کد خبر:6666
پ

گزارشی از مبلغ دریافتی بازیکنان استقلال در فصل نوزدهم | قایدی فقط ۷۰۰ میلیون تومان!

در این گزارش مبالغ دریافتی بازیکنان استقلال در فصل گذشته با عملکرد فنی آنها مقایسه شده است. در ادامه توجه شما را به گزارشی از مبلغ دریافتی بازیکنان استقلال در فصل نوزدهم ۹۸/۹۹ جلب می نماییم.   اسامی بازیکنان استقلال در فصل ۹۹/۱۴۰۰   گزارشی از مبلغ دریافتی بازیکنان استقلال در فصل نوزدهم یکی از […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

در این گزارش مبالغ دریافتی بازیکنان استقلال در فصل گذشته با عملکرد فنی آنها مقایسه شده است. در ادامه توجه شما را به گزارشی از مبلغ دریافتی بازیکنان استقلال در فصل نوزدهم ۹۸/۹۹ جلب می نماییم.

 

اسامی بازیکنان استقلال در فصل ۹۹/۱۴۰۰

 

گزارشی از مبلغ دریافتی بازیکنان استقلال در فصل نوزدهم

گزارشی از مبلغ دریافتی بازیکنان استقلال در فصل نوزدهم

یکی از سایتهای ورزشی روز گذشته با انتشار گزارشی از لیست دریافتی بازیکنان استقلال در فصل گذشته رونمایی کرد. در این گزارش، لیستی از قراردادهای فصل گذشته آبی‌پوشان منتشر شد و براساس این لیست ادعا شده که مجموع قرارداد بازیکنان داخلی استقلال در فصل گذشته ۲۸میلیارد تومان بوده است. مبلغی که ظاهرا در این فصل با افزایش ۱۵۰درصدی دستمزدها به ۷۰میلیارد تومان خواهد رسید. براساس لیستی که منتشر شده، علی کریمی با ۳میلیارد تومان سنگین‌ترین قرارداد فصل گذشته را داشته و بعد از او روزبه چشمی با ۲٫۵میلیارد و وریا غفوری و مرتضی تبریزی هر یک با ۲٫۲میلیارد تومان صاحب بیشترین دستمزد در جمع استقلالی‌ها بوده‌اند. تبریزی با این دریافتی یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان استقلال بود و یک‌سوم آخر فصل را هم به‌دلیل مصدومیت از دست داد و نقطه مقابل او مهدی قائدی بود که با قرارداد ۷۰۰میلیونی یکی از ۳ستاره برتر تیمش شد. از مقایسه دستمزد استقلالی‌ها با عملکردشان در فصل گذشته نکات جالب دیگری هم به‌دست می‌آید.

 

از بهترین‌ها فقط قائدی ارزان بود

براساس آمارهای موجود، در فصلی که گذشت شیخ دیاباته با نمره فنی ۷٫۳۵بهترین بازیکن استقلال بود. شیخ براساس مستنداتی که پیش از این منتشر شده بود حدود ۱۱میلیارد تومان در طول یک فصل از آبی‌ها دستمزد گرفته است. اما از ستاره‌ای به نام شیخ که بگذریم، ۳بازیکن دیگر از استقلال در طول فصل میانگین نمره بالاتر از ۷داشتند و وریا غفوری هم با نمره ۶٫۹۹روی مرز رسیدن به ۷بود.

این ۴بازیکن یعنی ارسلان مطهری، علی کریمی، مهدی قائدی و وریا غفوری با توجه به نمراتشان، بهترین بازیکنان ایرانی استقلال در طول فصل محسوب می‌شوند. حالا ببینیم این صدرنشین‌های جدول فنی، در جدول دستمزدها چه جایگاهی داشته‌اند. ارسلان مطهری که یک نیم‌فصل برای ذوب‌آهن بازی کرده بود در نیم‌فصل دوم ۵گل برای استقلال زد و ۲بار بهترین بازیکن میدان شد. او در جام‌حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم عملکرد خوبی داشت و برای یک نیم‌فصل یک میلیارد تومان از استقلال دستمزد گرفت.

سومین بازیکن برتر استقلال در لیگ برتر که علی کریمی بود گران‌قیمت‌ترین بازیکن این تیم بوده و ۳میلیارد تومان دستمزد گرفته است. پشت سر او و با فاصله‌ای ناچیز، از لحاظ نمرات فنی، مهدی قائدی قرار دارد که با ۱۰گل و ۸پاس گل تأثیرگذارترین بازیکن استقلال بود، اما فقط ۷۰۰میلیون تومان دستمزد گرفت. قائدی جوان در بدو ورودش به استقلال قراردادی ۵‌ ساله و ارزان‌قیمت با آبی‌ها بسته بود که بعد از درخشش در فصلی که گذشت، مبلغ این قرارداد را به چندبرابر ارتقا داده است. وریا غفوری هم فقط ۵صدم امتیاز کمتر از قائدی گرفت و در رتبه چهارم ایرانی‌های استقلال ایستاد. او بعد از حسین حسینی بیشترین دقایق حضور در میدان را داشته، ۵گل زده، ۴بار پاس گل داده و ۲میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان هم دریافتی داشته است.

روزبه چشمی؛ دوم اما دهم

اما یک‌بار هم از زاویه روبه‌رو به ماجرا نگاه کنیم. اگر جدولی را که از لیست قراردادها منتشر شده، جدی بگیریم، کریمی، چشمی، وریا، تبریزی و حسین حسینی گران‌قیمت‌ترین بازیکنان استقلال بوده‌اند. از همان بالا شروع کنیم و یکی‌یکی پایین برویم. علی کریمی که گران‌ترین بازیکن تیم بود از لحاظ فنی هم دوم شد و نمره قبولی گرفت. روزبه چشمی که با ۲٫۵میلیارد دومین بازیکن گران‌قیمت تیم بوده از لحاظ فنی در رتبه دهم قرار گرفته که رتبه خوبی برای او نیست. وریا و تبریزی هم‌قیمت بوده‌اند، اما به لحاظ فنی وریا چهارمین بازیکن موفق تیم بوده و تبریزی بیست ودومین! مرتضی تبریزی را باید با اختلاف ضعیف‌ترین بازیکن گران‌قیمت استقلال در فصل گذشته دانست. حسین حسینی هم با دریافت ۲میلیارد تومان به نمره فنی ۶٫۷۹رسید و هفتمین دروازه‌بان فصل شد.

بعد از عبور از ۵اسم اول لیست گران‌ترین‌ها به سیاوش یزدانی و فرشید باقری می‌رسیم که با قرارداد ۱٫۷میلیاردی جزو گران‌ترین‌ها بوده‌اند اما در جدول فنی به‌ترتیب در رتبه‌های ۶و ۱۵قرار می‌گیرند. دانشگر، اسماعیلی و آرش رضاوند هم دیگر بازیکنانی بودند که در فصل گذشته بالاتر از یک‌میلیارد گرفته‌اند و در میان آنها رضاوند عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشته است. مسعود ریگی که در نخستین فصل حضورش یک‌میلیارد تومان با استقلال قرارداد داشته هم از لحاظ فنی عملکرد خوبی داشت و در رتبه هشتم قرار گرفت.

کلیدواژه : استقلال

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید