کد خبر:32486
پ

3 امتیاز جذاب از دست استقلال در شیراز لغزید | مرور اشتباهات مجیدی مقابل فجرسپاسی

از هفته چهارم لیگ برتر بازی دو تیم استقلال و فجر سپاسی در شرایط بد جوی و زمین نامناسب ورزشگاه حافظیه با نتیجه 1-1 به پایان رسید تا 3 امتیازی که در مشت استقلال و فرهاد مجیدی بود در ثانیه های پایان به واسطه اشتباه دروازه بان استقلال، از دست برود.   جدول لیگ برتر […]

از هفته چهارم لیگ برتر بازی دو تیم استقلال و فجر سپاسی در شرایط بد جوی و زمین نامناسب ورزشگاه حافظیه با نتیجه 1-1 به پایان رسید تا 3 امتیازی که در مشت استقلال و فرهاد مجیدی بود در ثانیه های پایان به واسطه اشتباه دروازه بان استقلال، از دست برود.

 

جدول لیگ برتر 1400

 

3 امتیاز جذاب از دست استقلال در شیراز لغزید | مرور اشتباهات مجیدی مقابل فجرسپاسی

3 امتیاز جذاب از دست استقلال در شیراز لغزید | مرور اشتباهات مجیدی مقابل فجرسپاسی

فرهاد مجیدی در این دیدار از امین قاسمی نژاد و رودی ژستد در ترکیب اصلی تیمش استفاده کرد و در نیمه اول توانست تیم دونده فجرسپاسی را کنترل کند و بازی خوبی از استقلال در این زمین بی کیفیت شاهد بودیم به طوری که اگر موقعیت های یامگا به گل تبدیل شده بود، شاید سرنوشت این بازی به ثانیه های پایانی گره نمی خورد.

در نیمه دوم شرایط جوی بد و باران شدید نیز مزید بر علت شد تا بازی در این زمین بی کیفیت برای بازیکنان دو تیم سخت تر شود و تنها شاهد ارسال و بازی مستقیم از سوی هر دو تیم باشیم. در یکی از صحنه های بحث برانگیز این بازی، یک پنالتی به سود استقلال اعلام شد و کوین یامگا گلزن جدید آبی ها اینبار پشت توپ ایستاد و به سادگی توپ را وارد دروازه فجرسپاسی کرد.

پس از این گل، فجر سپاسی آهنگ هجومی به خود گرفت و در کمال حیرت، تیم مجیدی به لاک دفاعی فرو رفت و هیچ تاکتیک خاصی نیز برای کنترل بازی از خود نشان نداد تا توپ های بلند فجری ها با خطاهای پرتکرار و بی مورد مدافعین استقلال تبدیل به ضربات ایستگاهی خطرناک شود.

فرهاد مجیدی در نیمه دوم در حالی که میل به هجوم تیم شیرازی را دید و با آگاهی از وضعیت جوی و کیفیت بد زمین، ترجیح داد نفراتی مثل سعید مهری و روزبه چشمی بلند قامت نیمکت نشین باشند اما زبیر نیک نفسی که قامت کوتاه تری از آنها داشت به زمین آمد و اتفاقاً استقلال دقیقا جنگ میانه میدان را زمانی باخت که نتوانست ضربات سر اول را بزند و مدافعین این تیم برای دفع حملات بلند قامتان فجر مجبور به خطاهای پرتکرار روی آنها شدند و در نهایت فشار فجر در ثانیه های پایانی جواب داد و در حالی که بازیکنان استقلال تمرکز کافی برای ضربه کرنر انتهای بازی نداشتند، دروازه بان اشتباه دروازه بان استقلال در دفع توپ نیز مزید بر علت شد تا بازیکن تعویضی فجر گل تساوی شیرازی ها را در ثانیه های پایانی به ثمر برساند و 3 امتیاز حساس و دشوار این بازی به 1 امتیاز برای صدرنشین لیگ برتر تبدیل شود.

این بازی بار دیگر ثابت کرد نفراتی همچون وریا غفوری، آرش رضاوند، جعفر سلمانی برای حضور در ترکیب اصلی استقلال تلاش بیشتری باید انجام دهند و اصرار عجیب سرمربی استقلال به بازی دادن به آرش رضاوندی که هیچ خلاقیتی در میانه میدان برای رهبری تیمش چه در فاز هجومی و چه در فاز دفاعی ندارد، قابل تامل به نظر می رسد.

در سیستمی که استقلال بازی می کند نقش پیستون ها در دفاع و حمله بسیار حیاتی است و این در حالیست که نه جعفر سلمانی و نه وریا غفوری پراشتباه توانایی عبور از بازیکن مستقیم خود را ندارند و همین مسئله باعث شده تا زهر حملات استقلال از کناره ها کاسته شود.

یارگیری نامتوازن استقلال در نقل و انتقالات امروز باعث شده تا تراکم بازیکن در پست هافبک دفاعی برای این تیم به وجود بیاید و ای ندر حالی است که بازیکن جانشینی برای وریا غفوری و جعفر سلمانی در ترکیب این تیم دیده نمی شود و باید در ادامه دید فرهاد مجیدی چه تدبیری برای حل مشکل کناره های استقلال خواهد کرد.

 

در پایان این سوال مطرح می شود که چطور مسئولین برگزاری بازی با وجود علم به کیفیت بد زمین و شرایط آب هوایی نامساعد در زمان برگزاری بازی، رای به برگزاری این دیدار در حافظیه را دادند و چرا این بازی که بدون تماشاگر هم برگزار می شد در ورزشگاه مدرن استان فارس یعنی پارس برگزار نشد؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید