کد خبر:40820
پ

سیستم و ترکیب اسپانیا در بازی های جام جهانی 2022

لوئیز انریکه سرمربی تیم ملی اسپانیا سرانجام دو تصمیم سخت در خصوص لیست بازیکنان اسپانیا در جام جهانی 2022 اتخاذ کرد و سرخیو راموس و داوید دخیا را کنار گذاشت. در ادامه به سیستم و ترکیب اسپانیا در بازی های جام جهانی 2022 مقابل آلمان، کاستاریکا و ژاپن می پردازیم. سیستم و ترکیب اسپانیا در […]

لوئیز انریکه سرمربی تیم ملی اسپانیا سرانجام دو تصمیم سخت در خصوص لیست بازیکنان اسپانیا در جام جهانی 2022 اتخاذ کرد و سرخیو راموس و داوید دخیا را کنار گذاشت. در ادامه به سیستم و ترکیب اسپانیا در بازی های جام جهانی 2022 مقابل آلمان، کاستاریکا و ژاپن می پردازیم.

سیستم و ترکیب اسپانیا در بازی های جام جهانی 2022

اسپانیا در گروه E جام جهانی با تیم های آلمان، کاستاریکا و ژاپن هم گروه است. به نظر می رسد دو تیم اسپانیا و آلمان از این گروه صعود کنند اما شاید ژاپن معادلات این گروه را به هم بزند.
با توجه به شناختی که از سبک بازی اسپانیا در مسابقات یورو 2020 داریم، به نظر می رسد سیستم اسپانیا در جام جهانی همان 3-3-4 باشد.

این شانزدهمین حضور اسپانیا در جام های جهانی محسوب می شود. آنها از سال 1974 تاکنون در 12 دوره متوالی جام جهانی حضور داشته اند. لوئیز انریکه و یاران عمدتاً جوانش قصد دارند تا خاطرات خوش گذشته را تکرار کنند. تیم ملی اسپانیا یکی از 8 کشوری است که تا پیش از این به عنوان قهرمانی جام جهانی رسیده است.

لوئیز انریکه سرمربی اسپانیا
لاروخا (لقب تیم ملی اسپانیا) در مرحله گروهی جام جهانی 2014 حذف شد. فدراسیون فوتبال اسپانیا در آستانه شروع جام جهانی 2018، لوپتگی را از کار برکنار کرد تا فرناندو هیرو جانشین او روی نیمکت تیم ملی اسپانیا شود. او نیز با پذیرش شکست مقابل روسیه در جام جهانی 2018 در ضربات پنالتی، نتوانست اسپانیا را به مراحل بالاتر برساند.

 

ترکیب اسپانیا در یورو 2020

سیستم و ترکیب اسپانیا در یورو 2020

حذف شدگان سرشناس ترکیب اسپانیا

لوئیز انریکه در کمال شگفتی، بازیکنان سرشناسی همچون تیاگو الکانترا، سرخیو راموسف داوید دخیا و مارکوس آلونسو را به لیست اسپانیا دعوت نکرد تا با چهره ای تقریباً جدید در مسابقات پیش رو ظاهر شود.

البته دخیا پس از عملکرد ضعیفش در برابر پرتغال در جام جهانی 2018 در نوک تیز انتقادات رسانه های اسپانیا قرار گرفت و نمایش ضعیفش در منچستریونایتد مزید بر علت شد تا به تیم ملی دعوت نشود. این در حالی بود که تیاگو در لیورپول با مصدومیت دست و پنجه نرم می کرد به تازگی به شرایط بازی برگشته است.یکی دی گر از بازیکنان سرشناس خط خورده از لیست نهایی اسپانیا در جام جهانی، اویارزابال بود که در تمامی بازیهای یورو 2020، در ترکیب اولیه اسپانیا حضور داشت. بهبودی دیرهنگام وینگر خوش نقش رئال سوسیه داد باعث شد تا انریکه قلم قرمز روی نام او بکشد.

بازیکنان معروف اسپانیا که در جام جهانی نیستند

اما درخشش آنسو فاتی در ترکیب بارسلونا، امید را به هواداران اسپانیا در سراسر جهان بازگرداند. این بازیکن 20 ساله اولین بازی ملی خود را در سال 2020 انجام داد و در دومین بازی خود به جوانترین بازیکنی تبدیل شد که برای اسپانیا گلزنی کرده است و رکوردی را که از سال 1925 توسط خوان ارازکیه ثبت شده بود را شکست.

مهاجم بارسا مدتی را با مصدومیت دست و پنجه نرم کرد و آخرین بازی خود را برای تیم ملی اسپانیا را در اکتبر 2020 انجام داد. آلوارو موراتا، فران تورس و مارکو آسنسیو به عنوان برخی دیگر از مهاجمان کلیدی در تیم اسپانیا هستند.

بازگشت به اوج با فوتبال مالکانه

پس از عملکرد ضعیف در دو دوره قبلی جام جهانی، انریکه با حضور در نیمه نهایی یورو 2020 و نایب قهرمانی در لیگ ملت‌ها در سال گذشته امیدواری ها را به نسل جدید فوتبال اسپانیا افزایش داد.

در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی، فوتبال مالکانه معروف اسپانیایی ها با میانگین مالکیت 76 درصدی، 6 پیروزی و 15 گل در 8 بازی خودنمایی کرد.

(L-R) نسل بعدی اسپانیا – اریک گارسیا، پابلو مارتین پائز گاویریا “گاوی” و پدری به دنبال درخشش در اولین حضور خود در جام جهانی، در قطر هستند.

خط هافبک اسپانیا تعدادی جوان آینده دار را به خود می بیند که اولین جام جهانی خود را تجربه می کنند، مانند هافبک های گاوی، پدری و کارلوس سولر.

ترکیب دو هافبک بارسا در تیم ملی اسپانیا ممکن است از ترکیب بین ژاوی و آندرس اینیستا به پدری و گاوی تغییر کند زیرا انریکه یک تیم جوان تر را در قطر 2022 وارد میدان می کند.

ترکیب اسپانیا در جام جهانی 2022

اونای سیمون – آلبا، پائو تورس، لاپورته، کارواخال – پدری، رودریگو، کوکه – سارابیا، موراتا، تورس

ترکیب اسپانیا در جام جهانی

ترکیب اسپانیا مقابل آلمان مسلماً بهترین ترکیب لوئیز انریکه خواهد بود چرا که در بازی دوم تقریباً صعودکنندگان مشخص می شوند و او می تواند شانس خود برای صعود به دور حذفی را افزایش دهد.

 

اسکواد کامل اسپانیا برای جام جهانی فوتبال
دروازه بان ها: اونای سیمون (باشگاه اتلتیک)، رابرت سانچز (برایتون و هوو آلبیون)، دیوید رایا (برنتفورد اف سی).
مدافعان: سزار آزپیلیکوئتا (چلسی)، دنی کارواخال (رئال مادرید)، اریک گارسیا (بارسلونا)، هوگو گیامون (والنسیا)، پائو تورس (ویارئال)، آیمریک لاپورته (منچستر سیتی)، جوردی آلبا (بارسلونا) ، خوزه گایا (والنسیا سی اف).
هافبک ها: سرخیو بوسکتس (بارسلونا)، رودری هرناندز (منچستر سیتی)، گاوی (اف سی بارسلونا)، کارلوس سولر (پاری سن ژرمن)، مارکوس یورنته (اتلتیکو مادرید)، پدری گونزالس (اف سی بارسلونا)، کوکه قیامت (اتلتیکو د) مادرید).
مهاجمان: فران تورس (بارسلونا)، نیکو ویلیامز (باشگاه اتلتیک)، یرمی پینو (ویارئال)، آلوارو موراتا (اتلتیکو مادرید)، مارکو آسنسیو (رئال مادرید)، پابلو سارابیا (پاری سنت ژرمن)، دنی اولمو (RB) لایپزیگ)، آنسو فاتی (اف سی بارسلونا).

 

کلیدواژه : تیم ملی اسپانیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید