کد خبر:35097
پ

مصاحبه های بچه گانه و آماتور فرهاد مجیدی | عامل فرار عارف آغاسی و افت روحی یزدانی

در حالی که به نظر می رسید در ابتدای فصل، فرهاد مجیدی از رویه های غلط گذشته خود در کنفرانس های خبری درس گرفته و به جای پرداختن به حواشی، تنها بر روی اصل که همان قهرمانی و تمرکز بر روی پیروزیهای متوالی است، زوم کرده اما در هفته های اخیر مجیدی بار دیگر به […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

در حالی که به نظر می رسید در ابتدای فصل، فرهاد مجیدی از رویه های غلط گذشته خود در کنفرانس های خبری درس گرفته و به جای پرداختن به حواشی، تنها بر روی اصل که همان قهرمانی و تمرکز بر روی پیروزیهای متوالی است، زوم کرده اما در هفته های اخیر مجیدی بار دیگر به رویکرد آماتور فصل خود بازگشت که همین رویه باعث شد تا برخی بازیکنان این تیم از جمله عارف آغاسی از استقلال فرار کنند و مدافع دیگر این تیم یعنی سیاوش یزدانی با روحیه ای متلاشی شده، در بازی مقابل هوادار ظاهر شود.

 

مصاحبه های بچه گانه و آماتور فرهاد مجیدی | عامل فرار عارف آغاسی و افت روحی یزدانی

مصاحبه های بچه گانه و آماتور فرهاد مجیدی | عامل فرار عارف آغاسی و افت روحی یزدانی

مجیدی که در ابتدای فصل هر نوع سوال حاشیه ای خارج از موضوع مسابقه پیش رو را در کنفرانس خبری پیش از بازی بی پاسخ می گذاشت و خبرنگاران و اصحاب رسانه را دعوت می کرد تا تنها سوالات در خصوص بازی پیش رو را مطرح کنند، در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل هوادار، اصحاب رسانه و حتی بازیکنان خود را درگیر کنفرانس خبری احتمالاً جنجالی بعد از بازی کرد و در همان کنفرانس خبری پیش از بازی نیز با کنایه ای بی معنا احتمالاً به امیر قلعه نویی، خودش و تیمش را وارد یک فشار روانی سنگین کرد تا نشان دهد او همچنان در دوران مربیگری آماتور سیر می کند. او در کنفرانس خبری پس از بازی به شدت علیه دراگان اسکوچیچ موضع گیری کرد و با شفاف سازی در خصوص کنایه پیش از بازی اش به قهرمانی های پاک، با دفاع از قهرمانی های پرسپولیس و گل محمدی به نوعی منظور خود را از قهرمانی های ناپاک علنی تر کرد تا در جنگ رسانه ای زیرپوستی با امیر قلعه نویی و باشگاه گل گهر، حرفی زده باشد!

 

بدترین نوع انتقاد از سرمربی تیم ملی

مجیدی در حالی مثلاً قصد دفاع از ملی پوشان خود را در تیم ملی داشت که بدترین نوع دفاع را انتخاب کرد. او می توانست با یک جلسه خصوصی با اسکوچیچ در این خصوص با وی به بحث و تبادل نظر بپردازد اما بدترین نوع انتقاد را انتخاب کرد و در جمع رسانه ها، مستقیماً به انتقاد اسکوچیچ و مدافعین وسط تیم ملی پرداخت. ظاهراً مجید فراموش کرده که اسکوچیچ با کم دعوت کردن از بازیکنان استقلال به تیم ملی ، بزرگترین خدمت را به شخص فرهاد مجیدی کرد تا بیشتر بازیکنانش را در اختیار داشته باشد و از خطر مصدومیت در اردوی تیم ملی در امان باشند. اتفاقی که برای رقیب رخ داد و وحید امیری و میلاد سرلک در دو مقطع با مصدومیت از اردوی تیم ملی بازگشتند اما خبری از این هجمه سنگین علیه تیم ملی از سمت گل محمدی نبود. او حتی برخلاف مجیدی بابت سرخورده شدن مهدی ترابی بابت بازی نکردن در تیم ملی نیز اعتراضی نکرد.

 

اسکوچیچ را در دنده لج قرار نده آقای مجیدی

جدای از اینکه در این موضوع حق با فرهاد مجیدی بود اما رویکرد او در مقابل سرمربی تیم ملی به طور کلی، راه را به روی دعوت از بازیکنان استقلال به تیم ملی در آستانه جام جهانی بست و به همین دلیل نیز بازیکنی مثل عارف آغاسی که ملی پوش بود و به استقلال پیوست، با رصد شرایط خیلی زود فهمید که با ماندن در استقلال، شانس ملی پوش شدن در جام جهانی را از دست خواهد داد و به همین جهت با عذر و بهانه مشکلات خانوادگی رهسپار اهواز شد تا با لباس فولاد در لیگ قهرمانان آسیا درخشیده و شانس خود را برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ افزایش دهد چرا که حضور در جام جهانی به طور تصاعدی قیمت مارکت بازیکن مذکور را بالا خواهد برد و تحولی بزرگ در زندگی حرفه ای و شخصی بازیکن مذکور خواهد گذاشت.

 

استرس مضاعف به بازیکنان استقلال با مصاحبه های آماتور مجیدی

در حال حاضر نیز سیاوش یزدانی که از رفتار اسکوچیچ سرخورده به نظر می رسید، با مشاهده رویکرد فرهاد مجیدی احتمالاً دعوت به تیم ملی را برای خود به یک آرزو خواهد دید چرا که اسکوچیچ نشان داده در مقابل برخی رفتارها کوتاه نمی آید حتی اگر بازیکن مذکور مهدی طارمی باشد او را کنار خواهد گذاشت. رویه اشتباه فرهاد مجیدی باعث شده تا بسیاری از بازیکنان فعلی استقلال که برای خود شانسی برای حضور در تیم ملی قائل بودند، این شانس را از خود دور ببینند و با روحیه ای پائین در بازی ها حاضر شوند چرا که به نظر می رسد دو قطبی که در زمان کیروش و برانکو رخ داده بود و تنش بین این دو مربی موجب دعوت پرتعداد از بازیکنان استقلال و بی توجهی کیروش به بازیکنان پرسپولیس شده بود، اینبار سراغ استقلال و بازیکنانش آمده و تنش بین فرهاد مجیدی و اسکوچیچ احتمالاً منجر به کاهش شانس دعوت از بازیکنان استقلال به تیم ملی در آستانه جام جهانی خواهد شد.

شاید بهتر باشد فرهاد مجیدی رویکردهای بچه گانه و آماتورش در برخورد با بحران ها را کنار بگذارد و به شکل منطقی با این مشکلات برخورد کند که هم لطمه ای به جایگاه خودش و تیمش وارد نشود و هم بازیکنان از این موضع گیری ها لطمه نخورند چرا که افزایش تنش بین سرمربی استقلال و اسکوچیچ منجر به کاهش انگیزه بازیکنان استقلال در بازیهای آتی خواهد شد و چه بهتر که مجیدی خیلی زود در یک جلسه خصوصی، صحبتها و احتمالاً گله هایش را از اسکوچیچ مطرح کند.

 

اشتباه اسکوچیچ منتقدین را وادار به سکوت کرد

نکته اینکه اگرچه اسکوچیچ این انتخاب اشتباه را انجام داد اما در نهایت او از انتخابش سربلند بیرون آمد و تیم ملی مقابل امارات بدون دریافت گل، زمین بازی را ترک کرد و حتی اگر انتقادی هم به اسکوچیچ وارد بود، زمان مطرح کردن آن انتقاد، قطعاً بعد از بازی استقلال و هوادار نبود. مجیدی در حالی به دو مدافع وسط تیم ملی انتقاد کرده که عملکرد دفاعی تیم ملی در ۱۵ بازی که اسکوچیچ سرمربی تیم ملی بوده فوق العاده بوده و هیچ مربی به ترکیبی که موفق بوده دست نمی زند. اگر چه برخی صحبتها در خصوص مشکلات اخلاقی کنعانی زادگان مطرح بوده و هست اما تا قبل از اعلام حکم کمیته اخلاق، او و خلیل زاده به درستی توانسته اند در مرکز خط دفاعی ایران کار کنند و اینکه مجیدی سیاوش یزدانی را بهتر از این دو مدافع قلمداد کرده، چندان توجیه فنی ندارد چرا که اگر سیاوش یزدانی در نیم فصل توانست ساختار دفاعی استقلال را سر و سامان ببخشد، خلیل زاده و کنعانی نیز در تیم ملی در ۱۵ بازی که معادل یک نیم فصل لیگ برتر است، طوری عمل کردند که تعداد گلهای خورده تیم ملی به عدد ۵ هم نرسید!

 

مربیگری سلیقه ای است

مجیدی بهتر از هر فرد دیگری می داند مربیگری یک کار سلیقه ای است و اینکه مدعی شود انگشت سیاوش یزدانی هم بهتر از مدافعین فعلی تیم ملی است، ادعای نادرستی است چرا که بسیاری نیز معتقد بوده و هستند انگشت متین کریم زاده از جعفر سلمانی بهتر است! یا در ابتدای فصل او به قدری به بازی ضعیف آرش رضاوند اعتقاد داشت که صدای همه هواداران و کارشناسان را در آورده بود چرا که کارشناسان نیز معتقد بودند انگشت زبیر نیک نفس بهتر از آرش رضاوند است! در نهایت به مجیدی توصیه میکنیم اگر هدفش قهرمانی در انتهای فصل است، تیمش را از نی حواشی خودساخته و آماتور دور نگه دارد. او با این قبیل مصاحبه ها نه تنها کمکی به شرایط فعلی نمی کند بلکه وضعیت بازیکنان ملی پوشش را بدتر و وخیم تر می کند چرا که این استرس به آنها وارد می شود که مبادا با موضع گیری فرهاد مجیدی علیه اسکوچیچ دیگر به تیم ملی دعوت نشوند. آقای مجیدی بهتر نیست تنها در خصوص مسابقه پیش رو در کنفرانس های خبری به صحبت بپردازید و بساط صحبتهای حاشیه ای را جمع کنید؟

 

ایجاد تنش هدفمند بین مجیدی و اسکوچیچ

بر هیچکس پوشیده نیست که رویه فعلی در انتخاب نفرات دعوت شده به تیم ملی سنخیتی با رویه های مرسوم در فوتبال تراز اول دنیا ندارد و در هیچ کجای دنیا اینطور نیست که از تیم صدرنشین لیگ برتر هیچ نماینده ای در ترکیب اصلی تیم ملی حضور نداشته باشد. همگان بر این باورند که اسکوچیچ توسط یک باند رسانه ای متمایل به تیم پرسپولیس روی کار آمده که پیشتر طرفدار برانکو بودند و حالا همین تندروهای افراطی که از زمان کیروش عقده هایی به سینه دارند، در سمت مشاورین عزیزی خادم مشغول به کار هستند و نتیجه این اتفاق نیز حضور عوامل مختلف تیم پرسپولیس در بدنه فدراسیون فوتبال و تیم ملی است که خواه یا ناخواه منجر به دعوت بیشتر از بازیکنان پرسپولیس به تیم ملی می شود تا دوران حسرت آقایان در زمان کیروش را اینگونه تلافی کرده باشند. اسکوچیچ برای بقا در تیم ملی ناچار به انجام دستورات آقایان است و حتی در بازگرداندن طارمی به تیم ملی نیز از خود اراده ای نداشت. در حال حاضر نیز همان اتاق فکری که امروز به قدرت رسیده اند و مانع از حضور علی خطیر در بدنه فدراسیون فوتبال شدند، به خوبی سناریوهای خود را پیاده سازی می کنند که هدف از این سناریوها، بدون شک ایجاد تنش بین سرمربی استقلال و سرمربی تیم ملی و افت روحی بازیکنان استقلال است که فعلاً با بی تدبیری فرهاد مجیدی، در هر دو گزینه موفق عمل کرده اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید