کد خبر:5711
پ

29 خبر کوتاه و جذاب بورسی برای سهامداران

این روزها حال سهامداران اصلاً خوب نیست و با توجه به وضعیت نزولی که بازار سرمایه در پیش گرفته مشخص نیست چه زمانی می توانند به نقطه سر به سر خرید خود برسند و بسیاری نیز هر چه سود کرده بودند، پنبه شد و یا به پائین ترین حد ممکن خود رسیده است؛ اما در […]

این روزها حال سهامداران اصلاً خوب نیست و با توجه به وضعیت نزولی که بازار سرمایه در پیش گرفته مشخص نیست چه زمانی می توانند به نقطه سر به سر خرید خود برسند و بسیاری نیز هر چه سود کرده بودند، پنبه شد و یا به پائین ترین حد ممکن خود رسیده است؛ اما در این بازار دستوری که دولت مسبب اصلی آن است به نظر می رسد اخبار مثبتی نیز از برخی نمادها به گوش می رسد که در ادامه توجه شما را به آن جلب می نمائیم.

 

تحلیل تکنیکال و بنیادی شاخص کل

 

چطور پایان روند نزولی سهم را تشخیص دهیم؟

 

29 خبر کوتاه و جذاب بورسی برای سهامداران

1) دلار نیمایی 20.075 – 21.146 تومان – دلار نیما بر اساس یورو 21.400 تومان – دلار آزاد 24.340 تومان

2) در بورس کالا، گالوانیزه مبارکه 16.59میلیون تومان هر تن- ورق سرد 14میلیون تومان – مس کاتد 131.1میلیون تومان – شمش روی 48.9میلیون تومان – شمش آلومینیوم 41میلیون تومان – اسلب 8.42میلیون تومان – معاملات شمش در بورس کالا انجام نشد و باعث شد تا قیمت ها در بازار آزاد تقویت شود چون سیگنال گرفتند که تقاضا بسیار قوی است.

3) با انتشار اطلاعیه فروش سه ملک شامل یک قطعه زمین و دو باب واحد تجاری از سوی بانک اقتصاد نوین، فروش املاک مازاد بانک‌ها در بورس کالای ایران کلید خورد.

4) پارسان 1000 میلیارد تومان اوراق 16درصد منتشر می کند تا صرف اجرای بخشی از پروژه 120 هزار بشکه ای میعانات گازی ستاره سبز سیراف شود.

5) وزارت اقتصاد 500میلیارد تومان اوراق 18درصد با موعد پرداخت هر شش ماه پذیره نویسی می کند.

6) افق در خصوص همکاری های تبلیغاتی خود با صدا و سیما شفاف سازی کرده و اثرات سود و زیانی آن را نیز افشا نموده است.

7) کترام افزایش نرخ گرفت.

8) دقاضی افزایش سرماهی از آورده می دهد.

9) بپیوند، مالک نیروگاه سیکل ترکیبی قم است که این نیروگاه در سال ۱۳۷۲ ساخته شده و سهم ۱.۲ درصدی از تولید برق کشور را به خود اختصاص داده است. شرکت‌های نفت بهران، برق و انرژی صبا و تولید نیروی مرکزی صبا سهامدار شرکت هستند.

10) شرکت های سرمایه گذاری استانی عدالت از کرمان، رضوی، همدان و اصفهان درج نماد شدند.

11) بانک گردشگری به جای مطالبات سوخت شده توانسته 30.1درصد شرکت پرستیژلند ایران را تملک کند که اثر سود و زیانی مهمی دارد.

12) رئیس سازمان بورس، می گوید “یکی از اعضای شواری عالی بورس به عنوان نماینده ویژه انتخاب شده تا پیگیر موضوع بازگشایی نماد و رفع مشکل کنتورسازی ایران باشد تا هرچه سریعتر، نماد این شرکت در بورس بازگشایی شود.

13) یک فرد مطلع می گوید “جلسه شورای بورس تصمیم مشخصی برای کنترل هیجان فروش بازار نداشت اما 30 سهم بزرگ، از امروز دور جدیدی از حمایت های حقوقی را شاهد خواهند بود.”

14) طرح‌های توسعه‌ای شرکت سنگ آهن گهرزمین شامل دو خط کنسانتره و یک خط گندله است. همچنین این شرکت در زمینه آهن اسفنجی نیز به دنبال اخذ مجوزهای لازم است تا بتواند پروژه آهن اسفنجی را نیز در این مجموعه راه‌اندازی کند.

15) مدیر بازرگانی شرکت پلیمر آریاساسول می گوید که از محصول جدید این شرکت استقبال بسیار خوبی شده است.

16) رشد اقتصادی ایران با نفت در فصل بهار امسال منفی ۳.۵ و بدون نفت نیز منفی ۱.۷ درصد بوده است.

17) امروز رئیس مجلس از پروژه پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در شهرستان بهبهان بازدید می کند.

18) روز گذشته ارزش معاملات 10همت (هزار میلیارد تومان) و خروج پول حقیقی 1.4همت بوده است. توجه حقیقی به فلزات بود و عرضه ها روی گروه بانکی.حقیقی ها فملی فخوز کاوه خریدند، حقوقی ها وگردش تجارت، اخابر، خبهمن را حمایت کردند.

19) شمش فولاد در چین به 515 دلار رسید. سنگ آهن 124.6دلار هر تن.

20) شاخص مدیران خرید خصوصی چین در ماه آگوست به بالاترین سطح 9 سال اخیر یعنی 53.1 رسید.

21) در ماه جولای سال جاری میلادی چین برای دومین ماه متوالی واردات کننده خالص فولاد شد. این در حالی بود که تولید فولاد خام آن ۹ درصد رشد سالانه داشته و تقاضای فولاد ساختمانی و پروژه های زیرساختی مطلوب بود.

22) قیمت اتیلن CFR جنوب شرق آسیا به 695 دلار هر تن رسید.

23) قیمت PVC در بازار جهانی گارد صعودی گرفته است.

24) قیمت های PET در بورس کالا شدیدا صعودی است.

25) قیمت نفتا با رشد 7.27 دلاری به 388.42 دلار در هر تن رسید.

26) امیر صباغ می گوید “روند تضعیف دلار آمریکا همزمان با عملکرد فوق العاده PMI تولید چین که بالاترین سطح 8 سال اخیر است، از عوامل صعود قیمت روی به اوج 14 ماه اخیر است.

27) امیر صباغ می گوید طبق محاسبات موجود سال آینده بر درآمد ارزی فملی 400میلیون دلار افزوده می شود که علت آن راه اندازی بخشی از طرح های توسعه ای است.

28) مهرداد کریمخانی می گوید “روز سه‌شنبه دلارآمریکا به کمترین ارزش 28 ماه اخیر خود کاهش یافت که دلیل آن سیاست جدید فدرال رزرو برای افزایش نرخ تورم بود. همین امر باعث شد که اکثر سرمایه‌گذاران مبادرت به فروش دلار نمایند چرا که افزایش تورم در اقتصاد آمریکا به معنای کاهش بیش از پیش ارزش دلار خواهد بود.”

29) مهرداد کریمخانی می گوید “قیمت نفت‌خام امروز با رشد مواجه شد که مهمترین دلیل آن، سقوط مستمر ارزش دلار بود چرا که باعث شد بخشی از سرمایه‌گذاران با خروج از دلار، به سمت دارایی‌های ریسکی‌تر حرکت نمایند. البته داده‌های اقتصادی از چین نیز بر رشد قیمتی دلار موثر بود.”

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید