کد خبر:20004
پ

4 کلید موفقیت پرسپولیس در 4 بازی اخیر و 4 برد پیاپی

تیم یحیی گل محمدی پس از دربی به یکبره پوست انداخت و شاید اگر مصدومیت دو مدافع مرکزی این تیم در بازی مقابل آلومینیوم اراک نبود، این تیم در آن بازی نیز تن به شکست نداده بود اما هر چه که هست، پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی از 4 بازی اخیر خود به 4 […]

تیم یحیی گل محمدی پس از دربی به یکبره پوست انداخت و شاید اگر مصدومیت دو مدافع مرکزی این تیم در بازی مقابل آلومینیوم اراک نبود، این تیم در آن بازی نیز تن به شکست نداده بود اما هر چه که هست، پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی از 4 بازی اخیر خود به 4 پیروزی رسیده است که همین 12 امتیاز، تاثیر زیادی در اوج گیری مجدد آنها در جدول لیگ برتر 99 00 داشته است. در ادامه به راز موفقیت پرسپولیس در این 4 بازی می پردازیم.

 

4 کلید موفقیت پرسپولیس در 4 بازی اخیر و 4 برد پیاپی

 

4 کلید موفقیت پرسپولیس در 4 بازی اخیر و 4 برد پیاپی

بازگشت عالیشاه به دوران اوج

پرسپولیس بعد از عیسی آل کثیر به مهدی عبدی پناه آورد که گلزن آنها در نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا بود او حتی در دربی نیز گل زد اما پس از دربی یحیی گل محمدی تشخیص داد با حضور عبدی، آن پرس و فشاری که باید بر روی مدافعین حریف آورده شود، وجود ندارد و در نتیجه به مرور امید عالیشاه جانشین عبدی در ترکیب اصلی پرسپولیس شد تا دو عنصر تهاجمی پرسپولیس یعنی عالیشاه و امیری با سرعت و تکنیک بالای خود، نظم خط دفاعی حریفان را به هم بریزند و ثمره فیکس شدن امید عالیشاه در ترکیب اصلی، ایجاد موقعیت های گل پیاپی برای سرخ پوشان بود.

 

بازگشت سیامک نعمتی به پست اصلی

یکی دیگر از نکاتی که به فاز هجومی پرسپولیس کمک کرد، بازگشت سیامک نعمتی به پست اصلی اش در خط میانی بود و شیری بار دیگر در پست دفاع راست به میدان رفت تا خلع بشار رسن در میانه میدان کمتر احساس شود.

 

استفاده از تاکتیکهای تیم های حرفه ای

سرخ ها در 4 بازی اخیر خود بیشترین بهره را از ارسال های دقیق ضربات ایستگاهی و کرنرها برده اند و سانترهای بی نقص بازیکنان این تیم که نشان از کار شدن این تاکتیک ها در تمرینات دارد، به کمک یحیی در بازیهای اخیر آمده است. همانطور که در آنالیز تنوع تاکتیکی گلهای پرسپولیس دیدیم، این تیم در مجموع تا اینجای کار، 8 گل عمدتاً 3 امتیازی بر روی ضربات کرنر،ضربات ایستگاهی غیرمستقیم و ارسال از جناحین به ثمر رسانده است که عمده انها نیز در 4 بازی اخیر این تیم به ثمر رسیده که یک پوئن مثبت برای تیم یحیی به حساب می آید.

 

افزایش ضریب دقت پاس

بازیکنان پرسپولیس برخلاف بازیکنان رقیب سنتی (استقلال) حرفه ای و مدرن بازی می کنند به طوری که به جای ارسال پاس های با ریسک بالا، ترجیح می دهند با پاس های با دقت بالا و کمترین ریسک، پاس را به بازیکن هدف برسانند و از ارسال های بی هدف چه روی زمین چه روی هوا پرهیز می کنند و همین نکته ساده باعث شده تا ضریب همبستگی این تیم در پاس ها نیز بالا برود و کمتر شاهد لو رفتن توپ توسط بازیکنان این تیم باشیم.

 

یحیی گل محمدی در 4 بازی اخیر سرانجام مزد اصرار خود به آزاد کردن احمد نوراللهی برای حضور در نقاط کور دفاع حریف را گرفت و امروز نوراللهی تاثیرگذارترین بازیکن پرسپولیس در فصل جاری با 5 گل و 3 پاس گل محسوب می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید