کد خبر:44941
پ

3 نکته مهم در متن خداحافظی ساپینتو | از دروغگویی مدیریت تا شکایت جدید به فیفا

همانطور که در اخبار مطلع شده اید، ریکاردو ساپینتو برای جلوگیری از هرگونه سو برداشت از صحبت هایش با انتشار متنی فارسی با هواداران استقلال خداحافظی کرد. اما در متن خداحافظی او سه نکته مهم وجود داشت که کمتر به آن پرداخته شد. 3 نکته مهم در متن خداحافظی ساپینتو | از دروغگویی مدیریت تا […]

همانطور که در اخبار مطلع شده اید، ریکاردو ساپینتو برای جلوگیری از هرگونه سو برداشت از صحبت هایش با انتشار متنی فارسی با هواداران استقلال خداحافظی کرد. اما در متن خداحافظی او سه نکته مهم وجود داشت که کمتر به آن پرداخته شد.

3 نکته مهم در متن خداحافظی ساپینتو | از دروغگویی مدیریت تا شکایت جدید به فیفا

ساپینتو در متن خداحافظی خود به این نکته اشاره کرد که بر خلاف ادعای مدیریت استقلال، هیچ پیشنهادی نه در قبل و نه در چند روز اخیر به او نرسیده است که بر خلاف ادعای مدیران استقلال محسوب می شود. این ادعا از آن جهت از مرد پرتغالی باورپذیرتر است که پیشتر نیز مدیران وزارت ورزش با به راه انداختن چنین خیمه شب بازی هایی تظاهر می کردند با استراماچونی در حال مذاکره هستند اما در مل هیچ مذاکره ای صورت نگرفته بود و این ادعاها تنها رای فریب افکار عمومی مطرح می شد تا هزینه این جدایی بر دوش مربی بیفتد و نه اراده ای در وزارت ورزش!

گفتنیست هرگونه خبری مبنی بر گزینه شدن مربیان خارجی دروغ محض است و مدیران استقلال تقریباً با جواد نکونام برای نشستن روی نیمکت استقلال تمام کرده اند و تنها اعلام علنی آن مانده است. تحریریه بتاکاپ این تغییرات را مثبت ارزیابی می کند چرا که ساپینتو حتی اگر بهترین مربی دنیا هم بود، با اخلاق تند خود به سادگی گزک به دست کسانی می داد که نباید می داد او قواعد فوتبال کثیف ایران را بلد نبود و حالا نکونام با همان سبکی با آقایان مقابله می کند که سالها آن را از خودشان یاد گرفته است. او جنم و تجربه و البته دانش کافی برای نشستن روی نیمکت استقلال را دارد و در بهترین زمان ممکن به نیمکت استقلال رسیده است. اما سوال اصلی اینجاست که مدیران استقلال با چه رویی دروغی به این بزرگی را به هوادارانشان اعلام می کنند که همچنان گزینه خارجی جزو کاندیدای جانشینی ساپینتو هست؟ مگر همین چند روز قبل قانون منع پرداخت دلاری به مربیان و بازیکنان خارجی وضع نشد؟ آن وقت چطور ممکن است مربی خارجی خیالی مدنظر شما دستمزد به ریال بگیرد آقایان ؟

 

نکته دوم متن خداحافظی ساپینتو اشاره مستقیم او به کارشکنی رکنی از فدراسیون فوتبال به نام کمیته انضباطی است که ظاهراً قرار بود با احکام خود، نظم و آرامش را به فوتبال ایران بیاورد اما احکام یک بام و دو هوا و رنگی این کمیته با اهداف ضربه به استقلال برای مرد پرتغالی هم عیان شد.

 

نکته سوم متن ساپینتو که به نوعی تکرار مکررات و نگه داشتن باشگاه استقلال در منگنه بدهی برای حذف مجدد از آسیا و عدم پرداخت به موقع مطالبات بازیکنان است، شکایت قریب الوقوع او به فیفا بابت گرفتن اصل قرارداد و غرامت دیرکرد 6 ماه دیرکرد آن است. پرونده جدیدی که پرداخت آن به گردن مدیران جدید استقلال خواهد بود.

 

هر چه که هست، ساپینتو سبکی جدید و فوتبالی تهاجمی را به روح استقلال تزریق کرد که اگر کارشکنی های باند مافیایی فوتبال ایران نبود، هر سه جام ممکن را به دست آورده بود. او مربی خوبی بود اما کارکشتگی لازم برای مقابله با کارکشته ها را نداشت!

در پایان به هواداران استقلال متذکر می شویم که متاسفانه مادامی که این تیم اسیر وزارت ورزش یا هر نهاد دولتی یا نیمه دولتی باشد، مدیران این تیم بله قربان گوی بالادستی های خود هستند و تصمیمات و فعالیت ها بر اساس منافع این تیم گرفته نمی شود و بر اساس منافعی که قیف فساد در فوتبال ایران می گیرد، می باشد. به عنوان مثال اعتراضات مضحک مدیران استقلال به داوری و مصاحبه های خنده دار آنها در رسانه ها در تقابل با مافیای فوتبال تنها دعوای زرگری است چرا که اگر این تیم با تحمل این حجم از بی عدالتی در بخش خصوصی اداره می شد، به سادگی می توانست از حضور در این فوتبال فاسد انصراف دهد و بازی های خود را در یکی از کشورهای همسایه دنبال کند. اما مدیران این تیم جرات بدون اجازه وزارت آب خوردن هم ندارند چه برسد به کناره گیری از سیرکی که برای سرگرم کردن مردم و عقده گشایی بابت حسرت های تیم محبوبشان به راه انداخته اند. منظور اینکه هر مدیری هم بر سر کار بیاید تفاوتی در عمل نخواهد کرد مگر اینکه مثل سردار آجورلو از آبروی خود در مقابله با باند فساد در فوتبال بگذرد تا جلوی ظلم آشکاری که به این تیم شده یا می شود گرفته شود. باند فساد فوتبال ایران در آخرین سکانس از سیرکی که به راه انداخته اند چنان علنی شمشیر از رو بسته اند که هیچ کس هنوز نمی داند ساپینتو برای چه در دربی 101 اخراج شده است و مستنداتی هم بابت انجام حرکتی از ساپینتو وجود ندارد!

کلیدواژه : استقلالساپینتو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید