کد خبر:15763
پ

گل به خودی ناصر محمدخانی به پرسپولیس: آقای شیری مگر لیگ ایران است که هند نگیرند؟

ناصر محمدخانی در خصوص بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: در یک بازی که با دو اشتباه خودمان دو گل به حریف کره‌ای تقدیم کردیم و قهرمانی را از پرسپولیس گرفتیم. اولسان هیوندای تیمی نبود که پرسپولیس مقابل آن بازی را واگذار کند و در تمام لحظات بازی تحت تاثیر بازی پرسپولیس بودند. به […]

ناصر محمدخانی در خصوص بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: در یک بازی که با دو اشتباه خودمان دو گل به حریف کره‌ای تقدیم کردیم و قهرمانی را از پرسپولیس گرفتیم. اولسان هیوندای تیمی نبود که پرسپولیس مقابل آن بازی را واگذار کند و در تمام لحظات بازی تحت تاثیر بازی پرسپولیس بودند. به غیر از چند دقیقه ابتدایی بازی که اولسانی‌ها دو، سه بار به دروازه پرسپولیس نزدیک شدند، این تیم دیگر نتوانست موقعیت صددرصدی روی دروازه پرسپولیس خلق کند. البته آنها تیمی حرفه‌ای و منظمی بودند و وقتی توپ را از دست می‌دادند به خوبی در زمین خودشان جمع می‌شدند تا راه‌های نفوذ پرسپولیس را ببندند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس افزود: سرخپوشان در زمان خوبی به گل اول رسیدند اما نتوانستند نتیجه را تا پایان نیمه اول حفظ کنند، اگر ما نیمه اول را با پیروزی به پایان می‌رساندیم، بازنده فینال نبودیم. در نیمه دوم هم خطای هندی که شیری انجام داد شیرازه تیم را از هم پاشید و با وجود اینکه حدود ۳۵ دقیقه تا آخر بازی زمان داشتیم بازیکنان دیگر نتوانستند به بازی برگردند و هرچه قدر هم تلاش کردند نتوانستند دروازه اولسان را باز کنند. نمی دانم چرا مهذی شیری فینال لیگ قهرمانان آسیا را با لیگ ایران اشتباه گرفت، مگر لیگ ایران بود که این هند واضح را خطا نگیرند؟

محمدخانی با بیان اینکه فینال لیگ قهرمانان آسیا با بازی‌های لیگ و جام حذفی ایران متفاوت است، تصریح کرد: وقتی در یک بازی در سطح فینال آسیا بازیکن ما با یک اشتباه فاحش در محوطه جریمه خودمان پنالتی به حریف می‌دهد دیگر خیلی سخت است که تیم به بازی برگردد. فینال یک تک بازی است و از کوچکترین فرصت‌ها باید استفاده کرد بدون اینکه اشتباهی انجام دهیم، غیرقابل جبران خواهد بود. در کل اولسان هیوندای کره‌ای در حد تیم‌های عربی مثل السد قطر و النصر عربستان نبود و پرسپولیس این بازی‌ها را به راحتی پشت سر گذاشته بود اما عدم تمرکز بازیکنان باعث شد که پرسپولیس قهرمانی آسیا را خیلی «مُفت» از دست بدهد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط پرسپولیس در فینال امسال خیلی متفاوت با فینال ۲ سال گذشته بود. امسال قهرمانی حق پرسپولیس بود، با تمام مشکلاتی که سرخپوشان داشتند، از قدرت حریف فینالیست‌اش گرفته تا شرایط بازیکنان و کادرفنی این تیم همه چیز برای قهرمانی مهیا بود، حیف شد و به راحتی فرصت را با اشتباهات خودمان از دست دادیم.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص شرایط سرخپوشان پس از نایب‌قهرمانی آسیا در ادامه مسابقات لیگ گفت: وقتی تیمی تا پای قهرمانی رفته باشد و در فینال آسیا بازنده باشد، شرایط روحی و روانی بازیکنان پایین می‌آید و قطعا تیم افت می‌کند. کادرفنی پرسپولیس وظیفه سختی دارد و باید با یک ریکاوری خوب، انگیزه، روحیه و تمرکز تیم را بالا ببرد تا برای ادامه مسابقات لیگ آماده شویم. پرسپولیس باید آسیا را فراموش کند و کارش را از نو در لیگ شروع کند.

پی نوشت: ناصر محمدخانی در مصاحبه ش به طور سهوی به موضوع ضعف داوری در لیگ ایران که بعضا به سود پرسپولیس تمام شده اشاره کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید