کد خبر:9245
پ

چرا رد شکایت النصر کار یحیی در فینال لیگ قهرمانان آسیا را سخت تر کرد؟

با رد شکایت النصر بسیاری از هواداران پرسپولیس خوشحال از صعود قطعی تیمشان به فینال لیگ قهرمانان آسیا بار دیگر جشن گرفتند اما به نظر می رسد نگرانی کادر فنی از این بابت هنوز برطرف نشده و یک دغدغه به دغدغه های گل محمدی اضافه شده است.   چرا رد شکایت النصر کار یحیی در […]

با رد شکایت النصر بسیاری از هواداران پرسپولیس خوشحال از صعود قطعی تیمشان به فینال لیگ قهرمانان آسیا بار دیگر جشن گرفتند اما به نظر می رسد نگرانی کادر فنی از این بابت هنوز برطرف نشده و یک دغدغه به دغدغه های گل محمدی اضافه شده است.

 

چرا رد شکایت النصر کار یحیی در فینال لیگ قهرمانان آسیا را سخت تر کرد؟

چرا رد شکایت النصر کار یحیی در فینال لیگ قهرمانان آسیا را سخت تر کرد؟

با وجود آنکه پرسپولیسی‌ها از رأی صادرشده خوشحال و خشنود به نظر می‌رسند، اما گویی نگرانی‌ها در این زمینه به‌طور کامل برطرف نشده و باشگاه پرسپولیس باید همچنان هوشمندانه در این مسیر گام بردارد؛ ماجرا از این قرار است که در رأی صادرشده ازسوی کمیته انضباطی و اخلاق AFC، شکایت باشگاه النصر عربستان با استناد به ماده 59 قوانین لیگ قهرمانان آسیا رد شده است. ماده 59 ماده‌ای است که درباره زمان مورد نیاز برای اعتراض به یک موضوع لحاظ شده است؛ در بندهای این ماده آمده است اگر تیمی نسبت به وضعیت رقیب شکایت دارد، باید نهایتا تا دو ساعت بعد از سوت پایان بازی، اعتراض رسمی‌اش را در برگه ناظر رسمی بازی ثبت کند و بعد 48 ساعت فرصت دارد تا مدارکش را به‌صورت مکتوب به AFC ارائه کند. حال در این بین مسئله این است که با استناد به همین موضوع، ظاهرا النصری‌ها نتوانسته‌اند در زمان مقرر، اعتراض را ثبت کنند و از همین‌رو، اعتراض آنها رد شده است. شاید این شایعه که النصری‌ها قرار است به دادگاه حکمیت ورزش شکایت کنند، بی‌دلیل با این ماده نباشد. درواقع کمیته انضباطی و اخلاقی AFC ظاهرا اصلا به بحث قانونی یا غیرقانونی‌بودن بازیکنان جدید پرسپولیس ورود نکرده و به این دلیل که اعتراض النصر در زمان مناسب ارائه نشده، شکایت آنها را رد کرده است.‌‌ البته شنیده‌ها حکایت از آن دارد که مستندات باشگاه عربستانی برای این شکایت هم چندان قوی نبوده است؛ برخلاف ادعاهای مطروحه لایحه شکایتی آنها متجاوز از شش یا هفت صفحه نبوده که بخش زیادی از آنها مربوط به تصاویر و گزارش‌هایی بوده که در رسانه‌ها منتشر شده است؛ احتمالا بیشتر تصاویر و گزارش‌هایی که النصری‌ها به‌عنوان دلیل و برهان به آن اشاره کرده‌اند، مربوط به موضوعاتی است که در رسانه‌های ایرانی منتشر شده است و راه به جایی نخواهد برد.

 

همین عدم قطعیت باعث شده تا یحیی گل محمدی در خصوص استفاده از بازیکنان جدیدش در فینال لیگ قهرمانان آسیا مردد باشد چرا که اگر النصری ها موفق نشدند در زمان مقرر اعتراض خود را به ثبت برسانند، این احتمال برای نماینده شرق که در فینال حاضر است وجود دارد که قبل یا بعد از بازی، نسبت به همین موضوع طرح شکایت کند و این بار، پرونده فوق در موضوع اعتراض مورد بررسی قرار خواهد گرفت که نتیجه آن دقیقاً مشخص نیست.

دیدگاه کاربران 9 دیدگاه
  • حامد 10 اکتبر 2020 / 2:16 ب.ظ

    خنده دار تر از این حرف ندیدم والا. اگه وظیفه رسانه نیست اینکارا پس وظیفه کیه ؟ نکنه افشای اسناد و قرارداد بازیکنا هم خیانت رسانه ها محسوب میشه . شما اگه خیلی نگرانی و قلبت ضعیفه کلاً خبر نخون چون رسانه ها وظیفه و رسالتشون اینه که در مواقع مختلف هشدار بدن در حوزه اقتصادی، سیاسی، ورزشی و …

  • مخمد 10 اکتبر 2020 / 1:51 ب.ظ

    شما استقلالی ها اول به بازیکن های غیرقانونی که گرفتید فکر کنید اگر عدالت وجود داشته باشه بازیکن های غیرقانونی تون باید چند ماه محروم بشند و تیم استقلال هم از جذب بازیکن چند سال محروم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید