کد خبر:35805
پ

کارشناسی داوری بازی استقلال و گل گهر | هر 3 پنالتی درست بود

حیدر سلیمانی در مورد سه پنالتی جنجالی که از سوی بیژن حیدری در دیدار استقلال و گل‌گهر اعلام شد، گفت: در مورد پنالتی اول باید بگویم که مدافع استقلال با دست توپ را دفع کرد و تصمیم داور در اعلام پنالتی کاملا درست بود. وی افزود: در صحنه‌ای که داور برای استقلال اعلام پنالتی کرد […]

بنر جام جهانی اپلیکیشن بتاکاپ

حیدر سلیمانی در مورد سه پنالتی جنجالی که از سوی بیژن حیدری در دیدار استقلال و گل‌گهر اعلام شد، گفت: در مورد پنالتی اول باید بگویم که مدافع استقلال با دست توپ را دفع کرد و تصمیم داور در اعلام پنالتی کاملا درست بود.

وی افزود: در صحنه‌ای که داور برای استقلال اعلام پنالتی کرد ژیستد در موقعیت مسلم گلزنی قرار داشت و محسن فروزان روی او مرتکب خطای پنالتی شد که داور به درستی به این دروازه‌بان کارت زرد نشان داد.

حیدری همچنین راجع به پنالتی سوم این بازی که در دقیقه 86 بازی اتفاق افتاد یادآور شد: در این صحنه تشخیص داور و کمکش درست بود چرا که دست مدافع گل‌گهر در مسیر مستقیم توپ به دروازه قرار داشت و این برخورد توپ به دست پنالتی بود.

کارشناس داوری کشورمان در پایان راجع به کارت‌هایی که به مربیان دو تیم داده شد نیز خاطرنشان کرد: به هر حال مربیان از منطقه قانونی خود نباید خارج شوند و چند بار این اتفاق افتاد که داور به درستی به آنها کارت زرد نشان داد. در این میان حتما حرف‌هایی هم زده شده که به گوش داور رسیده و منجر به اخراج برادران مجیدی هم شد.

 

نوید مظفری، کارشناس داوری در گفت‌وگو با ایسنا درباره قضاوت بیژن حیدری در دیدار استقلال و گل‌گهر اظهار کرد: بیژن حیدری قضاوت خوبی را در این دیدار داشت و در همه صحنه‌ها تصمیم درستی گرفت. بازی برای او سخت شد اما حیدری موفق شد از این آزمون سربلند بیرون بیاید و یکی از بهترین قضاوت‌هایش در تاریخ لیگ برتر را داشته باشد.

او ادامه داد: اولین صحنه مهم بازی، کارت زردهایی بود که به بازیکنان دو تیم پس از درگیری داده شد. در نیمه نخست هر دو پنالتی گرفته شده، چه برای گل‌گهر در دقیقه ۴۲ و چه برای استقلال در دقیقه ۴۵ درست بود و حیدری خوب عمل کرد. جریمه‌ شخصی که برای فروزان نیز در نظر گرفت درست بود و دروازه‌بان گل‌گهر شایسته گرفتن اخطار بود.

حیدری درباره پنالتی جنجالی دقیقه ۸۸ بازی گفت: این خطا با مشورت کمک داور اعلام شد که نشان از هماهنگی تیم داوری می‌داد. توپ به دست بازیکن گل‌گهر برخورد کرد و خطای هند درست بود و پنالتی اعلام شده برای آبی‌ها درست بود. هم‌چنین جریمه‌های هر دو عضو کادر فنی استقلال یعنی فرهاد مجیدی و فرزاد مجیدی درست بود و در کل، شاهد یکی از بهترین داوری‌های لیگ بیست و یکم بودیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید