کد خبر:29626
پ

۷ مرداد ۱۳۷۰ | سالروز دومین قهرمانی استقلال در آسیا

۷ مرداد ۱۳۷۰  سالروز دومین قهرمانی استقلال در آسیا است. در ادامه به عکس های نوستالژی بازیکنان آن تیم رویایی استقلال توجه فرمائید.   ۷ مرداد ۱۳۷۰ | سالروز دومین قهرمانی استقلال در آسیا ۳۰ سال پیش بود که تیم استقلال توانست در هفتم مرداد ۱۳۷۰ برای دومین و آخرین بار قهرمان جام باشگاه‌های آسیا […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

۷ مرداد ۱۳۷۰  سالروز دومین قهرمانی استقلال در آسیا است. در ادامه به عکس های نوستالژی بازیکنان آن تیم رویایی استقلال توجه فرمائید.

 

۷ مرداد ۱۳۷۰ | سالروز دومین قهرمانی استقلال در آسیا

۳۰ سال پیش بود که تیم استقلال توانست در هفتم مرداد ۱۳۷۰ برای دومین و آخرین بار قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شود، رقابت‌هایی که در سال‌های اخیر نام آن لیگ قهرمانان آسیا شده است.

آبی‌پوشان در مرحله گروهی تیم‌های ۲۵ آوریل کره شمالی و بانک بانکوک تایلند را شکست دادند و در مصاف با محمدان بنگلادش به‌تساوی رسیدند تا در قامت صدرنشین به مرحله نیمه‌نهایی صعود کنند.

استقلال در نیمه‌نهایی با نتیجه دو بر صفر برابر پلیتاجا اندونزی برنده شد. گل‌های آبی‌ها را در این مسابقه شاهرخ بیانی و عباس سرخاب به ثمر رساندند تا هفت مرداد ۷۰ در دیدار با لیائونینگ چین به پیروزی دو بر یک دست پیدا کنند و قهرمان آسیا شوند. گل‌های آن بازی را رضا حسن‌زاده و عباس سرخاب برای استقلال زدند.

هدایت آبی‌پوشان در آن بازی‌ها بر عهده مرحوم منصور پورحیدری بود و در آن تیم ستاره‌هایی چون احمدرضا عابدزاده، رضا حسن‌زاده، شاهرخ و شاهین بیانی، صادق ورمزیار، مهدی فنونی‌زاده، امیر قلعه‌نویی، عبدالعلی چنگیز، عباس سرخاب، عبدالصمد مرفاوی بازی می‌کردند که نقش بزرگی در کسب دومین ستاره استقلال داشتند.

تیم استقلال علاوه بر قهرمانی جوایز انفرادی نیز کسب کرد. عبدالصمد مرفاوی با ۶ گل زده، آقای گل شد، مجید نامجومطلق تکنیکی‌ترین بازیکن لقب گرفت، عباس سرخاب مرد سال آسیا شد و احمدرضا عابدزاده هم بهترین دروازه‌بان جام نام گرفت.

کلیدواژه : استقلال

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید