کد خبر:43555
پ

چرا نباید باور کنیم پرسپولیس محبوب ترین تیم جهان است؟

هفته گذشته یکی از اخباری که به وفور در برخی رسانه های رنگی و حتی خبر رسانه ملی دیدیم، انتخاب پرسپولیس به عنوان محبوب ترین تیم جهان و انتخاب تیم پاری سن ژرمن به عنوان محبوب ترین تیم جهان بود. منشا این خبر یک نظرسنجی اینترنتی در سایت مارکا اسپانیا بود که با مطرح کردن […]

هفته گذشته یکی از اخباری که به وفور در برخی رسانه های رنگی و حتی خبر رسانه ملی دیدیم، انتخاب پرسپولیس به عنوان محبوب ترین تیم جهان و انتخاب تیم پاری سن ژرمن به عنوان محبوب ترین تیم جهان بود.

منشا این خبر یک نظرسنجی اینترنتی در سایت مارکا اسپانیا بود که با مطرح کردن چند گزینه، و حمله زامبی وار هواداران فوتبال در ایران به سایت مذکور برای رای دادن به پرسپولیس، در نهایت نام پرسپولیس بالاتر از تیم هایی همچون رئال مادرید و لیورپول قرار گرفت و همین مسئله این شائبه را به وجود آورد که پرسپولیس به عنوان محبوب ترین تیم جهان انتخاب شده است!!

اما واقعیت ماجرا این است که کل تعداد شرکت کنندگان در نظر سایت مذکور به 5 میلیون نفر هم نمی رسید و اصولاً به کار بردن واژه محبوب ترین تیم جهان برای تیم های ایرانی با حداکثر 40-50 میلیون طرفدار مضحک به نظر می رسد چرا که تیم های سرشناسی همچون بارسلونا و رئال مادرید و 10 تیم مطرح فوتبال اروپا به واسطه داشتن هواداران میلیونی در سراسر جهان، معمولاً در این رده بندی عنوان محبوب ترین تیم جهان را به خود اختصاص می دهند و این مسئله حتی در تعداد فالوورهای باشگاه های مذکور با باشگاه های مدعی محبوب ترین در ایران نیز مشهود و ملموس است.

به زبان ساده اگر تنها طرفداران رئال مادرید در چین را محاسبه کنیم، تعداد آن بسیار بیشتر از مجموع هواداران استقلال و پرسپولیس خواهد بود و مطرح شدن این موضوعات آن هم در رسانه ملی، تنها اعتبار این رسانه را کاهش می دهد وگرنه اینکه استقلال یا پرسپولیس در یک نظرسنجی اینترنتی به عنوان محبوب ترین یا پرتماشاگرترین تیم جهان انتخاب شوند، بیشتر شبیه به شوخی و طنز یا به عبارتی عوام فریبی است.

شاید به کار بردن عبارت پرسپولیس به عنوان محبوب ترین تیم نظرسنجی سایت مارکا (نام پرسپولیس سالها به عنوان محبوب ترین تیم برنامه نود نیز مطرح بود، همانطور که سال گذشته استقلال به عنوان محبوب ترین تیم ایران در برنامه نوروز فوتبالی مطرح شد) انتخاب شد، عنوان مناسب تری برای این عنوان خیالی باشد. چرا که تنها با مقایسه تعداد فالوورهای دو باشگاه پرسپولیس و رئال مادرید می توان به برخی حقایق بدیهی رسید.

دیدگاه کاربران 5 دیدگاه
 • کیسه بی آبرو 11 مارس 2023 / 2:13 ب.ظ

  شما میخواهی باور نکن جناب ولی ما باور داریم پرسپولیس عزیز و سرتاسر مردمی محبوب ترین و مظلوم ترین و سرخ ترین تیم دنیاست

  • لنگپلیسه کیسه کش هشت تایی بوسیله سرورش تاج فوتبال ایران 12 مارس 2023 / 9:01 ق.ظ

   خود پیروزی چیا میدونند حکومتین اونوقت تو ابله خودتونو مردمی میدونید !!!!!. اکثر جامای مسخرتون با حمایت مافیا و حکومت بدست اومده . مگه وزیر ورزش سجادی نگفت شب وروزم را برای پیروزی گذاشتم چون وظیفه حاکمیتی من اینه !!!

 • محمد 11 مارس 2023 / 10:06 ق.ظ

  بزرگوار میشه این بنویسیم که متعصب ترین
  این نظرسنجی برای همه دنیا باز بوده فقط ایرانی ها به پرسپولیس استقلال تغصب زیاد دارند ، شک نکن پرسپولیس جز محبوبت ترین ها و بیشترین متعصب توی دنیا داره

  • admin 11 مارس 2023 / 11:53 ق.ظ

   شکی نداریم ولی جز 10 تیم محبوب جهان هم نیستن استقلال و پرسپولیس چون تیمهای مشهور اروپایی هواداران بین المللی دارن در حالی که استقلال و پرسپولیس تهش 40-50 میلیون هوادار ایرانی دارن. یه هوادار فوتبال در چین ممکن نیست طرفدار استقلال یا پرسپولیس باشه اما قطعاً یا هوادار بارسلونا هست یا رئال مادرید همونطور که هواداران استقلال و پرسپولیس هم طرفدار یکی از دو تیم بارسلونا و رئال مادرید هستند

  • لنگپلیسه کیسه کش هشت تایی بوسیله سرورش تاج فوتبال ایران 12 مارس 2023 / 9:02 ق.ظ

   یک چیز رو خیلی خوب میدونم / پیروزی چیا متوهم ترین تو دنیا هستند !!!!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید