کد خبر:37668
پ

بررسی کارنامه ساپینتو سرمربی جدید استقلال | پرنوسان رو به پائین!

سردار آجورلو سرانجام پس از گشت و گذار و به تعبیر خود مشورت با اهالی فن(!) و استناد به اینکه او در ۷ کشور مختلف مربیگری کرده(!) به ساپینتوی پرتغالی رسید که در فصل گذشته نیز همراه با تیم موریننزه در لیگ پرتغال به دسته پائینتر سقوط کرد. در ادامه به بررسی کارنامه پرنوسان مربی […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

سردار آجورلو سرانجام پس از گشت و گذار و به تعبیر خود مشورت با اهالی فن(!) و استناد به اینکه او در ۷ کشور مختلف مربیگری کرده(!) به ساپینتوی پرتغالی رسید که در فصل گذشته نیز همراه با تیم موریننزه در لیگ پرتغال به دسته پائینتر سقوط کرد. در ادامه به بررسی کارنامه پرنوسان مربی پرتغالی استقلال می پردازیم.

بررسی کارنامه ساپینتو سرمربی جدید استقلال | پرنوسان رو به پائین!

فصل ۲۰۲۲/۲۰۲۳ : استقلال ….

فصل ۲۰۲۱/۲۰۲۲: تیم موریننزه – رده شانزدهم جدول لیگ پرتغال  و سقوط به دسته پائینتر پس از شکست در بازی پلی آف | او از هفته بیستم تا سی و چهارم هدایت تیم موریننزه را بر عهده داشت که ۴ پیروزی، ۱۰ شکست و ۱ تساوی حاصل کارش بود. وی در انتهای فصل از سمتش برکنار شد.

فصل ۲۰۲۰/۲۰۲۱ : تیم قاضیان تپه ترکیه – رده نهم لیگ -با آمار ۱۷ بازی، ۵ برد، ۷ باخت و ۵ تساوی | به دلیل کسب نتایج ضعیف، قرارداد او در انتهای فصل تمدید نشد.

فصل ۲۰۲۰/۲۰۲۱ : تیم واسکودوگاما برزیل – رده هفدهم جدول لیگ  – با آمار ۱۵ بازی، ۳ برد، ۶ باخت، ۶ تساوی واسکودوگاما در آن فصل به دسته پائینتر سقوط کرد و ساپینتو  از تیم اخراج شد.

فصل ۲۰۱۹/۲۰۲۰ : تیم براگا پرتغال – رده سوم لیگ – با آمار ۳۴ بازی، ۱۸ برد، ۶ مساوی و ۱۰ باخت | ۶۱ گل زده و ۴۰ گل خورده

فصل ۲۰۱۸/۲۰۱۹ : تیم لگیا ورشو لهستان – رده دوم لیگ با آمار ۳۷ بازی، ۲۰ برد، ۸ مساوی و ۹ باخت | ۵۵ گل زده و ۳۸ گل خورده

فصل ۲۰۱۷/۲۰۱۸ : تیم استاندارد لیژ بلژیک – رده دوم لیگ با آمار ۳۰ بازی ۱۱ برد، ۱۱ مساوی و ۸ باخت | ۴۳ گل زده و ۴۱ گل خورده

فصل ۲۰۱۶/۲۰۱۷ : تیم آترومیتونس یونان – از هفته بیستم تا هفته سی ام – ۵ برد، ۶ باخت و ۵ تساوی حاصل کار او بود(همه مسابقات) و در نهایت قراردادش تمدید نشد.

فصل ۲۰۱۶/۲۰۱۷: تیم الفاتح عربستان – از هفته اول تا پنجم در این تیم حضور داشت و پس از ۳ شکست و یک پیروزی و یک تساوی از کار خود برکنار شد و به تیم یونانی پیوست.

فصل ۲۰۱۵/۲۰۱۶ : تیم بلنزس پرتغال – رده نهم – او از هفته اول تا سیزدهم روی نیمکت این تیم نشست و پس از کسب نتایج ضعیف اخراج شد. در این فصل شکست های پرگل زیادی در کارنامه ساپینتو درج شده که شکست ۶ گله مقابل بنفیکا و ۴ گل ه مقابل پورتو و فیورنتینا و براگا از ان جمله است. او با پذیرش شکست ۴ بر ۳ مقابل کوبمیرا در هفته سیزدهم از کار خود برکنار شد. بلنزس در آن فصل در لیگ اروپا حاضر بود که به دلیل کسب نتایج ضعیف در همان مرحله گروهی با هدایت ساپینتو حذف شد.

فصل ۲۰۱۴/۲۰۱۵ : تیم آترومیتونس یونان – رده پنجم جدول | او از هفته پنجم تا هفته بیست و دوم هدایت این تیم را بر عهده داشت و ۵ باخت و ۵ پیروزی و ۹ تساوی در کارنامه ش در همه مسابقات اعم از لیگ و حذفی در کارنامه ش ثبت شد.

فصل ۲۰۱۳/۲۰۱۴: تیم سرته یونان – از هفته هشتم تا سی و چهارم روی نیمکت این تیم نشست که حاصل کار او ۱۴ پیروزی، ۱۲ شکست و ۷ تساوی بود.

فصل ۲۰۱۲/۲۰۱۳ : تیم ستاره سرخ بلگراد – از هفته بیستم تا سی ام در این تیم حاضر بود و ۸ پیروزی و سه شکست در کارنامه ش ثبت شد.

فصل ۲۰۱۱/۲۰۱۲ : تیم اسپورتینگ لیسبون – او از هفته نوزدهم تا سی ام هدایت این تیم را به دست گرفت و با آن در لیگ اروپا حاضر بود. او در انتهای فصل در اولین تجربه مربیگری اش به مقام چهارم لیگ پرتغال رسید.

 

فکت های مهم در مورد ساپینتو

او مربی جاه طلبی است و در زمره مربیانی قرار دارد که در هر بازی احتمال استفاده از یک سیستم از سمت او وجود دارد. در تیمهای تحت هدایت او به وفور سیستم های مختلف مورد استفاده قرار گرفته شده اما سیستم مورد علاقه خود ساپینتو، ۱-۳-۲-۴ است اما به دفعات از سیستم های سه دفاعه و سه مهاجمه نیز استفاده کرده و در مقطعی در یونان سیستم فصل قبل استقلال یعنی ۵ دفاعی را هم آزمایش کرده است.

تنها افتخار رسمی ساپینتو در عرصه مربیگری، کسب قهرمانی جام حذفی با استاندارد لیژ در فصل ۲۰۱۷/۲۰۱۸ است و رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا همراه با اسپورتینگ لیسبون نیز از دیگر موارد مهم رزومه مربیگری ساپینتو محسوب می شود. او در فصل ۲۰۱۷/۲۰۱۸ تنها با ۳ امتیاز فاصله نسبت به بروخه در رده دوم لیگ بلژیک قرار گرفت.

با نگاهی به آمار ساپینتو مشخص است که تیمهای تحت هدایت او در زمینه دفاع کردن تبحر زیادی ندارند اما در عوض تاکتیکها هجومی را خوب انجام می دهند. هواداران استقلال می بایست منتظر یک استقلال هجومی با این مربی جسور پرتغالی باشند و دست به دعا بردارند که فصل پیش رو، از فصل های طلایی ساپینتو باشد.

عملکرد پرنوسان ساپینتو در تیمهای سابقش، فعلاً هرگونه حدس در خصوص آینده کاری او در استقلال و فوتبال ایران را که پر از پشت پرده های عجیب است، سخت کرده است اما آنچه مسلم است، بر خلاف ادعای مدیرعامل استقلال، انتخاب ساپینتو فتح الفتوح نبوده و نیست و آنها می توانستند مربیانی به مراتب با کیفیت تر از او را با بودجه ای معقول به ایران بیاورند.

 

کلیدواژه : استقلالساپینتو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید