کد خبر:12494
پ

واکنش علیرضا فغانی به حذف نامش از لیست الیت ایران: از داخل شیطنت کردند!

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت فیفا مشکلی با قرار گرفتن نامش در میان لیست داوران الیت نداشته است.     واکنش علیرضا فغانی به حذف نامش از لیست الیت ایران: از داخل شیطنت کردند!   علیرضا فغانی درباره خارج شدن نامش از لیست داوران الیت فوتبال ایران اظهار داشت: زمانی که می‌خواستم مهاجرت کنم، جلسه‌ای […]

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت فیفا مشکلی با قرار گرفتن نامش در میان لیست داوران الیت نداشته است.

 

 

واکنش علیرضا فغانی به حذف نامش از لیست الیت ایران: از داخل شیطنت کردند!

 

واکنش علیرضا فغانی به حذف نامش از لیست الیت ایران: از داخل شیطنت کردند!

علیرضا فغانی درباره خارج شدن نامش از لیست داوران الیت فوتبال ایران اظهار داشت: زمانی که می‌خواستم مهاجرت کنم، جلسه‌ای خدمت تاج داشتم و او گفت می‌توانم طبق ضوابط به اسم ایران به داوری ادامه دهم. آن زمان با دو کمک ایرانی نامزد قضاوت در جام جهانی شدم. سال گذشته شیطنت‌هایی از سوی مدیریت فدراسیون صورت گرفت و این برنامه توسط مسئولان فدراسیون فوتبال مدیریت شد.

وی ادامه داد: شب هشتم نوامبر (یکشنبه) مهلت ارسال اسامی داوران بوده که تا پیش از آن با کمیته و دپارتمان داوران درباره کمک‌ها بحث می‌کردیم. به من الهام شده بود و دوستان به من نشان داده بودند که در انتخاب داوران نمی‌شد به حرف آنها اعتماد کرد، البته نه همه آنها. من گفتم با همه کمک داوران راحت هستم، اما اصرار کردند و من نام دو کمک داور را بردم.

«صبح یکشنبه مطلع شدم به خاطر مسائل حراستی و وزارتی از لیست داوران حذف شدم که با پیگیری فهمیدم چنین موضوعی نبوده است.»، داور بین‌المللی فوتبال کشورمان ضمن بیان این جمله گفت: من سیاسی نبودم. مسئول کمیته داوران گفته است مطابق آیین‌نامه فیفا، فغانی باید داخل ایران می‌بود که نبود. کمیته داوران از AFC استعلام گرفت که باعث تعجب کنفدراسیون فوتبال آسیا شد.

فغانی درباره پاسخ AFC تصریح کرد: کنفدراسیون آسیا موضوع را به فیفا ارجاع داد و فیفا اعلام کرد با توجه به اینکه من در لیگ معتبری چون استرالیا قضاوت می‌کردم، مشکلی از این بابت ندارم. از طرف فیفا اعلام شد که فغانی دو سال پیش در ایران بوده است، اما اکنون در استرالیا قضاوت می‌کند و مشکلی ندارد.

وی که با برنامه «فوتبال برتر» گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه بیان کرد: طی تماسی که با برخی اعضای کمیته داوران داشتم، آنها گفتند نام فغانی در لیست امضا شده این افراد جای داشت، اما نمی‌دانم چه شیطنت‌هایی شد. ان‌شاءالله اصفهانیان در دور بعدی رئیس کمیته داوران باشد، اما شاید سایر مدیران بر سر کار باشند یا نباشند و اکنون مسائل شخصی را لحاظ می‌کنند.

داور دیدار رده‌بندی جام جهانی 2018 با بیان اینکه تصاویر مدارکی چون چک برای او ارسال شده که پول‌هایی در این میان داده شده است، خاطرنشان کرد: من در جایگاهی نیستم که صحت این تصاویر را بدانم. این عکس‌ها توسط حساب‌های ناشناس فرستاده شده  و به من گفتند آن را به رسانه‌ها می‌دهیم. خدا خیرشان بدهد!

فغانی با بیان اینکه شاید این موضوع برای برخی‌ها مهم نباشد، اظهار داشت: من نامزد داوری جام جهانی هستم و دوست دارم به اسم ایران به این مسابقات بروم. همه چیز فراهم است، اما کسی پاسخگو نیست که این خیلی جالب است. کسانی درباره این موضوع با من تماس گرفتند که من گفتم شما باید علت این موضوع را از افرادی بپرسید که این کار را کردند.

وی با بیان اینکه نام ایران در این میان مطرح است و مقام بالاتر می‌تواند از افراد دخیل در اتفاق بپرسد این وسط چه گذشته است، تصریح کرد: مسئول روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال می‌تواند با فیفا ارتباط برقرار کرده، استعلام کند و سپس صدای مکالمه را در اختیار مسئولان قرار دهد. روز یکشنبه مهلت ارسال اسامی بوده، اما باید دید می‌توان این پنجره را باز کرد تا اسامی را اصلاح کرد که این کار صورت نمی‌گیرد.

داور بین‌المللی فوتبال ایران درخصوص اینکه گفته می‌شود او برای حضور میان داوران الیت باید سالی یک قضاوت در ایران داشته باشد، گفت: من در دو هفته اول لیگ سال گذشته ایران و یک سال در لیگ معتبر استرالیا داوری کردم. این صحبت‌ها منطقی نیست. مسئولان فیفا در حقم لطف داشتند و گفتند نام فغانی می‌تواند در لیست قرار بگیرد.

فغانی ادامه داد: من خوشحالم که این اتفاق افتاد تا اگر برای قضاوت به جای دیگری رفتم یا اینکه داوری را کنار گذاشتم، موضوع دیگر از طرف من نباشد و خودشان باعث محقق نشدن این امر شده‌اند.

وی در مورد دلیل شیطنت‌های انجام شده بیان کرد: نمی‌دانم بگویم این کارها به خاطر حسادت است یا خیر، اما بحث ملی در میان است. من در دو جام جهانی قضاوت کردم و به جایی که می‌خواستم رسیدم. من می‌توانم پس از حضور در قطر (برای قضاوت دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا) داوری را کنار بگذارم و سپس نظارت و تدریس داوری را آغاز کنم. در این شرایط دیگر فشار بدنی نخواهم داشت، اما حالا که شرایط موجود است، گفتم من به‌عنوان یک ایرانی با دو کمک ایرانی به جام جهانی می‌رویم.

داور فوتبال ایران با بیان اینکه یک مسئول باید پاسخگوی این اتفاقات باشد، خاطرنشان کرد: این اتفاقات باعث دلسردی می‌شود. بالاخره مدیران فدراسیون باید پاسخ مقام بالادستی را بدهند. اگر فدراسیون مستقل هم باشد، مسئولان آن به نام ایران تصمیم می‌گیرند. به خاطر کسانی که معلوم نیست دو ماه دیگر باشند یا نباشند، داوری کشور باید چنین ضربه‌ای بخورد؟ ما هم باید با سایر داوران رقابت کنیم و کارمان سختی‌های خودش را دارد. منافع ملی باید در نظر گرفته شود و فقط بحث تسویه‌حساب شخصی نباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید