کد خبر:36663
پ

⚪️جوان‌ترین و مسن‌ترین بازیکنان ایرانی در جام جهانی

▫️علی دایی با ۳۷ سال و ۳ ماه، مسن‌ترین بازیکن ایرانی حاضر در جام‌های جهانی است که در سال ۲۰۰۶، کاپیتان تیم ملی ایران بود. دومین بازیکن مسن ایران هم در همین دوره حضور داشته است. یحیی گل محمدی با ۳۵ سال سن دومین بازیکن مسن ایرانی است که در پنج دوره گذشته در جام‌های […]

▫️علی دایی با ۳۷ سال و ۳ ماه، مسن‌ترین بازیکن ایرانی حاضر در جام‌های جهانی است که در سال ۲۰۰۶، کاپیتان تیم ملی ایران بود. دومین بازیکن مسن ایران هم در همین دوره حضور داشته است. یحیی گل محمدی با ۳۵ سال سن دومین بازیکن مسن ایرانی است که در پنج دوره گذشته در جام‌های جهانی حضور داشته و اتفاقا در همین دوره هم بازیکنی با این سن و سال وجود ندارد.

▫️اما در بخش جوان‌ترین‌ها رقابت نزدیکی وجود دارد. حسین کعبی با ۲۰ سال، ۸ ماه و ۱۷ روز جوانترین بازیکن ایرانی در جام‌های جهانی است که در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان به میدان رفت. بعد از او، علیرضا جهانبخش با ۲۰ سال، ۱۰ ماه و ۲ روز دومین بازیکن جوان، مهدی مهدوی کیا با ۲۰ سال، ۱۰ و ۱۸ روز، سومین بازیکن جوان ایرانی در جام‌های جهانی هستند.

▫️در این دوره و از میان بازیکنان موجود فعلا هیچ بازیکنی حائز شراط لازم برای شکستن رکورد جوان‌ترین بازیکن نیستند. یاسین سلمانی در صورتی که در جام جهانی به میدان برود، دارای ۲۰ سال، ۸ ماه و ۲۲ روز خواهد بود که باز هم با اختلاف چند روز بزرگتر حسین کعبی خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید