کد خبر:38328
پ

۱۲ نکته مهم از صورت های مالی حسابرسی ۶ ماه پرسپولیس

با انتشار صورت های مالی حسابرسی ۶ ماه پرسپولیس بسیاری از حقایق در خصوص اتفاقاتی که در چند سال گذشته در این تیم رخ داد، مشخص شد. مجموع حسابرسی انجام شده منجر به زیان ده شدن پرسپولیس گردید. در ادامه اهم موارد مدنظر حسابرس در خصوص گزارش صورتهای مالی پرسپولیس را مشاهده می کنید. ۱۲ […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

با انتشار صورت های مالی حسابرسی ۶ ماه پرسپولیس بسیاری از حقایق در خصوص اتفاقاتی که در چند سال گذشته در این تیم رخ داد، مشخص شد. مجموع حسابرسی انجام شده منجر به زیان ده شدن پرسپولیس گردید. در ادامه اهم موارد مدنظر حسابرس در خصوص گزارش صورتهای مالی پرسپولیس را مشاهده می کنید.

۱۲ نکته مهم از صورت های مالی حسابرسی ۶ ماه پرسپولیس

۱٫پرداخت مبلغ خرید دفتر مرکزی پرسپولیس که توسط فدراسیون در سال ۱۳۸۴  در اختیار این باشگاه قرار گرفته، تسویه شده اما سند آن به نام باشگاه پرسپولیس نخورده است.

۲٫دو دستگاه آپارتمان در سال ۱۳۹۰ به باشگه پرسپولیس هبه شده که به طور عجیبی سند مالکیت این آپراتمان ها هنوز به نام سعید شیرینی است و نه باشگاه پرسپولیس.

۳٫از مبلغ ۲۳۴ هزار دلاری پاداش اسیایی پرسپولیس در سال ۲۰۱۵ که به حساب شخصی حسین عبدی واریز شده، تنها ۱۶۰ هزار دلار آن به حساب باشگاه پرسپولیس واریز شده و سرنوشت مابقی با توجه به عدم پاسخ به نامه سازمان بورس، مشخص نیست.(علی رغم اینکه در حسابهای دریافتنی درج شده است اما واقعی بودن آن برای سازمان بورس محرز نشده است)

۴٫مبلغ ۲۸ میلیارد تومان بیش از مبلغ واقعی در بخش مالیات های پرداختنی درج شده و مبلغی بابت معافیت های مالیاتی که مشمول باشگاه شده، از مبلغ کل کسر نگردیده است.

۵٫ درج مبلغ بدهی ۵ میلیاردی به حمیدرضا سیاسی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره سابق پرسپولیس در گزارشها. در حالی که آقای سیاسی مدعی شده حدود ۱۰ میلیارد تومان به طور قرض الحسنه به پرسپولیس کمک کرده است.

۶٫نحوه پرداخت دیون به آقایان بابک زنجانی و حسین هدایتی تعیین تکلیف نشده و مستندات از سوی باشگاه ارائه نشده است.

۷٫مبلغ ۱۰۰ هزار دلار از سوی یک هوادار در سال ۱۳۹۸ در آستانه بازی پرسپولیس و الاهلی عربستان به این تیم کمک مالی شده است.

۸٫درآمد دقیق پرسپولیس حاصل از پخش زنده، بلیط فروشی و … به طور شفاف مشخص نیست.

۹٫هیچ درآمدی از سمت اپلیکیشن روبیکا در گزارش باشگاه پرسپولیس منظور نشده است.

۱۰٫مبلغ ۴٫۱ میلیارد تومان بابت قهرمانی پرسپولیس به حساب این باشگاه برای پرداخت به بازیکنان و کادر فنی واریز شد اما تنها ۸۸۰ میلیون تومان آن صرف این مورد شده و هزینه کرد، مابقی مشخص نیست.

۱۱٫مبلغ ۵۰۸ هزار یورو از شخصیت های حقیقی و حقوقی در سال مورد اشاره توسط باشگاه پرسپولیس قرض گرفته شده که با توجه به عدم بازپرداخت آن، مشمول پرداخت خسارت دیرکرد با نرخ تورم سالانه شده است.

۱۲٫ در دوره مورد اشاره مبلغ ۴۷ میلیارد درآمد و ۳۲ میلیارد هزینه باشگاه پرسپولیس در دفاتر ثبت نشده است.

 

 

کلیدواژه : پرسپولیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید