کد خبر:38625
پ

پخش زنده فرمول 1 از اپلیکیشن بتاکاپ

پخش زنده فرمول 1 از اپلیکیشن بتاکاپ امروز انجام می شود. پخش زنده فرمول 1 از اپلیکیشن بتاکاپ شما می توانید مسابقات فرمول 1 را از طریق اپلیکیشن بتاکاپ تماشا کنید. با دانلود و نصب اپلیکیشن بتاکاپ از گوگل پلی یا کافه بازار، نه تنها امکان تماشای مسابقات فرمول 1 را خواهید داشت بلکه قادر […]

پخش زنده فرمول 1 از اپلیکیشن بتاکاپ امروز انجام می شود.

پخش زنده فرمول 1 از اپلیکیشن بتاکاپ

پخش زنده فرمول 1 از اپلیکیشن بتاکاپ

شما می توانید مسابقات فرمول 1 را از طریق اپلیکیشن بتاکاپ تماشا کنید. با دانلود و نصب اپلیکیشن بتاکاپ از گوگل پلی یا کافه بازار، نه تنها امکان تماشای مسابقات فرمول 1 را خواهید داشت بلکه قادر خواهید بود با شرکت در مسابقات مختلف، شانس خود برای بردن جوایز بتاکاپ را افزایش دهید.

 

مسابقات فرمول 1

فرمول یک (همچنین به عنوان فرمول 1 یا F1 شناخته می شود) بالاترین کلاس مسابقات بین المللی برای اتومبیل های مسابقه فرمول تک سرنشینه چرخ باز است که توسط فدراسیون بین المللی اتومبیل (FIA) تأیید شده است. مسابقات قهرمانی جهانی رانندگان، که در سال 1981 به عنوان قهرمانی فرمول یک جهان FIA تبدیل شد، یکی از اشکال برتر مسابقات اتومبیل رانی در سراسر جهان از زمان آغاز فصل آن در سال 1950 بوده است. کلمه فرمول در نام به مجموعه قوانینی اشاره دارد که به آنها همه خودروهای شرکت‌کنندگان باید مطابقت داشته باشند.یک فصل فرمول یک شامل مجموعه‌ای از مسابقات است که به عنوان Grand Prix شناخته می‌شوند، که در سراسر جهان هم در مسیرهای هدفمند و هم در جاده‌های عمومی بسته برگزار می‌شود.

یک سیستم امتیاز در گرندپری برای تعیین دو دوره مسابقات قهرمانی جهانی سالانه استفاده می شود: یکی برای رانندگان، دیگری برای سازندگان. هر راننده باید گواهینامه معتبر سوپر، بالاترین کلاس گواهینامه مسابقه صادر شده توسط FIA را داشته باشد. مسابقات باید در مسیرهایی با درجه “1” (که قبلا “A” بود)، که بالاترین درجه صادر شده توسط FIA است، اجرا شود.

ماشین‌های فرمول یک سریع‌ترین ماشین‌های مسابقه جاده‌ای در جهان هستند که به دلیل سرعت‌های بسیار بالا در پیچ‌ها که از طریق تولید مقادیر زیادی نیروی رو به پایین آیرودینامیکی به دست می‌آیند. بیشتر این نیروی رو به پایین توسط بال های جلو و عقب ایجاد می شود که عارضه جانبی ایجاد تلاطم شدید در پشت هر خودرو را دارد. تلاطم، نیروی رو به پایین ایجاد شده توسط خودرویی که مستقیماً از پشت عقب می‌آید را کاهش می‌دهد و سبقت گرفتن را دشوار می‌کند. تغییرات عمده در خودروها برای فصل 2022 باعث استفاده بیشتر از آیرودینامیک اثر زمینی و بال‌های اصلاح‌شده برای کاهش تلاطم پشت اتومبیل‌ها با هدف آسان‌تر کردن سبقت‌گیری شده است.خودروها به الکترونیک و آیرودینامیک، سیستم تعلیق و تایرها وابسته هستند. کنترل کشش، کنترل پرتاب، و دنده اتوماتیک، به علاوه سایر وسایل کمکی رانندگی الکترونیکی، برای اولین بار در سال 1994 ممنوع شدند. آنها به طور خلاصه در سال 2001 مجدداً معرفی شدند، و اخیراً به ترتیب از سال 2004 و 2008 ممنوع شده اند.

با متوسط ​​هزینه سالانه اداره یک تیم – طراحی، ساخت و نگهداری اتومبیل، پرداخت، حمل و نقل – تقریباً 247 میلیون دلار آمریکا [5]، نبردهای مالی و سیاسی آن به طور گسترده گزارش شده است. در 23 ژانویه 2017، لیبرتی مدیا خرید گروه فرمول یک را از شرکت سهام خصوصی CVC Capital Partners به ​​مبلغ 8 میلیارد دلار تکمیل کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید