کد خبر:32320
پ

عابرپد چیست | در کدام مناطق تهران نصب است | چطور باید از عابرپد خرید کرد؟

عابرپد واژه جدیدی است که به تازگی به فرهنگ لغات فارسی اضافه شده. عابرپد در واقع به دستگاه های خودپردازی گفته می شود که به جای پول، پدهای بهداشتی بانوان را در سرویس بهداشتی مکان های عمومی مثل مترو، سینما و … به فروش می رساند و به تازگی در برخی ایتسگاههای عمومی متروی تهران […]

عابرپد واژه جدیدی است که به تازگی به فرهنگ لغات فارسی اضافه شده. عابرپد در واقع به دستگاه های خودپردازی گفته می شود که به جای پول، پدهای بهداشتی بانوان را در سرویس بهداشتی مکان های عمومی مثل مترو، سینما و … به فروش می رساند و به تازگی در برخی ایتسگاههای عمومی متروی تهران نیز مشاهده شده است. این ابتکار برای نیاز فوری و اضطراری برخی بانوان در هنگام شروع سیکل ماهانه خود در معابر عمومی اندیشیده شده و با استقبال کاربران نیز مواجه گردیده است.

 

عابرپد چیست | در کدام مناطق تهران نصب است | چطور باید از عابرپد خرید کرد؟

انتشار تصاویری از نصب دستگاه فروش نوار بهداشتی در فروشگاه باغ کتاب در تهران واکنش‌های مثبت کاربران را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.این جدیدترین نمونه از نصب این گونه دستگاه‌ها در سرویس‌های بهداشتی زنانه در بعضی از پاساژها و سینماها در سال‌های اخیر در ایران است.

این دستگاه‌ها این امکان را برای زنان مهیا می‌‌کند که در موارد نیاز بتوانند با پرداخت مبلغی از کارت بانکی خود به تعداد لازم این محصول بهداشتی را خریداری کنند. هر چند پراکندگی جغرافیایی و فراوانی نصب دستگاه‌های فروش #نواربهداشتی در شهرهای ایران هنوز چندان زیاد و متعادل نیست اما بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از نصب این دستگاه‌ها استقبال کرده‌اند.

در هفته گذشته رسانه‌ها در ایران از چند برابر شدن قیمت #نوار_بهداشتی در سالهای گذشته خبر دادند. به جز گرانی، یکی از چالش‌های زنان در مورد چگونگی تهیه این محصول بهداشتی است و برخوردهای غیرحرفه‌ای و طرز ارائه آن در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها هم از دیگر معضلات.

 

راهنمای استفاده از عابرپد

 


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید