کد خبر:37445
پ

تقویم جدید لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴

🔺کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد زمان بندی برگزاری لیگ قهرمانان آسیا از سال آینده با فرمت اروپایی خواهد شد و به جای آغاز در فصل بهار از فصل پاییز این رقابت ها شروع می شود. تقویم جدید لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ به سود لیگ های فوتبال در غرب آسیا خواهد بود. تقویم جدید لیگ قهرمانان […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

🔺کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد زمان بندی برگزاری لیگ قهرمانان آسیا از سال آینده با فرمت اروپایی خواهد شد و به جای آغاز در فصل بهار از فصل پاییز این رقابت ها شروع می شود. تقویم جدید لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ به سود لیگ های فوتبال در غرب آسیا خواهد بود.

تقویم جدید لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴

🔺تغییر در زمان بندی برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باعث شده تا در سال ۲۰۲۳ دیگر این تورنمنت را نداشته باشیم و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با فرمت جدید از سال ۲۰۲۴ آغاز می شود.

🔺به همین خاطر در لیگ های غرب آسیا مثل کشورمان سهمیه ها باید میان تیم های قهرمان در دو فصل فوتبالی تقسیم شود. AFC فدراسیون های هر کشور را مختار کرده تا طبق قوانین خودشان تیم های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ را مشخص کنند.

بر همین اساس، دو قهرمان لیگ در فصل ۱۴۰۰/۱۴۰۱ و ۱۴۰۱/۱۴۰۲ به صورت مستقیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود می کنند که تا این لحظه صعود استقلال به عنوان قهرمان لیگ ۱۴۰۰/۱۴۰۱ به این مسابقات قطعی شده و دو قهرمان جام حذفی دو فصل ۱۴۰۰/۱۴۰۱ و ۱۴۰۱/۱۴۰۲ نیز با یکدیگر بازی پلی آف برگزار می کنند تا ترتیب حضورشان در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا مشخص شود چرا که یک تیم می بایست از مرحله پائینتر برای رسیدن به مرحله گروهی تلاش کند و یک بازی بیشتر انجام دهد اما تیم برنده پلی آف بین قهرمانان حذفی ایران تنها با انجام یک بازی پلی آف آسیایی و برنده شدن در آن می تواند به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ برسد.

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • لنگیه کیسه کش هشت تایی بوسیله سرورش استقلال تاج فوتبال ایران 21 خرداد 1401 / 9:23 قبل از ظهر

    همه حمایت وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال از تیم لجنپولیس در این فصل برای اینه که اون تیم حکومتی بتونه امسال قهرمان بشه تا سال بعد در اسیا شرکت کنه وگرنه بدون حماتی حکومت اونا هیچ پوخی نیستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید