.

در ادامه توجه شما را به کلکسیون افتخارات پررسپولیس با حضور مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال جلب می نمائیم. فردی معلوم الحال با کوله باری از فساد مالی تائید صلاحیت می شود و بازمیگردد تا دستورات آقازاده پرسپولیسی را اجرا کند چرا که بدون حضور تاج، نرخ قهرمانی پرسپولیس متوقف می شود. گفتنیست مهدی تاج در مقطعی در هیئت مدیره پرسپولیس حضور داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید