کد خبر:35898
پ

4 بازیکن نگران کننده پرسپولیس و استقلال در دربی کدام ها هستند؟

با نزدیک شدن به دربی پایتخت، التهاب و دلهره هواداران هر دو تیم استقلال و پرسپولیس برای نتیجه نهایی این بازی بالاتر می رود. دیداری که نتیجه ان تاثیر زیادی در قهرمانی لیگ برتر دارد و در صورت پیروزی استقلالی ها، فاصله این تیم با تیم دوم یعنی پرسپولیس به 9 امتیاز افزایش پیدا می […]

بنر جام جهانی اپلیکیشن بتاکاپ

با نزدیک شدن به دربی پایتخت، التهاب و دلهره هواداران هر دو تیم استقلال و پرسپولیس برای نتیجه نهایی این بازی بالاتر می رود. دیداری که نتیجه ان تاثیر زیادی در قهرمانی لیگ برتر دارد و در صورت پیروزی استقلالی ها، فاصله این تیم با تیم دوم یعنی پرسپولیس به 9 امتیاز افزایش پیدا می کند و در صورت پیروزی پرسپولیس این تیم به 3 امتیازی صدرنشین یعنی استقلال خواهد رسید و در فاصله چند هفته مانده به پایان مسابقات همچنان امیدار به لغزش استقلال برای بازپسگیری صدر جدول خواهد نشست.

 

4 بازیکن نگران کننده پرسپولیس و استقلال در دربی کدام ها هستند؟

نکته ای که این بازی را برای هواداران هر دو تیم غیرقابل پیش بینی کرده، حضور تعدادی از بازیکنان متزلزل یا پرنوسان در هر دو تیم است که مشخص نیست در روز مسابقه اولاً آیا در ترکیب فیکس قرار دارند ثانیاً اگر در ترکیب اولیه حضور داشته باشند، آیا روز خوبشان هست یا بازی های ضعیف خود را به نمایش خواهند گذاشت.

 

حامد لک

یکی از بازیکنانی است که در ماههای اخیر به شدت تحت فشار روانی قرار داشته و به واسطه همین موضوع نیز با اشتباهات مهلک خود زمینه گل خوردن پرسپولیس در دیدارهای حساس را فراهم کرده است. حامد لک که فصل رویایی را در لیگ بیستم پشت سر گذاشته بود با افتی محسوس در لیگ بیست و یکم مواجه شده است. بسیاری بر این اعتقادند خروج رادوشویچ از تیم پرسپولیس انگیزه لک برای تمرین مناسب را از بین برده و همین خوش خیالی به فیکس بودن باعث افت فنی او شده است. لک در بازی مقابل صنعت نفت آبادان با دو گل بدی که دریافت کرد، انتقادات زیادی را به جان خرید و همین مسئله باعث شد تا در بازی مقابل نفت مسجد سلیمان، از احمد گوهری در درون دروازه پرسپولیس استفاده شود که او نیز روز خوبی پشت سر نگذاشت و از زاویه ای بد، یک گل ناشیانه دریافت کرد تا مشخص شود، پرسپولیس در روز دربیف احتمالاً مشکلاتی در خط دروازه و دفاع خواهد داشت.

 

رضا اسدی

رضا اسدی خرید پر سر و صدا و البته گران قیمت ترین بازیکن این تیم نیز از جمله بازیکنان پر نوسان این تیم است که در ابتدای حضورش در جمع سره پوشان با حواشی زیادی مواجه بود و حتی کار به درگیری لفظی با هواداران پرسپولیس نیز کشیده شد اما در چند هفته اخیر چه زمانی که به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شده چه فیکس به میدان رفته، عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته است و مشخص نیست حضور او در ترکیب اولیه پرسپولیس در دربی به این تیم کمک می کند و یا اسباب دردسرهای یحیی در ساختار دفاعی خواهد شد. اسدی به سبب قامت بلندی که دارد، ذاتاً بازیکن کندی محسوب می شود و همین مسئله بر روی عملکردش در خط میانی و پوشش دادن منطقه دفاعی پرسپولیس اثر منفی گذاشته است. حال باید منتظر ماند و دید گل محمدی ریسک می کند و از او در این دیدار حساس استفاده می کند یا خیر؟

 

جعفر سلمانی

جعفر سلمانی یکی از بازیکنان استقلال است که علی رغم به ثمر رساندن چند گل حساس برای این تیم، اما عملکرد چندان مثبتی در جناح چپ استقلال نداشته است. او که تمایل زیادی به شوت زدن از هر منطقه ای از زمین دارد، در بیشتر ضدحملات حساس استقلال به جای پاس موثر به هم تیمی های خود، با شوتی بی دقت، موقعیت به وجود آمده را به هدر داده است و باید منتظر ماند و دید آیا او در روز دربی روز پرفروغ خود را سپری می کند و یا مثل بیشتر بازیهای فصل، نمایشی خنثی از او می بینیم؟

 

صالح حردانی

خرید جدید استقلالی ها در نیم فصل اگرچه بازیکن با کیفیتی از نظر سرعت و جاگیزی محسوب می شود اما به نظر می رسد اعتماد به نفس کاذب او در دو بازی اخیر استقلال و روی آوردنش به حرکات نمایشی، کادر فنی استقلال را برای استفاده از او در جناح راست خط دفاعی مردد کرده است. صالح حردانی با قد و قامت کوتاهی که دارد، بهترین فرصت و گزینه برای حریفان برای ارسال توپ های بلند به نقطه کور در دروازه بان در سمت راست خط دفاعی استقلال محسوب می شود. او که میل زیادی به نفوذ به جلو دارد، در بیشتر مواقع پشت سرش خالی بوده و آنالیزورهای حریف نیز به خوبی از این نکته در چند بازی اخیر مقابل استقلال استفاده کردند و موقعیت های حریفان عمدتاً به واسطه جا ماندن حردانی در بازگشت به پست اصلی اش به وجود آمده است. شاید برای این بازی حساس که بازیکنان دربی باز و با تجربه بیشتر به کار مربیان می آیند، حضور وریا غفوری اطمینان و قوت قلب بیشتری برای هواداران استقلال به وجود بیاورد چرا که بازیگوشی و لو دادن های توپ مهلک صالح حردانی، بهترین فرصت برای حریف فرضت طلب است که اتفاقاً خوب هم ضد حمله می زند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید