کد خبر:13261
پ

4 گل به خودی کشنده مدیران استقلال در ثبت شکست مقابل فولاد

اگرچه بسیاری از هواداران استقلال، کادر فنیاین تیم را مقصر اصلی شکست مقابل فولاد خوزستان قلمداد می کنند اما به نظر می رسد ریشه این شکست در جایی غیر از مستطیل سبز نهفته است؛ جایی که مدیران ارشد استقلال و حتی وزارت ورزش، این نتیجه را رقم زدند.   4 گل به خودی کشنده مدیران […]

اگرچه بسیاری از هواداران استقلال، کادر فنیاین تیم را مقصر اصلی شکست مقابل فولاد خوزستان قلمداد می کنند اما به نظر می رسد ریشه این شکست در جایی غیر از مستطیل سبز نهفته است؛ جایی که مدیران ارشد استقلال و حتی وزارت ورزش، این نتیجه را رقم زدند.

 

4 گل به خودی کشنده مدیران استقلال در ثبت شکست مقابل فولاد

4 گل به خودی کشنده مدیران استقلال در ثبت شکست مقابل فولاد

انتخاب پرویز مظلومی به عنوان سرپرست

روابط خوب پرویز مظلومی با مسعود سلطانی فر در سالهای اخیر باعث شده او علی رغم عملکرد ضعیفش در بعد فنی همواره در ویترین فوتبال ایران حضور داشته باشد و اگرچه سکان هدایت کادر فنی استقلال به او سپرده نشد اما به عنوان سرپرست در استقلال ایفای نقش می کند. سرپرستی که هیچ یک از اصول اولیه یک سرپرست حاذق را نمی داند و یکی از ارکان اصلی شکست تیمش مقابل فولاد بود. سرپرست تیم که می بایست حواسش به اتفاقات گوشه زمین و مصدومیت دانشگر می بود، از پیگیری موضوع باز ماند تا کادر فنی تیم نیز فراموش کند که ده دقیقه پایانی را با 10 نفر به کار خود ادامه می دهد و اتفاقاً گل فولاد نیز در همان دقایق به ثمر رسید. تعلل مظلومی در آماده کردن کارت بازی شیخ دیاباته نیز باعث شد تا محمود فکری عصبانی شده و قید استفاده از دیاباته را بزند که این موضوع منجر به ایجاد حواشی زیادی برای تیم شد.

 

انتخاب کادر پزشکی ناشی

همین چند هفته پیش بود که مدیریت باشگاه استقلال در تصمصمی عجیب به یکباره با کادر پزشکی قدیمی این تیم خداحافظی کرد و کادر پزشکی جدید استقلال که تجربه کافی در حوزه فوتبال ندارد را جایگزین آنها کرد تا عدم آشنایی آنها با اصول اولیه مواقع بحرانی و مصدومیت بازیکن باعث شود تا آنها بیرون ماندن دانشگر از زمین مسابقه را به نیمکت اطلاع ندهند و همین موضوع منجر به سوء تفاهم برای کادر فنی استقلال شد که این بازیکن مشکلی برای ادامه کار ندارد و از تعویض او صرف نظر کردند.

 

افشاگری در بدترین زمان ممکن

اما کاری ترین ضربه ممکن را اسماعیل خلیل زاده، رئیسهیئت مدیره استقلال به این تیم وارد کرد که با تمام توان در تزریق حاشیه به تیم در هفته گذشته کوشید. او که با حضور در برنامه فوتبال برتر پیش از بازی حساس تیم مقابل فولاد به موشکافی اتفاقات یکسال اخیر پرداخت، از تریبون پخش زنده برای عقده گشایی علیه سعادتمند استفاده کرد اما افشاگری او نه استرا را بازگرداند نه استقلال را قهرمان جام حذفی کرد بلکه باعث به وجود آمدن حاشیه های زیاد در تیم و بین هواداران شد که خروجی این اتفاق نیز در نتیجه بازی استقلال و فولاد مشخص شد. آیا خلیل زاده نمی توانست جواب ادعاهای سعادتمند را در دادگاه بدهد؟ آیا او می بایست جو تیم را اینگونه قبل از یک بازی مهم به هم بریزد؟ البته این پایان مامور دست نشانده وزیر ورزش در استقلال نیست چرا که تیر آخر او بر پیکر بی جان استقلال قصه ای از عامل عدم بازگشت استراماچونی به استقلال است که خلیل زاده این تیر خود را برای روز مبادا نگه داشته و از بازگو کردن آن در مقطع فعلی سر باز زد.

 

الان چه وقت کسر قرارداد ها بود ؟

احمد مددی نیز در ثبت شکست استقلال مقابل فولاد بی تقصیر نبوده است. او که بدترین زمان ممکن را برای کاهش قرارداد بازیکنان انتخاب کرده، تمرکز بازیکنان استقلال را در این مقطع حساس به هم ریخت. سوال اساسی از استاد مددی این است که آیا تیمهای بزرگ دیگر با قراردادهای نجومی هم با این بوق و کرنا به استقبال کاهش رقم قرارداد بازیکنان خود رفته اند؟

 

یکی دیگر از موارد حاشیه ای که به استقلال در این دیدار ضربه زد، شایعه ای است که در فضای مجازی پیچیده که یکی از دو بازیکن ضعیف بازی روز گذشته در ماجررای واردات نهاده های دامی با ارز دولتی درگیر است و به همین واسطه تمرکز لازم برای بازی نداشته است.

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • ناشناس 21 نوامبر 2020 / 1:44 ب.ظ

    خسته ام از فوتبال، خسته ام از ناله های مردم گرسنه و بینوا، خسته ام از مرگ خواستن برای این و آن، خسته ام از حرف های تکراری آقا، خسته از زندگی و از نتابیدن خورشید، برای آزادی پنجه در پنجه مرگ خواهم انداخت، به امید آزادی!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید