کد خبر:15199
پ

یوفا جواب سلطانی فر را داد: استقلال پرافتخارترین باشگاه ایران در آسیا

در حالی که صحبتهای تحریک کننده مسعود سلطانی فر در خصوص فینال های لیگ قهرمانان آسیا جنجالی شده بود، برخی نیز با استناد به همین صحبتها قصد تحریف بخش بزرگی از تاریخ فوتبال ایران را داشتند که با پاسخ قاطع یوفا و AFC مواجه شدند.   یوفا جواب سلطانی فر را داد: استقلال پرافتخارترین باشگاه […]

در حالی که صحبتهای تحریک کننده مسعود سلطانی فر در خصوص فینال های لیگ قهرمانان آسیا جنجالی شده بود، برخی نیز با استناد به همین صحبتها قصد تحریف بخش بزرگی از تاریخ فوتبال ایران را داشتند که با پاسخ قاطع یوفا و AFC مواجه شدند.

 

یوفا جواب سلطانی فر را داد: استقلال پرافتخارترین باشگاه ایران در آسیا

یوفا جواب سلطانی فر را داد: استقلال پرافتخارترین باشگاه ایران در آسیا

سلطانی فر و امثال او که این روزها لیگ قهرمانان آسیا را ملاک صحبتهای خود قرار داده اند و عمداً یا سهواً قصد سانسور نام استقلال از بین تیم هایی که به فینال بالاترین تورنمنت باشگاهی در آسیا رسیده است، دارند با سندی از سایت یوفا مواجه شدند که خط بطلانی است بر تمام سناریوهای تحریفی که این روزها مطرح می شود.

 

سلطانی فر که معتقد است تیمهای ذوب اهن، سپاهان و پرسپولیس در فینال آسیایی حاضر شده اند و از به کار بردن نام استقلال طفره رفت در واقع عمداً یا سهواً قصد بی اهمیت جلوه دادن دو قهرمانی استقلال و یک قهرمانی پاس در بالاترین تورنمنت باشگاهی در آسیا را داشت و این در حالیست که اگر بنا بر این منوال بود، اکنون رئال مادرید نیز پرافتخارترین تیم اروپایی در زمینه کسب عنوان قهرمانی UCL انتخاب نمی شد چرا که ۱۳ قهرمانی این تیم از سال ۱۹۵۶ که این رقابتها با تعداد تیمهای کمتر و با عنوان جام باشگاه های اروپا برگزار می شد، به دست آمده است.

همانطور که در تصویر زیر اعلام شده، مسابقات جام باشگاههای اروپا که از فصل ۱۹۵۵/۱۹۵۶ آغاز شده در سال ۱۹۹۲ به لیگ قهرمانان اروپا تغییر نام داد اما این اتفاق باعث نشد تا عناوین قهرمانی تیمها تا قبل از این تاریخ زیر سوال برود و تمامی محاسبات با احتساب تعداد قهرمانی تیمها از سال ۱۹۵۶ تاکنون صورت می گیرد حتی اگر در آن زمان مسابقات با ۱۶ تیم برگزار می شد و امروز ۷۹ تیم در ان شرکت می کنند!

 

در نهایت اینکه اگر استقلال (تاج سابق) در بین ۴ تیم قدرتمند قاره آسیا در زمان خودش به عنوان قهرمانی رسیده این موضوع به واسطه عبور از چند بازی دشوار بوده که پرسپولیس که تیم محبوب آقایان محسوب می شود، نتوانسته از آنها عبور کند و به همان ۴ جانبه ای که دوستان مدعی اش هستند برسند چرا که پرسپولیس از محمدان بنگلادش شکست خورد و در نهایت به جمع ۴ تیم برتر جام باشگاه های آسیا نرسید اما استقلال موفق به اینکار شد و در نهایت به عنوان قهرمانی آن بازی ها نیز رسید.

 

این اظهارات که در سطح هواداری از سمت وزیر ورزش مطرح شده در حالی است که حتی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز در دیوار تیمهای پرافتخار لیگ قهرمانان آسیا، عکس و لوگوی استقلال را با دو عنوان قهرمانی قرار داده و مشخص نیست عده ای در داخل کشور با چه هدف و نیتی قصد کمرنگ نشان دادن این قهرمانی ها که به واسطه ان دو ستاره روی لوگوی استقلال درج شده، دارند.

 

پی نوشت: اگر تغییر نام یک رقابت منجر به بی اعتبار شدن تورنمنت های قبلی با نام دیگر می شود، علی القاعده می بایست قهرمانی های پرسپولیس در لیگ آزاداگان نیز از تعداد قهرمانی های این تیم کسر می شد و ستاره ای بابت ۱۰ قهرمانی روی لوگوی پیراهن این تیم نقش نمی بست اما دوستان در وزارت ورزش مواقعی که به نفعشان باشد، از ابتدا تاکنون همه چیز را معتبر به حساب می آورند و در جایی که محاسبه عناوین قبلی به ضررشان است، آن را سانسور می کنند!

دیدگاه کاربران 9 دیدگاه
 • رضا 29 آذر 1399 / 0:31 قبل از ظهر
  4 0

  من همیشه بخاطر افتخارات اسیایی استقلال طرفدارش شدم وگرنه تیم گاوبزرگ هم بیست بارقهرمان هندوستان شده وازنظرهواداراش بزرگترین تیم آسیاست ،استقلال یاتاج آبروی فوتبال باشگاهی ایرانه وتوپنجاه تیم پرافتخارآسیا فقط اسم استقلال وپاس هستش استقلال سوم اسیا وپاس دوازدهم ،خانم سلطانی فر هم سال اخر دولتشه هشت سال با امکانات و بودجه بیشتربه لنگیها وداوری با فسادی که بوش همیشه توتاریخ فوتبال هست رقصیدین سال آخر فسادتونه ،لنگی یه تیم محلی بدون افتخاربین المللی

 • فرهاد دو آتیشه سرخ 28 آذر 1399 / 5:12 بعد از ظهر
  1 31

  کجا یوفا در مورد آفتابه آبی مطلب زده؟؟؟ اون مطلب انگلیسی نوشته شده تو قسمت بالا در مورد شروع شدن لیگ قهرمانان از سال ۱۹۵۵ با ۱۶ تیمه اصلا از آل کیسه اسمی برده نشده، کلا توهم خود بزرگ بینی دارید!هرجا هر مطلبی میزنن شما به نفع خودتون برداشت میکنید! در مورد قهرمانی آل کیسه تو تورنمنت امجدیه هم باید بگم که تنها دوره که لیگ آسیا با ۴ تیم برگزار شد همون سال بود، چون آل کیسه نماینده ایران بود تو کوپا امجدیه شرکت کرد، اصلا پرسپولیس اون سال نبود که بخواد به تیمی ببازه یا نبازه، تاریخ تحریف نکنید، برید یکم بخونید بعد بیاید اراجیف بگید.همین که کونتون میسوزه ما لذت میبریم، از چیزی حرف بزنید که دیده باشید شاسگولا، تا حالا فینال لیگ قهرمانان از نزدیک دیدید ؟ کاپ لیگ قهرمانان تا حالا از نزدیک دیدید ؟ راستی مگه وزیر ورزش عوض شده؟ چرا تو دوره سلطانی فر پس صدر جدول هستید؟؟مگه وزیر بد نبود؟خخخخخخن

  • admin 28 آذر 1399 / 5:22 بعد از ظهر
   11 1

   شاسکول نگفته که یوفا جواب داده . استناد کرده به آمار یوفا در مورد رئال مادرید که در واقع جوابیه به سلطانی فر

  • ابی 28 آذر 1399 / 6:19 بعد از ظهر
   12 1

   بسوز لنگی عقده ای بسوز بدبخت حقیر بسوز جلز ولز کن بو داره میاد شاسگول بی حیا شما لنگی ها همتون رد دادین خنگولا

 • اوفی 28 آذر 1399 / 4:33 بعد از ظهر
  2 31

  فقط خوشم میاد این حسام ملکی چه میسوزهههههههه،??????
  ????

  • ابی 29 آذر 1399 / 11:19 قبل از ظهر
   1 0

   لنگی عقده ای بسوز دست ملکی درد نکنه ماتهتتو سوزونده لنگی شاسگول

 • روح اله 28 آذر 1399 / 4:00 بعد از ظهر
  11 0

  توسابقه ی وزارت کثافت سلطانی ورزش ایران وهمه ی باشگاههانابودشدندفقط پرسپولیس،دیگه حرفی نیست

 • ابی 28 آذر 1399 / 1:21 بعد از ظهر
  12 2

  بفرما یوفا و آی اف سی و فیفا ستاره هارو قبول دارن ولی لنگی ها هنوز قبول ندارن ? ?

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید