کد خبر:3969
پ

کنایه سنگین بهزاد غلامپور به پرسپولیس و وزیر ورزش : دست و پای اسب را ببندند …

استقلال درحالی موفق شد در آبادان صنعت نفت را شکست دهد که در این بازی بازهم گلی دریافت نکرد تا خط‌دفاعی این تیم به‌همراه سنگربانش نمره قبولی بگیرند، هرچند برخی تغییر سیستم و روی آوردن کادرفنی آبی‌ها به روش ۴ دفاع خطی را در این موفقیت بی‌تاثیر نمی‌دانند اما عملکرد خوب سیدحسین حسینی هم درون […]

استقلال درحالی موفق شد در آبادان صنعت نفت را شکست دهد که در این بازی بازهم گلی دریافت نکرد تا خط‌دفاعی این تیم به‌همراه سنگربانش نمره قبولی بگیرند، هرچند برخی تغییر سیستم و روی آوردن کادرفنی آبی‌ها به روش ۴ دفاع خطی را در این موفقیت بی‌تاثیر نمی‌دانند اما عملکرد خوب سیدحسین حسینی هم درون دروازه استقلال طی این یکی‌دو بازی اخیر باعث شده است این تیم نسبت به گذشته بهتر عمل کند. درخصوص دیدار با نفت آبادان عملکرد حسینی و شایعاتی که این روزها درخصوص استقلال به گوش می‌رسد، دقایقی با غلامپور همکلام شدیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با مربی دروازه‌بان‌های استقلال را در زیر می‌خوانید.

از بازی با نفت شروع کنیم، دیداری که منجر به کسب ۳ امتیاز شیرین برای استقلال شد و موفق شدید با دست پر این شهر را به مقصد تهران ترک کنید.

خدا را شکر بازی را بردیم. البته یک بازی منطقی و هوشمندانه را انجام دادیم که درنهایت با کسب هر سه امتیاز مسابقه همراه شد.

چطور از پس گرمای هوا برآمدید؟

هوا گرم نبود بلکه داغ بود! وقتی همان اول کار با سید برای گرم کردن به زمین آمدیم جریان هوا به‌گونه‌ای بود که انگار پشت کولر گازی ایستاده باشید و مثل همان، باد داغ به‌صورت ما می‌خورد به‌طوری که انگار روی صورت‌مان شلاق می‌خورد اما شکر خدا با همت بچه‌ها توانستیم با پیروزی میدان را ترک کنیم. به‌خصوص در این شرایط کرونایی و وضعیت آب‌وهوا و گرمای شدید آبادان این برد خیلی شیرین بود. البته نباید از صنعت نفت هم گذشت. تیم خوب نفت آبادان مهره‌های کلیدی و باارزشی دارد و از یک کادرفنی مجرب بهره می‌برد با این حال ما این بازی را با هوشیاری و انرژی خیلی بالا پشت‌سر گذاشتیم و توانستیم با کسب هر سه امتیاز به تهران برگردیم.

به‌نظر می‌رسد بازهم استقلال زمانی به انسجام و هماهنگی رسیده که کار از کار گذشته و حالا بازهم باید برای عنوان دومی تلاش کند.

محرومیت و مصدومیت‌ها به‌اضافه شرایطی که کرونا به وجود آورد همه‌وهمه دست‌به‌دست هم داد تا استقلال در این فصل هم نتواند به رتبه‌ای که استحقاقش را دارد و جایگاه واقعی‌اش است، برسد. استقلال فوتبال واقعی ارائه داده و با جان و دل برای هوادارانش فوتبال بازی می‌کند و به‌جز همین هوادارانش به هیچ‌کسی هم وابسته نیست. می‌گویند اگر دست و پای اسب را ببندید گورخر می‌گوید شیر است و حالا استقلال هم به این روز افتاده.

اینکه می‌گویید استقلال به کسی یا چیزی وابسته نیست یعنی تیم‌های دیگر به چیزی وابستگی دارند؟

این‌طور نیست؛ در هر صورت من یک مثال زدم که همه‌چیز و همه نکات در آن است و آنهایی که باید، مطلب را می‌گیرند. استقلال یک اسب سرکش است؛ اسبی که فقط به خودش اتکا دارد و وابسته به هیچ‌کسی نیست‌.

از این بحث عبور کنیم. بازهم عکس‌هایی در آبادان از شما منتشر شد که بعد از گل‌های استقلال روی سر و کول نامجومطلق و حسینی پریده بودید.

بله. این‌بار مجیدی شانس آورد روی سکوها بود وگرنه او را هم مصدوم می‌کردم.

در این وضعیت کرونا نمی‌خواهید کمی شرایط را رعایت کرده و خوشحالی‌های بعد از گل را کمی تعدیل کنید؟

واقعا نمی‌شود! بالاخره شرایط بازی و گل‌هایی که به ثمر می‌رسد هیجانات لحظه‌ای و خوشحالی زیادی ایجاد می‌کند که آدم باید همان لحظه خودش را خالی کند، هرچند این خوشحالی‌ها و شادی‌ها واقعا از ته دلم است و به‌هیچ‌وجه این مسائل نمایش و شو نیست.

استقلال دو بازی اخیر خود را با کلین‌شیت به پایان رسانده و گلی دریافت نکرده است. این موضوع را باید به‌پای سیدحسین حسینی گذاشت یا کار دفاعی تیم؟

باید آن را به پای یک سیستم خوب گذاشت چون همه زحمت کشیدند. از زمانی هم که فرهاد مجیدی و کادرفنی تصمیم گرفتند دوباره با دفاع خطی ۴ نفره به میدان برویم هم بچه‌ها زحمت زیادی کشیدند و خوب دفاع کردند. سید هم واقعا محشر گلری کرد و در این دو بازی فوق‌العاده بود و به‌نظرم سنگ‌تمام گذاشت.

برخی عقیده دارند حسینی با توجه به سن و سالی که دارد می‌تواند سال‌های‌سال دروازه استقلال را بیمه کند.

من خودم به این حرف ایمان و اعتقاد کامل دارم.

البته به‌نظر می‌رسد او باید از لحاظ روحی و روانی بیشتر خودش را قوی کند.

بله درست است هرچند درمجموع یک گلر باید همیشه روحیه داشته باشد و هیچ شکی در این مورد نیست اما از لحاظ فنی، تمرین‌کردن و تلاش، سید حرف ندارد و برای موفقیت هر کاری می‌کند. او سعی و تلاش زیادی می‌کند و امروز نتیجه این تلاش‌ها را هم خودش می‌بیند و هم تیم. به‌قول معروف، سید آینده استقلال است و می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ سال دروازه این تیم را بیمه کند.

اما به‌نظر می‌رسد در کنار همه این مسائل یک دروازه‌بان باید یک رقیب در حد خود در تیم داشته باشد تا این موضوع هم بتواند بیش از پیش به وی کمک کند.

الان در لیگ ما کدام دروازه‌بان ثابت، رقیب در حد دارد؟ همین الان در پرسپولیس هم چنین وضعیتی حاکم است و گلر این تیم رقیب ندارد.

یعنی عقیده دارید در این خصوص روش و سیستم استفاده از دروازه‌بان‌ها تغییر کرده است؟

بله همین‌طور است. وقتی به یک دروازه‌بان جوان این‌طور بها و میدان می‌دهند مجبور است خودش را قدرتمند نشان داده و تحمیل کند، حالا چه رقیب داشته باشد چه نداشته باشد. این درحالی است که همه می‌گویند حسینی باید رقیب داشته باشد اما دیگر مثل سابق نیست تا به این شکل یک تیم را بست. به‌نظر من هم این موضوع امکان‌پذیر نیست. الان هم نه من می‌توانم کسی را گول بزنم و نه کسی می‌تواند من را گول بزند چون از نزدیک تلاش و سعی سید را برای موفقیت می‌بینم و هر روزی هم که تمرین تعطیل است او خودش اضافه بر سازمان تمرین کرده و بدنش را روی فرم نگه می‌دارد و الان هم که خدا را شکر شرایط خوبی دارد.

برخی شایعات درخصوص اختلاف بین مدیریت و کادرفنی صحت دارد؟

اصلاً چنین چیزی وجود خارجی ندارد و بین طرفین هماهنگی و همدلی خاصی وجود دارد. در این مدت که آقای سعادتمند آمده به‌خوبی پیگیر همه امور و مشکلات است و از همان زمانی که آمده برای استقلال سنگ‌تمام گذاشته و کارها را به نحواحسن انجام می‌دهد و جا دارد از وی به‌همراه دوستان در هیات‌مدیره به‌خصوص آقای عبدیان که به‌تازگی به این جمع اضافه شده است و سایر عزیزانی که برای استقلال زحمت می‌کشند تشکر کنم. اختلافاتی هم که می‌گویید صحت ندارد و درمجموع مشکلی نیست.

اما هواداران استقلال اعتقاد دارند مدیریت نباید از همان ابتدا درحالی که هنوز شیوع کرونا در کشورمان افزایش داشت زیربار ازسرگیری رقابت‌ها می‌رفت.

الان دیگر این صحبت‌ها آب در هاون کوبیدن است و دیگر نمی‌توان در این خصوص صحبت کرد و چیزی هم نداریم بگوییم. بازهم به همان مثالی که اول صحبت‌هایم زدم شما را ارجاع می‌دهم چون همه‌چیز در آن نهفته است.

یک شایعه هم دیروز منتشر شد مبنی‌بر اینکه برخی بازیکنان استقلال این‌طور مطرح کرده‌اند که اگر سال آینده فرهاد مجیدی باشد در این تیم نمی‌مانند. این موضوع چقدر صحت دارد؟

اصلا چنین صحبت‌هایی مطرح نیست. ما چند بازی دیگر در لیگ به‌اضافه یکی‌دو بازی حساس در جام‌حذفی به‌همراه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم و الان اصلا بحث این صحبت‌ها نیست. به‌نظر من آنهایی که دشمن استقلال هستند می‌خواهند با این اخبار و حاشیه‌سازی‌ها به تیم ضربه بزنند و با این کارها می‌خواهند دوستان خودشان را به این تیم بیاورند.

یعنی از قصد این شایعات را درست می‌کنند؟

این عده دشمن استقلال هستند وگرنه هوادار واقعی که تیمش را دوست دارد در این شرایط حساس و کرونایی هیچ‌وقت نمی‌آید با این اخبار و حاشیه‌ها به تیم مورد علاقه‌اش ضربه بزند. اینها هم موفقیت استقلال را نمی‌خواهند. مخالفان استقلال اینچنین نفاق ایجاد می‌کنند تا انسجام و شاکله تیم را به هم بزنند هرچند ما دیگر به این مسائل عادت کرده‌ایم چون هرموقع تیم روی دور موفقیت و نتیجه‌گیری می‌افتد دشمنان و مخالفان شروع کرده و این حواشی را فقط برای استقلال ایجاد می‌کنند و جالب اینکه تا به‌حال سابقه نداشته چنین اخبار و حاشیه‌هایی را برای تیم‌های دیگر درست کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید