کد خبر:36527
پ

پرسپولیس باز هم باخت اینبار به نیروی زمینی: اونا نمی خوان ما قهرمان شیم!

اگرچه نتایج بازی‌های دوستانه ملاک سنجش خوبی نیست و نمی‌توان سرنوشت بازی‌های رسمی آینده تیم‌ها را با آن پیش‌بینی کرد اما امروز خبری غیرمنتظره از سوی سایت باشگاه منتشر شد. پرسپولیس تهران که هنوز مدافع عنوان قهرمانی محسوب می‌شود و شش بازی بسیار سرنوشت‌ساز پیش‌رو دارد بازی‌های دوستانه خوبی را حداقل از لحاظ نتیجه پشت […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

اگرچه نتایج بازی‌های دوستانه ملاک سنجش خوبی نیست و نمی‌توان سرنوشت بازی‌های رسمی آینده تیم‌ها را با آن پیش‌بینی کرد اما امروز خبری غیرمنتظره از سوی سایت باشگاه منتشر شد.

پرسپولیس تهران که هنوز مدافع عنوان قهرمانی محسوب می‌شود و شش بازی بسیار سرنوشت‌ساز پیش‌رو دارد بازی‌های دوستانه خوبی را حداقل از لحاظ نتیجه پشت سر نگذاشته است.

سرخ‌ها امروز از دو ترکیب مختلف در دو نیمه بازی مقابل نیروی زمینی استفاده کردند. شاگردان یحیی در نیمه نخست با گل شرزود تمیروف برنده شدند اما در نیمه دوم دو گل از این تیم لیگ دویی دریافت کردند و هرچه تلاش کردند نتوانستند گل‌های خورده را جبران کنند.

این اتفاقی است که در بازی دوستانه هفته گذشته این تیم با نفت مسجد سلیمان هم رخ داده بود و احمد گوهری دو گل عجیب دریافت کرد. البته آن بازی با اعلام پنالتی به سود پرسپولیس و گلزنی سیامک نعمتی دو بر دو شده بود.

اگر چه نتایج بازی‌های دوستانه ملاکی برای ارزیابی شرایط تیمی محسوب نمی‌شود اما مسلما هیچ یک از هواداران پرسپولیس تهران انتظار منتشر شدن خبر باخت تیم محبوب‌شان به تیمی از لیگ دسته دوم را نداشتند‌.

اگر گفته شود ترکیب دوم گل‌محمدی در این بازی برای ثبت کلین‌شیت و جبران گل‌های خورده ناتوان بوده باید پرسید که چرا فاصله تیم اول و ذخیره‌ها این‌قدر زیاد شده که حتی از پس حریفان در دو لیگ پایین‌تر بر نمی‌آید‌. ضمن اینکه ذخیره‌ها در بازی‌های حساس پایانی می‌توانند برگ برنده باشند.

نکته مهم این است که پیروزی در بازی‌های تدارکاتی اگرچه هیچ تاثیری ندارد و جایی ثبت نمی‌شود اما می‌تواند روحیه تیمی را افزایش دهد و باعث تزریق حس پیروزی به تیم شود؛ مخصوصا برای تیمی که برای دفاع از عنوان قهرمانی علاوه بر بی نقص بودن به لغزش حریف هم نیاز دارد و باید از نظر روحی و روانی در بالاترین سطح خود باشد.

آخرین پیروزی سرخ‌ها به هفته بیست و دوم مقابل نفت مسجد سلیمان برمی‌گردد و پس از آن سرخ‌ها دو تساوی کلافه کننده مقابل استقلال و هوادار داشتند و با سنگین‌ترین شکست سال‌های اخیر خود در آزادی از جام حذفی کنار رفتند.

تاریک‌ترین نکته بازی پرسپولیس با نیروی زمینی این است که سرخ‌ها به گل خوردن عادت کرده‌اند و انگار باز کردن دروازه پرسپولیس به امری عادی تبدیل شده است. هفده گل‌خورده در لیگ، سه گل خورده در جام حذفی و یک گل خورده در سوپرجام عملکرد سرخ‌ها در بازی‌های رسمی بوده است و همچنین در سه بازی دوستانه مقابل تیم ملی امید، نفت مسجد سلیمان و نیروی زمینی هفت گل خورده‌اند که آماری قابل تامل و عجیب برای تیمی است که در همین سالهای پیش تیم‌ها برای زدن شوت در چارچوب به آن به مشکل می‌خوردند.

البته بازهم لازم به ذکر است نمی‌توان از روی این نتایج پیش‌بینی خاصی از بازی‌های باقی‌مانده داشت اما عیان است که پرسپولیس نیاز به تمرکز و انسجام دفاعی بیشتری دارد و کلید موفقیت این تیم در ثبت کلین‌شیت خلاصه می‌شود؛ اتفاقی که باید از بازی‌های دوستانه تمرین شود.

 

از پس تیم دسته دومی بر نمی آیند و وزیر و فدراسیون را متهم می کنند!

در پایان یادآور میشویم پرسپولیس در بازی دوستانه قبلی خود مقابل تیم نفت مسجد سلیمان که ضعیف ترین خط حمله لیگ را دارد هم دو گل دریافت کرد و به لطف اشتباه داور از شکست گریخت و به تساوی تن داد تا مشخص شود، وضعیت خط دفاعی پرسپولیس بسیار آشفته تر از آن است که هواداران این تیم تصور می کنند. با ثبت این نتایج باید از یحیی گل محمدی پرسید آیا در بازیهای تدارکاتی هم فدراسیون فوتبال باعث شکست تیمش مقابل تیم دسته دومی نیروی زمینی شده است؟ او که همیشه عالم و آدم را مقصر ناکامی پرسپولیس برابر حریفان معرفی کرده هرگز به ضعف فنی مشهود این تیم در فصل جاری اشاره نکرده که چطور بهترین خط دفاعی لیگ به پاشنه آشیل سرخ پوشان تبدیل شده است. البته جواب این سوال را هواداران پرسپولیس به خوبی می دانند چرا که بر هیچکس پوشیده نیست که بازیکنان جذب شده توسط گل محمدی هرگز در حد و اندازه های حضور در این تیم نبوده و نیستند و با بازیکنان جدید، پرسپولیس به یک تیم معمولی تبدیل شده است.

 

یحیی به در خروج نزدیک شد

با این حساب یحیی گل محمدی بیش از گذشته به در خروجی باشگاه پرسپولیس نزدیک شده است چرا که با عملکرد ضعیف این تیم در لیگ و جام حذفی از بعد فنی که منجر به تساوی و شکست های پیاپی برای سرخ پوشان شده، هواداران پرسپولیس در بازیهای اخیر تیم محبوبشان در ورزشگاه آزادی شعارهای تندی علیه سرمربی سر دادند و احتمال می رود با اولین شکست رسمی بعدی در لیگ، این شعارها تشدید شود و در نهایت منجر به برکناری یحیی شود چرا که پرسپولیس برای نگه داشتن شانس قهرمانی خود در لیگ برتر می بایست هر ۶ بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد و جای هیچ تساوی و شکستی را برای خود باقی نگذاشته است و اگر یحیی نتواند تیمش را قهرمان لیگ برتر کند، آنگاه پس از مدتها شاهد این هستیم که پرسپولیس بدون جام، فصل را به پایان خواهد برد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید