کد خبر:44616
پ

AFC مجوز حرفه ای پرسپولیس را باطل می کند | مستندات کمیته بدوی چیست؟

کمیته تعیین وضعیت مجوز حرفه ای ساعاتی پیش اسامی 6 تیم را به عنوان تیم هایی که در کمیته بدوی موفق به کسب مجوز حرفه ای شدند اعلام کرد که در بین نام تیم ها اسمی از استقلال دیده نمی شد. اگرچه بعد از عدم واریز مبلغ بدهی استراماچونی در تاریخ مقرر، حذف استقلال تقریباً […]

کمیته تعیین وضعیت مجوز حرفه ای ساعاتی پیش اسامی 6 تیم را به عنوان تیم هایی که در کمیته بدوی موفق به کسب مجوز حرفه ای شدند اعلام کرد که در بین نام تیم ها اسمی از استقلال دیده نمی شد.

اگرچه بعد از عدم واریز مبلغ بدهی استراماچونی در تاریخ مقرر، حذف استقلال تقریباً قطعی شده بود اما هم مسئولین باشگاه استقلال و هم شخص وزیر ورزش بارها در مصاحبه های خود مدعی شدند که استقلال هنوز فرصت دارد و حذف نشده است. این ادعاها در حالی مطرح شد که مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال نیز بر خلاف آقایان مدعی بود استقلال حذف شده است!

این تناقض کلامی تا روز گذشته برقرار بود تا اینکه امروز صبح مشخص شد ادعای مهدی تاج به حقیقت نزدیک تر است.

اینکه منشا این تناقض کلامی چه بوده بر ما پوشیده است اما آنچه مسلم است، در فصل گذشته فدراسیون فوتبال که کمک 10 میلیاردی و غیرقانونی به پرسپولیس هم داشت، به عنوان شریک جرم این تیم در ارسال اسناد جعلی به AFC در نهایت با مصلحت اندیشی کاری کرد که برای ناراحت نشدن هواداران تیم پرسپولیس، تیم استقلال هم از رقابتهای آسیایی حذف شود.

اما در فصل جاری نه تنها هیچ کمک مالی از سمت وزارتخانه و فدراسیون برای حل مشکل بدهی های استقلال و حضورش در آسیا نشد بلکه هیچ اهمیتی به ناراحتی هواداران استقلال هم نشد تا با اعلام زودتر از موعد حذف استقلال از آسیا و کسب مجوز حرفه ای توسط پرسپولیس، وزیر ورزش را در موقعیت سختی قرار دهند.

البته که مهدی تاج با کمک های فراوزارتخانه ای و از قیف فساد فوتبال دوباره سر از ریاست فدراسیون فوتبال سر در آورده و به پشتوانه آقازاده ها، برخی تحرکات به نفع یک تیم خاص و به ضرر تیم دیگر انجام می شود اما موضوع اساسی این است که چطور با وجود مالکیت مشترک دو تیم، مجوز حرفه ای برای پرسپولیس در کمیته بدوی صادر شده است؟

این اتفاق و همکاری مجدد فدراسیون فوتبال با تخلفی دیگر که برای فریب AFC برای صدور مجوز حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا انجام شده بدون شک به تعلیق فوتبال ایران خواهد انجامید. پیشتر نیز مهدی رسول پناه کدهایی از تخلفات فدراسیون مهدی تاج در موضوع ثبت قرارداد بازیکنان جدید پرسپولیس و ماجرای شکایت النصر داده بود.

گفتنیست مجوز صادر شده برای 6 تیم مذکور در کمیته بدوی فدراسیون فوتبال صادر شده و پس از بررسی نهایی AFC نهایی خواهد شد که با توجه به اسناد و مصاحبه های مسئولین در خصوص مالکیت مشترک دو تیم استقلال و پرسپولیس، بسیار بعید است مجوز حرفه ای پرسپولیس در AFC تائید شود.

پی نوشت: دو سال قبل نیز آقایان با همین تدبیر واگذاری استقلال به وزارت اقتصاد و واگذاری پرسپولیس به وزارت ورزش قصد کسب مجوز حرفه ای برای دو باشگاه را داشتند که AFC با آن موافقت نکرد و مشخص نیست بر چه اساسی مجدداً راهی که قبلاً با شکست مواجه شده بود، در پیش گرفته اند و از آن مهمتر این اتفاق در کمیته بدوی که خود به خوی می داند این واگذاری های صوری هرگز اتفاق نیفتاده اند، تائید شده اند؟ وقتی وزارت ورزش مجمع دو باشگاه را برگزار می کند و مدیران دو تیم را منصوب می کند، یک معنا بیشتر ندارد ….

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید