کد خبر:9152
پ

پیشکسوت استقلال: آقای سعادتمند پفک آبی ات کو؟

صغر حاجیلو در خصوص انتخاب محمود فکری به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال و اتفاقاتی که طی ماه‌های گذشته برای این تیم رخ داده صحبت‌های زیر را انجام داد. * فکری تعصب مثال زدنی‌اش را به بازیکنان منتقل کند وی در بخش ابتدایی صحبت‌هایش با اشاره به انتخاب فکری اظهار داشت: خیلی خوشحالم که […]

صغر حاجیلو در خصوص انتخاب محمود فکری به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال و اتفاقاتی که طی ماه‌های گذشته برای این تیم رخ داده صحبت‌های زیر را انجام داد.

* فکری تعصب مثال زدنی‌اش را به بازیکنان منتقل کند

وی در بخش ابتدایی صحبت‌هایش با اشاره به انتخاب فکری اظهار داشت: خیلی خوشحالم که یک استقلالی متعصب هدایت تیم استقلال را برعهده گرفت. در این مدت که دست و پای استقلال به خاطر سوء مدیریت بسته است انتخاب فکری استقلالی و دستیاران متعصب او می‌تواند روزنه امیدی برای هواداران باشد. امیدوارم فکری مثل دوران فوتبال بازی کردنش برای استقلال در مربیگری هم بجنگد چون این تیم سال‌ها است که بازیکن متعصب کمتر در ترکیب خود داشته و حالا سرمربی جدید تیم می‌تواند تعصب مثال‌زدنی خود را به بازیکنان منتقل کند.

* در این سالها خیلی ها زیر پرچم استقلال نمی‌جنگیدند

پیشکسوت تیم استقلال با انتقاد از رویه‌ای که طی سال‌های اخیر در این تیم رخ داده است، عنوان کرد: خیلی وقت است خیلی‌ها زیر پرچم استقلال نمی‌جنگند. یا مدیر برنامه‌ها در استقلال تأثیر داشته‌اند یا مسائل مالی وجود داشت و یا سلیقه‌ها فرق می‌کرد اما این هواداران جام گرفتن را دوست دارند و حتی آنهایی که جوان هستند و بازی‌های قدیمی‌‌ها را ندیدند دوست دارند بازیکنان امروزی مثل ما قدیمی‌ها با تعصب بجنگند. در این چند سال مدیریت کم به استقلال ضربه نزد و فقط کم مانده بود آبروی ما برود که با اقدامات آخرین مدیرعامل با آبروی ما هم بازی شد.

* مدیری که با وعده می‌خواست استراماچونی را برگرداند آبروی بازیکنانش را هم برد

حاجیلو تصریح کرد: مدیری که قرار بود استراماچونی را به استقلال برگرداند با وعده‌های دروغین هواداران را آزرده‌ خاطر کرد. او آبروی بازیکنان را برد و اولین بار بود که می‌دیدم یک پدر آبروی بچه‌هایش را می‌برد. من نه از این اسباب‌بازی‌های مجازی دارم و نه با این فضا آشنا هستم. اما می‌شنوم که به خاطر ندانم کاری یک مدیر بازیکنان استقلال را به سخره گرفتند. شما کجا دیده‌اید پدر خانواده اشتباه فرزندش را ولو اینکه اتفاق افتاده باشد به همه بگوید!

* برخی بازیکنان از شرایط مدیریت در استقلال سوء استفاده کردند

وی خاطرنشان کرد: استقلال با قدمت بیش از 70 سال بزرگ است و شاید برخی بازیکنان هم در این مدت اشتباهاتی داشته‌اند و سوءاستفاده‌هایی کرده‌اند. اما نباید اینقدر راحت دو جام از چنگ یک باشگاه به این بزرگی بپرد. آیا مدیرعامل یک باشگاه باید بعداز سفر تیمش به قطر در رسانه‌ها بگوید بازیکن من از فلان چیز(قلیان) استفاده کرد؟! مدیرعاملی که به خاطر حذف تیمش از آسیا و از دست رفتن عنوان قهرمانی جام حذفی از چنین حربه‌ای استفاده می‌کند معلوم است که نباید سکان هدایت یک باشگاه به این بزرگی را برعهده بگیرد.

* چگونه یک مدیر نمی‌داند آن همه دلار را نمی شود از کشور خارج کرد؟

حاجیلو ادامه داد: شما حتی اگر از کسی که با دلار آشنایی ندارد سؤال کنید او می‌داند که نمی‌شود پول زیاد از کشور خارج کرد اما یک مدیرعامل مبلغ به آن هنگفتی را به فرودگاه می‌برد و بازیکنان را چشم‌انتظار می‌گذارد. تعجب من از نصرالله عبداللهی است که با وجود این همه تجربه به آقایان نگفت نمی توانند این همه پول با خود به خارج بیاورند. هرچند مطمئنم در همین اتفاقی که رخ داده قصه‌ای وجود داشته است.

* برخی با آبروی استقلال بازی کردند و روح تعصب را در این تیم کشتند

پیشکسوت تیم استقلال تأکید کرد: مگر می‌شود یک مدیر این همه چالش به وجود بیاورد، با آبروی بازیکنش بازی کند، دو جام از دست بدهد، استقلال را به سخره بگیرد و خیلی راحت برکنار شود و به خانه‌اش برود؟ هنوز هم خیلی از دوستان با من تماس می‌گیرند و می‌گویند مدیرعامل باشگاه‌تان پفک آبی تولید نکرد؟ آقای مدیرعامل! پفک آبی‌ات کو؟! این حرف‌ها درد است. حالا که محمود فکری به استقلال آمده بهتر است اول روی تعصب بازیکنانش کار کند چون این مواردی که اشاره کردم باعث شده بازیکنان هم بی‌تفاوت شوند. روح تعصب در استقلال کشته شد و در این چند سال آنقدر بی‌تعصبی به چشم دیدیم که استقلال را به گرفتن سهمیه راضی کرده بودند. محمود فکری خوش قلب است و پسر با ادبی است. امیدوارم او آرزوی این هواداران را برآورده کند.

*وقتی معاون باشگاه ماهی 22 میلیون حقوق می‌گیرد رئیس هیات مدیره و مدیرعامل چه کاره هستند؟

وی با انتقاد از عملکرد هیأت مدیره باشگاه استقلال که باعث ایجاد چالش برای این تیم شده است، گفت:وقتی معاون یک باشگاه به دنبال فالور جمع کردن است چه باید گفت و چه کسی باید با او برخورد کند؟ وقتی 2 سال پول امثال اصغر حاجیلو که برای آکادمی هزینه کرده را پرداخت نمی‌کنند اما به یک معاون ماهی 22 میلیون حقوق می‌دهند چه کسی باید با این مسائل برخورد کند؟ مگر غیر از این است که مدیرعامل زیر نظر هیأت مدیره و رئیس آن فعالیت می‌کند پس این همه اشتباه از سوی مدیرعامل یک باشگاه را چه کسی رسیدگی می‌کند؟

* از رفتارهای قهرمانانه هیات مدیره مقابل دوربین‌ها افسوس می‌خورم

حاجیلو تأکید کرد:‌ وقتی هیأت مدیره استقلال را می‌بینم که رفتارهای قهرمانانه می‌کنند افسوس می‌خورم. آقایان بعد از عقد قرارداد با سرمربی طوری مقابل دوربین‌ها ایستادند که انگار قهرمان شده‌ایم! انگار نه انگار که این همه اتفاق در دوره مدیریت گذشته رخ داده است. از مدیریت احمد سعادتمند باید به کدام دادگاه شکایت کرد و این مدیر باید به کدام دادگاه پاسخ دهد؟ جالب است از من خواستند یک مصاحبه در حمایت از باشگاه استقلال انجام بدهم آن هم علیه جواد نکونام اما اسم من را پای مصاحبه نوشتند و دیگر کسی سراغ من را نگرفت. آخر هم با تماس مهدی محمدنبی با نکونام وکیل او رضایت داد. آیا این شیوه مدیریت است؟‌

* استقلال تبدیل شده به مرکز فالوورها

وی خاطرنشان کرد: وقتی من می‌گویم تعصب مرده یعنی همین؛ یعنی پیشکسوت استقلال را دستبند می‌زنند آن هم به خاطر حمایت از باشگاهش اما مدیرعامل و هیأت مدیره او را رها می‌کنند. مگر غیر از این است که مدیرعامل باید برنامه‌های هیأت مدیره ر اجرا کند؟ مگر غیر از این است که مدیرعامل اجراکننده سیاست‌های هیأت مدیره است؟ مدیرعاملی که رئیس هیأت مدیره و اعضایش را قبول ندارد چگونه می‌خواهد به این باشگاه کمک کند؟ استقلال تبدیل شده به مرکز فالورها، همه دنبال فالوور هستند و اصلاً اسم تیم به این بزرگی را فراموش کرده‌اند.

* کسانی در تیم پیشکسوتان استقلال حضور دارند که یک فصل هم در این تیم بازی نکردند

حاجیلو با انتقاد از عملکرد کمیته پیشکسوتان گفت: متأسفانه پیشکسوتان باشگاه را هفتاد تکه کردند.هر روز می‌بینیم یک تیم از پیشکسوتان تشکیل شده است. جالب است برخی از اعضای این تیم‌ها حتی یک فصل هم برای استقلال بازی نکرده‌اند. کسانی در این تیم‌ها حضور دارند که نان استقلال را خورده‌‌اند و تیم را به خاطر پول فروخته‌اند. برخی از آنها هم فقط به دنبال حقوق گرفتن هستند.

* به برخی پیشکسوتان کارت هدیه می دادند که از مدیرعامل انتقاد نکنند

پیشکسوت تیم استقلال یادآور شد: یک عده از آقایان با گرفتن کارت هدیه خودشان را نشان دادند.کسی که 2 کارت هدیه و یک لوح تقدیر می‌گیرد آیا از مدیرعامل باشگاه انتقاد می‌کند؟ جالب است پیشکسوت را صدا می‌کنند به او دو کارت هدیه می‌دهند و سپس مقابل باشگاه نظر او را در مورد مدیرعامل می‌پرسند! کسی که چند دقیقه قبل کارت هدیه دریافت کرده نه تنها انتقاد نمی کند بلکه فقط به‌به‌ و چه‌چه می‌کند. اسم استقلال کجا است خدا می‌داند!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید