کد خبر:24309
پ

3 اشتباه کمرشکن کادر فنی استقلال مقابل الدحیل

استقلال بازی که می توانست به سادگی با پیروزی مقابل الدحیل پشت سر بگذارد را با شکست در دقایق آخر عوض کرد تا وضعیت برای این تیم به یکباره عوض شود. در شکست 4 بر 3 استقلال مقابل الدحیل، جدای از نقش غیرقابل انکار اشتباهات فردی مسعود ریگی و مرادمند و به طور کلی ساختار […]

استقلال بازی که می توانست به سادگی با پیروزی مقابل الدحیل پشت سر بگذارد را با شکست در دقایق آخر عوض کرد تا وضعیت برای این تیم به یکباره عوض شود. در شکست 4 بر 3 استقلال مقابل الدحیل، جدای از نقش غیرقابل انکار اشتباهات فردی مسعود ریگی و مرادمند و به طور کلی ساختار دفاعی استقلال، کادر فنی نیز بی تقصیر نبود.

 

3 اشتباه کمرشکن کادر فنی استقلال مقابل الدحیل

3 اشتباه کمرشکن کادر فنی استقلال مقابل الدحیل

اشتباه استراتژیک بعد از گل اول

مجیدی که به نوعی با تغییر سیستم ناگهانی تیم و نیمکت نشین کردن ویا غفوی و استفاده از احمد موسوی، هواداران استقلال را سورپرایز کرد، در همان دقایق ابتدایی بازی توانست مزد جسارت و شجاعت خود را بگیرد و استقلال با سانتر دیدنی احمد موسوی و ضربه سر حرفه ای ارسلان مطهری به گل زودهنگامی در بازی رسید که از لحاظ روانی تیم حی را با مشکل مواجه کرد اما ایراد کادر فنی استقلال د این بازی درست بعد از این گل نمایان شد. انها می توانستند با بازی حساب شده و تغییر سیستم بازی از 3-3-4 به 1-5-4 مرکز زمین را کنترل کنند و منتظر فرصتی برای ضدحمله روی دروازه الدحیلی که بالا بازی می کرد بمانند اما استقلال همچنان با سه هافبک میانی به کار خود ادامه داد و خیلی زود در دقیقه 9 گل تساوی را دریافت کرد تا اینبار شوک منفی به اردوی استقلال وارد شود و تیم حریف از لحاظ روحی روانی در وضعیت بهتری قرار بگیرد.  در بازی شب  گذشته به جز فرشید اسماعیلی، شاهد روز بد آرش رضاوند و مسعود ریگی بودیم که هرگز در مهار بازیکنان تهاجمی حریف موفق نبودند.

 

مداعین استقلال چطور از مهار تک مهاحم بر نمی آیند؟

محمدحسین مرادمند که شب گذشته یکی از ضعیف ترین بازیهای خود را به نمایش گذاشت با کمبود اعتماد به نفس مقابل مهاجم غول پیکر الدحیل یعنی اولونگا مواجه بود و هرگاه توپ به مرادمند رسید با دستپاچگی تنها به فکر دفع آن و زیر توپ زدن بود و همین مسئله موجب استمرار فشار الدحیل روی دروازه استقلال شد. نکته کلیدی که در این بازی و البته بازی مقابل الاهلی عربستان به چشم آمد این بود که بازیکنان ساختار دفاعی استقلال به شکل آماتوری به جای پوشش دادن فضای مهاجمین الدحیل به توپ نگاه می کردند و به همین خاطر در بسیاری از دقایق بازی تک مهاجم الدحیل همواره آزاد و تنها بود چرا که مدافعین استقلال خیلی دیر به او می رسیدند و از قدرت بازیخوانی بالایی برخوردار نبودند. این نقیصه بزرگ در حالی اتفاق افتاد که الدحیل با تک مهاجم بازی می کرد و مثلا اگر سیاوش یزدانی نزدیک به اولونگا بازی می کرد و مرادمند پوشش او بود، اولونگاه هرگز قادر نبود مقابل استقلال هت تریک کند اما در هر سه گل اولونگا به استقلال، شاهد دور بودن مدافعین میانی استقلال از این بازیکن و ضربه او به سمت دروازه مظاهری در حالی که 3-4 متر با نزدیک ترین بازیکن آبی فاصله داشت، بودیم. در بازی مقابل الاهلی نیز شاهد همین نقیصه بودیم و عمر سوما تک مهاجم این تیم به طور آزادانه ای هرکای دلش خواست در خط دفاع استقلال انجام داد منتها در آن بازی استقلال به پیروزی پرگل رسید و ضعف های خط دفاعی اش دیده نشد.

 

استقلال به طور واضحی در خط دفاعی و پست هافبک دفاعی با مشکل کیفیت بازیکن مواجه است و مسعود ریگی و محمدحسین مرادمند و البته عارف غلامی سه بازیکنی هستند که هرگز در حد و اندازه های بازی در این تیم نیستند؛ و این سه بازیکن در سه بازی اخیر استقلال با عملکرد ضعیف خود ساختار دفاعی استقلال را با تزلزل مواجه کرده اند. برخی هواداان استقلال به نمرات بازیکنان در طول بازی اشاره می کنند و این د حالیست که نمرات عمدتاً بر اساس دقت پاس داده می شوند و نگاهی به جاگیری های بد بازیکن در ناتوانی اش در بازیخوانی ندارد.

 

به جای آرام کردن بازی به آن سرعت دادند

در بازی شب گذشته باز هم خط حمله ویرانگر استقلال توانست این تیم را به بازی برگرداند و گل تساوی را به ثمر برساند اما اشتباه بزرگ کادر فنی و بازیکنان بی تجربه استقلال در این بود که بعد از این گل به تصور بازیهای قبل برای زدن گل چهارم به آب و آتش زدند و این در حالی بود که استقلال نیازی به پیروزی در این بازی نداشت و الدحیل به پیروزی در این دیدار نیاز مبرم داشت اما این آبی ها بودند که با سرعت دادن بی مورد به بازی بعد از گل سوم، زمینه دریافت گل چهارم را فراهم کردند چرا که  همان توپی که قرار بود در ضد حمله به گل چهارم استقلال منجر شود با اشتباه قایدی در ارسال پاس همراه شد و فرشید اسماعیلی که برای ضد حمله جلو کشیده بود، فضای خالی زیادی به کریم بوضیاف تقدیم کرد و این بازیکن با تجربه نیز با بازیسازی درست توانست پایه گذار گل چهارم الدحیل شود.

غرور کاذب بازیکنان استقلال در این بازی و ساده انگاری الدحیل کار دستشان داد چرا که آنها به تصور اینکه الدحیل نیز مثل الاهلی قابلیت 5 گله شدن را دارد، بی مهابا به سمت دروازه الدحیل حمله ور بودند و این در حالی بود که میانه میدان را به الدحیل تقدیم کرده بودند.

 

دیاباته کند بعد از گل سوم، در زمین چه می کرد؟

یکی از اشتباهات کادر فنی استقلال در بازی دیشب نیز اصرار به حضور شیخ دیاباته کند د زمین بود که با حرکات کند خود بارها حملات استقلال را عقیم کرد. شاید اگر در دقایقی که استقلال به گل سوم رسیده بود، دیاباته از زمین خارج و یک بازیکن توپ نگه دار مثل داریوش شجاعیان به میانه میدان اضافه می شد تا بازی تا انتها کنترل شود، استقلال بازنده این دیدار جذاب که حقش هم باخت نبود، نمی شد.

 

استقلال در هر حالت صعود می کند

هر چه که هست، استقلال چه به عنوان صدرنشین چه به عنوان تیم دوم از این گروه صعود خواهد کرد و کادر فنی این تیم می بایست از همین حالا به دنبال جذب یک هافبک داعی 6 دانگ و یک مدافع میانی با کیفیت باشند چرا که بازیهای حذی در شهریور ماه به مراتب سخت تر از بازیهای مرحله گروهی خواهد بود. آبی ها چه به لحاظ امتیازی چه به لحاظ تفاضل گل و چه به لحاظ گل زده، قطعاً یکی از تیمهای برتر دوم گروه های پنجگانه خواهند بود و با توجه به فاصله امتیازی زیادی که با تیم سوم وجود دارد، صعود استقلال به دور بعد تا حد زیادی مسجل شده است و با توجه به نحوه عجیب برخورد تیمها به هم د محله حذفی که به صورت کاملاً تصادفی و شانسی است، هیچ مزیتی برای اول یا دوم شدن در این گروه برای تیمها وجود ندارد و چه بسا تیمی که در گروهش اول شود، تحت شرایطی می بایست با سرگروه یکی از تیمهای 5 گانه بازی کند.

 

به این استقلال با مجیدی امیدوار باشید

نکته امیدوار کننده برای استقلال این است که این استقلال به سادگی می تواند از هر خط دفاعی عبور کند و اگر اشتباهات فردی بازیکنان این تیم حذف شود، آبی ها کا سختی برای پیروزی مقابل الدحیل در بازی روز شنبه نخواهند داشت چرا که دروازه بان و دفاع الدحیل نیز با اشکالات زیاد در این بازی ظاهر شد.

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • پرسپولیس 22 آوریل 2021 / 10:22 ق.ظ

    جونیور وریا غفوری رو از صفحه روزگار محو کرد

  • استراماچونی 22 آوریل 2021 / 10:20 ق.ظ

    به نظر بعد از گل تساوی فرشید اسماعیلی عارف غلامی باید به دفاع اضافه میشد ما با مساوی هم صدرنشین بودیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید