کد خبر:40744
پ

فعالسازی اینترنت ماهواره ای در گوشی های آیفون

اپل با بودجه ۴۵۰ میلیون دلاری آماده فعال‌سازی اینترنت ماهواره‌ای در آیفون ۱۴ است. خرید اینترنت استارلینک   فعالسازی اینترنت ماهواره ای در گوشی های آیفون اپل گفته است برای فعال‌کردن سیستم ارتباط ماهواره‌ای در دستگاه‌هایش ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد. براساس گزارش CNBC، اپل می‌گوید برای فعال‌سازی قابلیت ارتباط ماهواره‌ای در دستگاه‌هایش ۴۵۰ […]

اپل با بودجه ۴۵۰ میلیون دلاری آماده فعال‌سازی اینترنت ماهواره‌ای در آیفون ۱۴ است.

خرید اینترنت استارلینک

 

فعالسازی اینترنت ماهواره ای در گوشی های آیفون

اپل گفته است برای فعال‌کردن سیستم ارتباط ماهواره‌ای در دستگاه‌هایش ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد.

براساس گزارش CNBC، اپل می‌گوید برای فعال‌سازی قابلیت ارتباط ماهواره‌ای در دستگاه‌هایش ۴۵۰ میلیون دلار بودجه در نظر می‌گیرد. بخش اعظم این بودجه دراختیار گلوبال‌استار قرار خواهد گرفت. این شرکت که مقر اصلی‌اش در ایالت لوئیزیانا واقع شده، مالک ماهواره‌هایی است که سیستم ارتباطی اپل به آن‌ها اتکا می‌کند.

اپل فعلاً هیچ سهامی در گلوبال‌استار ندارد؛ اما متعهد شده است که به این شرکت برای تجهیزات و عملیات‌های سرویس ماهواره‌ای کمک مالی کند. بودجه‌ی اپل روی بهبود ماهواره‌ها و تجهیز ایستگاه‌های زمینی به نوعی آنتن جدید تمرکز دارد که اپل آن را به‌صورت اختصاصی طراحی کرده است.

اپل هنگام رونمایی گوشی‌های سری آیفون ۱۴ گفت این دستگاه‌ها قابلیتی با عنوان Emergency SOS with Satellite دارند و می‌توانند با ماهواره ارتباط برقرار کنند. اگر کاربر در خارج از پوشش شبکه‌های سنتی باشد، می‌تواند ازطریق گوشی‌اش به یکی از ۲۴ ماهواره‌ی گلوبال‌استار واقع در مدار پایینی زمین متصل شود و با اورژانس تماس بگیرد. اپل قابلیت ارتباط ماهواره‌ای را پیش از پایان ماه جاری میلادی ازطریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری در آیفون فعال می‌کند.

اطلاعیه‌ای که اپل منتشر کرده است به‌وضوح نشان می‌دهد هزینه‌ی فعال‌سازی قابلیت ارتباط ماهواره‌ای چقدر زیاد است. اپل گفته است که قابلیت یادشده تا دو سال رایگان است. احتمالاً پس از گذر این بازه‌ی زمانی، کاربران برای دسترسی به سیستم ارتباط ماهواره‌ای به پرداخت پول مجبور خواهند شد.

آنچه اپل در Emergency SOS via Satellite ارائه می‌دهد، اینترنت ماهواره‌ای نیست؛ بلکه سیستمی ارتباطی است که بر پایه‌ی ماهواره‌ فعالیت می‌کند. در حالتی که فرد در فضای باز باشد و بتواند به آسمان صاف دسترسی پیدا کند، ارسال پیام ازطریق Emergency SOS via Satellite حدوداً ۱۵ ثانیه طول می‌کشد. بسته به نوع شرایط، ممکن است این فرایند تا چند دقیقه نیز به‌طول بینجامد. سیستم ارتباط ماهواره‌ای در ابتدا مختص‌به ارسال پیام است و امکان برقراری تماس صوتی و ویدئویی با آن وجود ندارد.

 

اخبار فناوری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید